Send Lette
Cards

Костянтин Резнік 

Костянтин Резнік 

Дата викрадення: 21 липня 2022 року

Місце викрадення: Херсон

 

Костянтин Резнік — приватний підприємець із Херсона. Разом із родиною опинився в окупації з перших днів повномасштабного вторгнення. Тоді місто було заповнене російською військовою технікою, перехожих зупиняли на вулицях, обшукували. Родина намагалася уникати будь-яких контактів із росіянами, а 21 липня 2022 року Костянтина затримали.

Близько 17:30 вечора його привезли додому в мікроавтобусі без жодних розпізнавальних знаків. Зайшли в дім, обшукали, вилучили ноутбук. Костянтин був наляканий, мав збентежений вигляд. Це була остання зустріч родини.

Рідні чекали тиждень, після чого розпочали пошуки. Вже після деокупації Херсона стало відомо, що чоловіка утримували в підвалі відділку нацполіції на вулиці Лютеранська, 4. Згодом дружина натрапила на відео його затримання.

Пізніше Костянтина вивезли до Криму. Адвокат із Сімферополя повідомив, що чоловіка звинувачують у спробі підірвати авто.

— На той час йому було майже 60 років. Він не у тому віці, аби щось підривати, — говорить дружина Тетяна.

Коли настала осінь, родина спробувала надіслати передачу Костянтину — бодай теплі речі. Але їм повідомили, що бранця етапували до московського СІЗО Лефортове. Відтоді — жодного зв’язку і жодного офіційного підтвердження про його утримання від російської влади.

Донька цивільного Євгенія бореться за звільнення батька, звертаючись до всіх можливих інстанцій і в Україні, і за її межами, аби ті домоглися офіційного підтвердження про долю і місце утримання Костянтина Резніка.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій