Send Lette
Війна і правосуддя

“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Київщина

Виїзд за кордон через благодійний фонд. Микола Хомич, як стверджує слідство, переправляв чоловіків за кордон через благодійний фонд “Охоронці надії України”. Під виглядом волонтерів або пацієнтів, які потребують лікування, він вивіз із країни сотні чоловіків. Підробити документи коштувало від 5 до 15 тисяч доларів. Його обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 761/19842/25. Засідання призначено на 7 липня о 15:30 у Шевченківському районному суді Києва.

Ще 22 справи з Київщини — у таблиці МІПЛ: численні воєнні злочини періоду окупації Київщини в 2022-му, пропаганда в Лаврі, держслужбовець, який чекав на окупантів і пропонував віддати Росії Харківщину, продаж перепусток для пересування у комендантську годину, справи кримських суддів, працівник “Укренерго”, мобілізація в Криму, завербований з СБУ, співпраця з росіянами в області, колишній суддя та план захопити керівництво України.

Одещина

Начальник ТЦК. Сергій Колба на момент повномасштабного вторгнення РФ обіймав посаду заступника начальника ТЦК та СП, начальника відділення рекрутингу та комплектування на Херсонщині. Він має звання майора. Як каже слідство, після окупації Берислава чоловік обійняв посаду начальника Бериславського відділу поліції, який росіяни підпорядкували собі. Колба перебуває під вартою. Його обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 522/1626/23. Засідання призначено на 7 липня о 14:00 у Приморському районному суді Одеси.

Ще сім справи з Одещини — у таблиці МІПЛ: коригування по ППО, тіктокер, чернетки на пошті для ФСБ, знищення боєприпасів ЗСУ, дані силовиків, поліцейські в окупації та диверсія на залізниці.

Миколаївщина

Рельси для “ЛНР”. Микола Павленко — мешканець Миколаєва, керівник приватного підприємства. За версією слідства, у жовтні 2023 року він уклав договір із компанією, зареєстрованою в “ЛНР” на постачання металобрухту з території тимчасово окупованого Рубіжного. У документах вказано, що підприємство Павленка мало поставити рельси згідно з російським ГОСТом, а місцем завантаження була окупована частина Луганської області. Уся господарська операція супроводжувалась офіційними документами з підписами і печатками сторін, а оплату Павленко отримав у російських рублях. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 487/3243/25. Засідання призначено на 9 липня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Готівка, інвалідність і коштовності у МСЕК. Віра Бєлякова очолювала Миколаївську МСЕК. За даними слідства, вона причетна до схеми ухилення від мобілізації та приховувала незаконні доходи. У неї та її сина під час обшуків виявили 450 тисяч доларів і колекцію ювелірних виробів. За даними слідства, жінка оформила на сина три квартири і 2 групу інвалідності для соцвиплат. У її сина знайшли російський паспорт, отриманий до повномасштабної війни. Її обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 490/4147/25. Засідання призначено на 11 липня об 11:30 у Центральному районному суді Миколаєва.

Ще сім справ з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: дані для російського Генштабу, інформація з Миколаєва та Херсона, перевезення в’язнів, передача українських розробок росіянам і вербування мера Очакова.

Запоріжжя

Далекобійник. Олексій Павелко із Запоріжжя працював водієм-далекобійником у ФОП “Лось”. За версією слідства, він передавав російському куратору в Telegram інформацію про розташування українських військових об’єктів. Зокрема, надіслав скріншоти Google Maps із позначенням корабля сил оборони в порту Чорноморська, а також відео з готелем “Дніпро”, вказавши, що приміщення використовують військові. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 333/4054/24. Засідання призначено на 8 липня о 10:30 у Вознесенівському районному суді Запоріжжя.

Ще три справи із Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: журналіст, який працював на Стремоусова, обстріли “Мотор Січ” і коригування з “Мотор Січі”.

Дніпропетровщина

Колабораціонізм чи виживання. Вікторія Крикунова — мешканка селища Сватове, що на Луганщині. Її звинувачують у колабораціонізмі. Адже під час окупації впродовж двох місяців працювала у пенсійному фонді, який підпорядковувався окупаційній адміністрації. Захисниця жінки каже, що Вікторія має проукраїнську позицію. З окупації виїхала з родиною через Європу і повернулася до України. Влаштувалася до Ірпінської міськради, відвідувала проукраїнські мітинги. Адвокатка твердить, що жінка не підтримувала окупантів, а лише допомагала пенсіонерам і людям у скруті. За інформацією з судових ухвал, справу слухають із допомогою відеоконференції з Шевченківським судом Києва, куди приходять підсудна з адвокаткою. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 185/12788/23. Засідання призначено на 7 липня о 15:00 у Павлоградському міськрайонному суді.

Ще 19 справ із Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: встановлення камер біля колій, військовополонений з “ЛНР”, дані про артилерію, злив позицій ЗСУ та маршрутів військових, інформація для ФСБ, похвала вагнерівцям у соцмережах, слідчі в окупації, інженер обленерго, розголошення державної таємниці, підпал трансформатора, угода про афганські літаки, голосове повідомлення для російського медика, пропагандистське відео, “парад” військовополонених у “ДНР”, пропозиція для родини військового здатися в полон і згвалтування в окупації.

Херсонщина

Майно Херсонського порту. Олег Пасічніченко працював адвокатом у Херсоні. У 2016-му році хотів стати суддею, а у 2020-му балотувався до Херсонської міської ради від “Народного контролю”. Його призначили в бюро технічної інвентаризації за особистої протекції окупаційного очільника Херсонщини Володимира Сальдо. Слідство стверджує, що на цій посаді він перереєстровував майно Херсонського морського порту та брав участь в інвентаризації КП “Міське дорожнє управління”. Також Пасічніченко закликав людей до співпраці з росіянами. За це він обіцяв лояльність і зарплату від окупантів. Його обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 766/2466/24. Засідання призначено на 8 липня о 13:00 у Херсонському міському суді.

Ще 13 справ із Херсонщини — у таблиці МІПЛ: катування в ІТТ, мародери, вивезення в’язнів, примус кричати “Слава Путіну”, катування, коригування по області, “референдум”, розстріл цивільного, вчителька біології, вихователька і комендант Скадовська. 

Харківщина

Бізнес з Росією. Володимир Хряпченко — директор і власник харківського підприємства ТОВ “Южатоменергопроект”, а також ТОВ “Атомпроект” і ТОВ “Енергоатомпроект”. Слідство встановило, що ще до початку повномасштабного вторгнення він налагодив співпрацю з російськими підприємствами, зокрема з ТОВ “Альфапро”, пов’язаним із держкорпорацією “Росатом”. Після 24 лютого 2022 року Хряпченко та його команда не припинили взаємодії з Росією, продовжили розробку проєктної документації для російських атомних електростанцій. До цієї роботи були залучені як діючі, так і колишні працівники підприємства, зокрема одна зі співробітниць, яка відповідала за розрахунки та креслення модернізації електрообладнання. Її справу суд уже розгляну і затвердив угоду прокурором. Його обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 638/3809/25. Засідання призначено на 8 липня о 12:30 у Шевченківському районному суді Харкова.

Ще дев’ять справ із Харківщини — у таблиці МІПЛ: окупаційна влада, репресії, пограбування Добкіна, обстріл села з танку, військовий комендант Балаклії, посада під час окупації, директорка школи та вчитель історії. 

Головне зображення: Микола Хомич ()

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Війна і правосуддя
Катівні, вбивства і зґвалтування як державна політика Росії: у травні українські суди винесли 8 нових вироків за воєнні злочини

Вироки демонструють зрушення у практиці розслідувань: суди все частіше доходять до тих, хто керував злочинами, а не лише виконував їх. Ці справи стають доказами системності злочинів Росії проти цивільного населення України.

23 Червня 2025

Війна і правосуддя
Працівник Державного космічного агентства передавав дані Росії — тепер його судять у Києві. І ще 89 справ наприкінці червня

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

20 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Військовополонені
Головна вимога — уникати безмовності. У Києві пройшла акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти

Майдан Незалежності. На невеликій ділянці землі біля скульптури “Козак Мамай” щільно стоять прапорці і портрети загиблих військовослужбовців, які воювали за Україну. Втім про багатьох оборонців немає жодної інформації. Відсутність тіл дає родинам надію, що їхні рідні перебувають у російському полоні. 

1 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Більше публікацій