Інші воєнні злочини

Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі. МІПЛ представляє аналітикиня Любов Смачило.

“Від початку російської військової агресії проти України в 2014 році Росія вдається до незаконного утримання цивільних осіб на окупованих територіях України, — підкреслює Любов Смачило. — Медійна ініціатива за права людини досліджує ці затримання. Росія викрадає людей для поповнення так званого обмінного фонду. Здебільшого затримують осіб із проукраїнськими настроями, колишніх військовослужбовців, а також тих, хто, на думку російських представників, здатен чинити опір окупації. Ми підготували детальний аналітичний звіт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, де описали, як цивільні жінки потрапляють у полон”.

Аналітикиня МІПЛ заявляє, що взяття в заручники цивільних українців і утримання їх у неволі — це систематична практика, яка відбувається свавільно, найчастіше без жодного обґрунтування. З лютого 2022 року МІПЛ ідентифікувала понад тисячу цивільних осіб, незаконно затриманих російськими військовими, ФСБ та іншими підконтрольними Росії силами на окупованих територіях України. Але є обґрунтовані підстави вважати, що реальна кількість таких осіб у кілька разів більша.

“Ці особи незаконно утримуються у в’язницях, слідчих ізоляторах та інших місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях України та Російської Федерації без будь-яких правових підстав, — заявляє Любов Смачило. — Їхнє утримання в цих установах порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародне право прав людини. Однак ефективного механізму повернення цих осіб в Україну немає”. Це, за її словами, наразі найбільша проблема. Оскільки цивільні громадяни не є військовополоненими, вони перебувають під іншим захистом міжнародного права і Росія зобов’язана їх звільнити негайно і без жодних умов.

Нагадаємо, що одним із основних напрямів роботи МІПЛ є документування та розслідування міжнародних злочинів, скоєних у зв’язку з російською агресією в Україні, насамперед насильницьких зникнень та неналежного утримання цивільних осіб, утримуваних Росією в якості заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Понад 1000 атак на систему охорони здоров’я в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії 

З лютого 2022 року в Україні було скоєно 1014 атак на лікарні, медичних працівників та іншу інфраструктуру охорони здоров’я. 

10 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій