Send Lette
Інші воєнні злочини

Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі. МІПЛ представляє аналітикиня Любов Смачило.

“Від початку російської військової агресії проти України в 2014 році Росія вдається до незаконного утримання цивільних осіб на окупованих територіях України, — підкреслює Любов Смачило. — Медійна ініціатива за права людини досліджує ці затримання. Росія викрадає людей для поповнення так званого обмінного фонду. Здебільшого затримують осіб із проукраїнськими настроями, колишніх військовослужбовців, а також тих, хто, на думку російських представників, здатен чинити опір окупації. Ми підготували детальний аналітичний звіт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, де описали, як цивільні жінки потрапляють у полон”.

Аналітикиня МІПЛ заявляє, що взяття в заручники цивільних українців і утримання їх у неволі — це систематична практика, яка відбувається свавільно, найчастіше без жодного обґрунтування. З лютого 2022 року МІПЛ ідентифікувала понад тисячу цивільних осіб, незаконно затриманих російськими військовими, ФСБ та іншими підконтрольними Росії силами на окупованих територіях України. Але є обґрунтовані підстави вважати, що реальна кількість таких осіб у кілька разів більша.

“Ці особи незаконно утримуються у в’язницях, слідчих ізоляторах та інших місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях України та Російської Федерації без будь-яких правових підстав, — заявляє Любов Смачило. — Їхнє утримання в цих установах порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародне право прав людини. Однак ефективного механізму повернення цих осіб в Україну немає”. Це, за її словами, наразі найбільша проблема. Оскільки цивільні громадяни не є військовополоненими, вони перебувають під іншим захистом міжнародного права і Росія зобов’язана їх звільнити негайно і без жодних умов.

Нагадаємо, що одним із основних напрямів роботи МІПЛ є документування та розслідування міжнародних злочинів, скоєних у зв’язку з російською агресією в Україні, насамперед насильницьких зникнень та неналежного утримання цивільних осіб, утримуваних Росією в якості заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Інші воєнні злочини
280 днів у заручниках: як Ольга Черняк із Херсона пережила тортури, російський полон і не зламалась

До початку повномасштабної війни Ольга Черняк жила в Херсоні разом із чоловіком та дітьми. Одразу після окупації міста не виїхали — піклувалися про батьків хворих батьків. Та коли наважилася, то Ольгу, її чоловіка Ігоря і сина Степана викрали росіяни. В заручниках жінка пережила місяці російського пекла, але вистояла і тепер на волі.

31 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій