Send Lette
Інші воєнні злочини

Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі. МІПЛ представляє аналітикиня Любов Смачило.

“Від початку російської військової агресії проти України в 2014 році Росія вдається до незаконного утримання цивільних осіб на окупованих територіях України, — підкреслює Любов Смачило. — Медійна ініціатива за права людини досліджує ці затримання. Росія викрадає людей для поповнення так званого обмінного фонду. Здебільшого затримують осіб із проукраїнськими настроями, колишніх військовослужбовців, а також тих, хто, на думку російських представників, здатен чинити опір окупації. Ми підготували детальний аналітичний звіт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, де описали, як цивільні жінки потрапляють у полон”.

Аналітикиня МІПЛ заявляє, що взяття в заручники цивільних українців і утримання їх у неволі — це систематична практика, яка відбувається свавільно, найчастіше без жодного обґрунтування. З лютого 2022 року МІПЛ ідентифікувала понад тисячу цивільних осіб, незаконно затриманих російськими військовими, ФСБ та іншими підконтрольними Росії силами на окупованих територіях України. Але є обґрунтовані підстави вважати, що реальна кількість таких осіб у кілька разів більша.

“Ці особи незаконно утримуються у в’язницях, слідчих ізоляторах та інших місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях України та Російської Федерації без будь-яких правових підстав, — заявляє Любов Смачило. — Їхнє утримання в цих установах порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародне право прав людини. Однак ефективного механізму повернення цих осіб в Україну немає”. Це, за її словами, наразі найбільша проблема. Оскільки цивільні громадяни не є військовополоненими, вони перебувають під іншим захистом міжнародного права і Росія зобов’язана їх звільнити негайно і без жодних умов.

Нагадаємо, що одним із основних напрямів роботи МІПЛ є документування та розслідування міжнародних злочинів, скоєних у зв’язку з російською агресією в Україні, насамперед насильницьких зникнень та неналежного утримання цивільних осіб, утримуваних Росією в якості заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій