Send Lette
Інші воєнні злочини

Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі. МІПЛ представляє аналітикиня Любов Смачило.

“Від початку російської військової агресії проти України в 2014 році Росія вдається до незаконного утримання цивільних осіб на окупованих територіях України, — підкреслює Любов Смачило. — Медійна ініціатива за права людини досліджує ці затримання. Росія викрадає людей для поповнення так званого обмінного фонду. Здебільшого затримують осіб із проукраїнськими настроями, колишніх військовослужбовців, а також тих, хто, на думку російських представників, здатен чинити опір окупації. Ми підготували детальний аналітичний звіт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, де описали, як цивільні жінки потрапляють у полон”.

Аналітикиня МІПЛ заявляє, що взяття в заручники цивільних українців і утримання їх у неволі — це систематична практика, яка відбувається свавільно, найчастіше без жодного обґрунтування. З лютого 2022 року МІПЛ ідентифікувала понад тисячу цивільних осіб, незаконно затриманих російськими військовими, ФСБ та іншими підконтрольними Росії силами на окупованих територіях України. Але є обґрунтовані підстави вважати, що реальна кількість таких осіб у кілька разів більша.

“Ці особи незаконно утримуються у в’язницях, слідчих ізоляторах та інших місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях України та Російської Федерації без будь-яких правових підстав, — заявляє Любов Смачило. — Їхнє утримання в цих установах порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародне право прав людини. Однак ефективного механізму повернення цих осіб в Україну немає”. Це, за її словами, наразі найбільша проблема. Оскільки цивільні громадяни не є військовополоненими, вони перебувають під іншим захистом міжнародного права і Росія зобов’язана їх звільнити негайно і без жодних умов.

Нагадаємо, що одним із основних напрямів роботи МІПЛ є документування та розслідування міжнародних злочинів, скоєних у зв’язку з російською агресією в Україні, насамперед насильницьких зникнень та неналежного утримання цивільних осіб, утримуваних Росією в якості заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі за звинуваченням колишнього контррозвідника ЗСУ у державній зраді допитали свідка

У Галицькому районному суді Львові триває повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам. Провину Говоруха не визнав — каже, що справа проти нього сфабрикована. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Суд у Кривому Розі оприлюднив записи розмов депутата Карамалікова з росіянами

Жовтневий райсуд Кривого Рогу слухає справу Іллі Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Його звинувачують у державній зраді. За клопотанням МІПЛ суд дозволив транслювати засідання на порталі “Судова влада”. На двох останніх слуханнях дослідили записи розмов окупантів із Карамаліковим, а також допитали свідка.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Більше публікацій