Send Lette
Інші воєнні злочини

Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі. МІПЛ представляє аналітикиня Любов Смачило.

“Від початку російської військової агресії проти України в 2014 році Росія вдається до незаконного утримання цивільних осіб на окупованих територіях України, — підкреслює Любов Смачило. — Медійна ініціатива за права людини досліджує ці затримання. Росія викрадає людей для поповнення так званого обмінного фонду. Здебільшого затримують осіб із проукраїнськими настроями, колишніх військовослужбовців, а також тих, хто, на думку російських представників, здатен чинити опір окупації. Ми підготували детальний аналітичний звіт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, де описали, як цивільні жінки потрапляють у полон”.

Аналітикиня МІПЛ заявляє, що взяття в заручники цивільних українців і утримання їх у неволі — це систематична практика, яка відбувається свавільно, найчастіше без жодного обґрунтування. З лютого 2022 року МІПЛ ідентифікувала понад тисячу цивільних осіб, незаконно затриманих російськими військовими, ФСБ та іншими підконтрольними Росії силами на окупованих територіях України. Але є обґрунтовані підстави вважати, що реальна кількість таких осіб у кілька разів більша.

“Ці особи незаконно утримуються у в’язницях, слідчих ізоляторах та інших місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях України та Російської Федерації без будь-яких правових підстав, — заявляє Любов Смачило. — Їхнє утримання в цих установах порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародне право прав людини. Однак ефективного механізму повернення цих осіб в Україну немає”. Це, за її словами, наразі найбільша проблема. Оскільки цивільні громадяни не є військовополоненими, вони перебувають під іншим захистом міжнародного права і Росія зобов’язана їх звільнити негайно і без жодних умов.

Нагадаємо, що одним із основних напрямів роботи МІПЛ є документування та розслідування міжнародних злочинів, скоєних у зв’язку з російською агресією в Україні, насамперед насильницьких зникнень та неналежного утримання цивільних осіб, утримуваних Росією в якості заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Активіст із Херсонщини перерізав собі вени після затримання, аби врятувати дружину від росіян

Активіст із Нової Каховки Олександр, прізвище якого ми не називаємо з міркувань безпеки, до повномасштабного вторгнення знімав на відео знос памʼятників Леніну на Херсонщині, а в окупації став мішенню для росіян. Його катували впродовж двох тижнів, щоб він здав інших громадських діячів міста, схиляли до “співпраці”.

25 Червня 2025

Більше публікацій