Send Lette
Насильницькі зникнення

Любов зруйнує ґрати. У Києві відбулася акція на підтримку незаконно утримуваних Росією цивільних українців

Акція відбулася на Контрактовій площі. Її ініціювала громадська організація “Цивільні в полоні”. На сьогодні вона об’єднує родини близько 350 цивільних заручників і зниклих безвісти з різних регіонів України. Це вже не перший захід на підтримку цивільних бранців. Нинішня акція відбулася під гаслом “Любов зруйнує ґрати” і зібрала близько 200 людей.

“Цивільні мають бути вдома”, “Поверніть цивільних заручників!”, “Відсутність механізму звільнення = повільна смерть”, “Не буває німих вуст. Бувають байдужі душі!”, “Не мовчить! Допоможіть врятувати!” — з такими гаслами рідні цивільних звертаються до громадськості і влади України.

“Сьогодні холодно, але нас гріє любов. Я бачу, як всі втомилися, як всім важко, але давайте не дамо цій біді зламати нашу віру. Давайте будемо сильними!”, — звернулася до присутніх засновниця громадської організації Карина Дячук. 

Багато хто з присутніх є постійним учасником подібних акцій. Серед них родина Володимира Андросовича, жителя Миколаївської області. Чоловік працював водієм шкільного автобуса. На початку повномасштабного вторгнення був відряджений для перевезення мобілізованих у Маріуполь. На той час за місто точилися запеклі бої. Після того як чоловік потрапив у місто, росіяни замкнули кільце. Вибратися з оточення Андросович не зміг. Разом із іншими водіями знайшов прихисток на заводі ім. Ілліча, який росіяни накривали вогнем. Водії чекали на гуманітарний коридор, сподівалися вивезти цивільних, які залишились у Маріуполі під російськими обстрілами. За словами доньки Володимира Людмили, батько намагався повсякчас бути на зв’язку з родиною. 4 квітня 2022 року він зателефонував востаннє. Пізніше з відео пропагандистських каналів родина дізналася, що чоловік потрапив у полон разом із оборонцями Маріуполя. З того часу його тримають у різних місцях неволі. Зараз Володимиру Андросовичу 64 роки.

Приїхала на захід і Світлана Герасименко. Вона два роки шукає сина Михайла Слободяна, викраденого російськими силовиками у березні 2023 року зі свого дому в селі Богданівське, що на Харківщині.

Світлана Герасименко (в центрі) тримає плакат із фотографією сина Михайла Слободяна. Фото: Лідія Тараш

З того часу місце перебування Михайла невідоме. В пошуках сина мати зверталася до різних організацій і установ, зокрема на території Російської Федерації. Втім жодної інформації про сина не отримала. 

“Жоден холод нас не злякає, особливо коли думаєш, в якому стані перебувають наші рідні”, — зазначає Світлана.

Підтримали акцію також рідні тих, кого на окупованих територіях України захопили ще до 2022 року. Серед них Наталія Барчишак. Вона бореться за повернення Олександра Борисова. Чоловіка захопили у місті Кадіївка (колишній Стаханов) Луганської області у 2021 році за проукраїнську позицію.

Наталія Барчишак (у центрі) шукає Олександра Борисова. Фото: Лідія Тараш

У розмові з МІПЛ Наталія зазначає, що такі акції дуже важливі для підтримки бранців Кремля та їхніх рідних. Вона сподівається, що українська влада буде наполегливішою у питанні повернення додому незаконно утримуваних Росією цивільних громадян України.

На акцію родин прийшов і представник Уповноваженого ВР з прав людини. Він заявив, що з полону повернулися дуже мало цивільних. Пов’язано це з тим, що міжнародних норм, які б регулювали це питання, немає.

На акції виступив представник Уповноваженого ВР з прав людини. Фото: Лідія Тараш

За даними Офісу Уповноваженого, понад 16 000 цивільних вважаються зниклими безвісти внаслідок збройної агресії Росії. У російських місцях несвободи верифіковано понад 1700 осіб.

Нагадуємо, що МІПЛ створила інтерактивну карту місць утримання цивільних і військовополонених, яка постійно оновлюється.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Росіяни під тортурами змушують “херсонську дев’ятку” відмовлятися від адвокатів

Улітку 2022 року в тоді ще окупованому Херсоні росіяни викрали дев’ятьох цивільних. Їх звинуватили в “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Спершу окупанти вивезли чоловіків до Сімферополя, згодом — до СІЗО Лефортово в Москві. Нині їх утримують у Ростові.

18 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Росіяни три роки приховують місце утримання військового пенсіонера з Херсону Романа Іщенка

Романа Іщенка викрали з власного дому 19 квітня 2022 року. Чоловік три роки лишається у статусі інкомунікадо. Росіяни не висувають йому жодних звинувачень і не повідомляють, де утримують. 

12 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Заарештований у 17 років український патріот пів життя сидить у колонії на окупованій Донеччині

Історія Богдана Ковальчука стоїть окремо від історій решти бранців Росії на окупованих українських територіях. З усіх відомих “політичних” в’язнів у квазіреспубліках на сході України він наймолодший і в неволі найдовше. А ще Богдан Ковальчук — один із, імовірно, десятків політично переслідуваних підлітків на окупованих територіях України, де російська влада терором культивує послух.

4 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій