Send Lette
Війна і правосуддя

Майже сотня справ січня: судові анонси від МІПЛ 

Київщина

Підбурювання до дезертирства. Володимир Назаренко — колишній працівник СБУ. Слідство вважає, що 25 лютого 2022 року він писав колишнім колегам, що передасть їхні особисті дані росіянам, якщо вони не залишать службу. З 2019 року Назаренко з родиною живе у Чехії. Коли він приїхав до України в січні 2023 року, його затримали й вручили підозру. На час слідства суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 1,8 мільйона гривень. На суді він говорив, що не має таких грошей. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 761/13787/23. Засідання призначено на 21 січня о 9:00 у Шевченківському районному суді Києва.

Ще 36 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: численні воєнні злочини періоду окупації у 2022-му, воєнні злочини кримських суддів, втеча від правоохоронців у добробат, працівники Кабміну на боці росіян, передача мап мінних полів, дискредитація волонтерів, провокації в комендантську годину та працівник суду, який чекав на окупантів. 

Черкащина

Митрополит Черкаський і Канівський. Денис Снігірьов у 2020 році став архієпископом Черкаським і Канівським від РПЦ в Україні. Заявляв, що ця церква найбільш незалежна у світі, виступав проти створення ПЦУ. Наступного року став митрополитом, а у 2022-му — професором Київської духовної академії. Під його керівництвом на сайтах єпархії публікували матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, що прославляли ідеї рашизму, під час обшуку в чоловіка знайшли роздруківки цитат Путіна. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії. Справа № 712/4813/23. Засідання призначено на 23 січня о 9:10 у Соснівському районному суді.

Ще одна справа з Черкащини — у таблиці МІПЛ: прихильник “денацифікації”.

Херсонщина

Медсестра з Херсона. Інна Касперук — колишня медсестра у Херсонській міській клінічній лікарні ім. Євгена Карабелеша. СБУ говорить, що жінку завербував агент ФСБ і вона передавала ворогу дані про бійців ЗСУ, які лікуються від поранень, про місця базування Сил оборони, а також нібито корегувала ракетно-артилерійські обстріли по Херсону. Залишилася працювати в лікарні Карабелеша на лівому березі за вказівкою свого куратора з ФСБ, передавала інформацію про ситуацію в місті після деокупації Херсона та відновлення мобільного інтернет-зв’язку. З початку 2023 року по квітень вона, як заявляє слідство, щонайменше 14 разів передавала координати місць дислокації українських військових, після прильотів скидала інформацію, куди саме влучили. Вона також нібито повідомляла координати місць скупчення цивільних, зокрема пунктів видачі гуманітарної допомоги, пересування бронетехніки ЗСУ та місця вильотів розвідувальних безпілотників. Касперук, говорить слідство, передавала особисті дані співробітників СБУ та військових, які зверталися до лікарні Карабелеша по медичну допомогу, писала, куди саме евакуюють поранених військових. Під час судового засідання щодо запобіжного заходу Інна Касперук визнала свою вину, покаялася та просила обрати їй домашній арешт. Наразі вона перебуває під вартою. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 766/5020/23. Засідання призначено на 20 січня о 14:30 у Херсонському міському суді.

Ще 21 справа з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: коригування по ЗСУ, торговець годинниками, податківиця, охоронець у катівні, рекламник, який агітував за окупантів, видача російських паспортів, начальник охорони заводу, катування, працівниця окупаційної адміністрації, контролер ринку, вилучення човнів, “референдум”, масове вбивство цивільних, агітація та вивезення в’язнів. 

Одещина

Військові та фортифікації. Володимир Матусар — мешканець Рені. Як каже слідство, у серпні 2022 року через Telegram його завербував представник ФСБ. Відтоді до вересня 2022 року він передавав координати підрозділів Національної поліції і СБУ, фортифікацій і блокпостів, військкомату, дитячого садка, де нібито базувалися ЗСУ. Також надіслав фото об’єктів, де перебували українські військові й правоохоронці та намалював план-схему будівлі, де знаходились органи Національної поліції з умовними позначеннями фортифікаційних споруд. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 522/5011/23. Засідання призначено на 22 січня о 12:00 у Ренійському районному суді.

Ще сім справ із Одещини — у таблиці МІПЛ: тіктокер, “одеська республіка”, “референдум”, слідчий при окупантах, тюремник, евакуація росіян на лівий берег і продаж висновків МСЕК.

Миколаївщина

Помічник беркутівця і свідчення сина. Віталій Наконечний — мешканець Миколаєва. Слідство заявляє, що колишній командир спецпідрозділу “Беркут”, який нині служить в армії РФ, завербував Наконечного через Telegram. За завданням беркутівця Наконечний декілька разів у лютому 2024 року повідомив, де перебувають мобільні вогневі групи ППО. Надалі цю інформацію оприлюднили російські пабліки. За матеріалами справи, син підсудного засвідчив, що бачив у телефоні батька переписку з проросійськими висловлюваннями. Крім цього, вказав, що його батько писав у різноманітні чати про наслідки прильотів у місті. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 522/5011/23. Засідання призначено на 24 січня о 13:00 у Корабельний районному суді Миколаєва.

Ще три справи з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: коригування по Чорноморській косі, передача росіянам українських розробок, вербування матроса. 

Дніпропетровщина

Український військовий. Олександр Проняєв у грудні 2023 року потрапив до ЗСУ за мобілізацією. Став електриком взводу спеціальних робіт ремонтно-відновлювального батальйону. Як заявляє слідство, через проросійські погляди він з власної ініціативи протягом грудня 2023 ― січня 2024 року інформував росіян про розташування ЗСУ. Зокрема надіслав ФСБ у Telegram скриншот мапи із позначенням тренувального табору ЗСУ. На суді адвокат підсудного вказував, що той має психічне захворювання після смерті батька. Проняєв пояснив, що дійсно передав інформацію, але не розумів, що робить. Розповів, що після мобілізації зателефонував брату в Росію і той пообіцяв його витягти. Потім йому повідомили маршрут, яким можна виїхати. Через тиждень служби він передав координати розташування військової частини брату. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 522/5011/23. Засідання призначено на 21 січня о 13:00 у Петриківському районному суді.

Ще вісім справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: депутат із Куп’янська, “народна міліція ЛНР”, судді “ДНР”, інженер із обленерго, “створення Світового суду”, торгівля з окупантами, бізнес у Росії та херсонський депутат.

Запоріжжя

Розстріл військовополоненого. Дмитро Курашов — стрілець штурмового загону “Шторм-V” 127-ї мотострілецької дивізії Східного військового округу РФ. За даними слідства, 6 січня 2024 року він розстріляв бійця ЗСУ, якого окупанти взяли в полон. Курашов вистрілив в українця щонайменше тричі. Невдовзі ЗСУ контратакували росіян і захопили в полон Курашова та його побратимів. Під час допиту в СБУ інший полонений росіянин видав Курашова, згодом зібрали інші докази його вини. Його обвинувачують у вчиненні воєнного злочину. Справа № 332/3499/24. Засідання призначено на 22 січня о 15:30 у Заводському районному суді.

Чернігівщина

“Шут”. Михайло Казановський — 21-річний мешканець Іванівки, що в прикордонній громаді на Чернігівщини. За даними слідства, ФСБ завербувала його в березні 2022 року під час окупації регіону. Тоді він отримав оперативний псевдонім “Шут” та інструкції щодо розвідувально-підривної діяльності. Слідство встановило, що він збирав дані про дислокацію українських військових у регіоні, аби росіяни били по них артилерією. Казановського затримали під час виконання чергового завдання. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 744/291/24. Засідання призначено на 23 січня о 10:30 у Чернігівському районному суді.

Ще одна справа з Чернігівщини — у таблиці МІПЛ: викрадення цивільного в 2022-му.

Харківщина

Рекордсмен України. Андрій Нечепоренко ― 62-річний харків’янин, працював методистом у Харківській академії безперервної освіти. У різні роки Нечепоренко вигравав чемпіонат України зі спортивних туристичних походів, багато разів здобував призи у велосипедному туризмі. Є кандидатом у майстри спорту з велотуризму, багаторазовий призер України та рекордсмен країни з легкої атлетики серед ветеранів. Його затримали вранці 5 лютого 2023 року на місці зруйнованої будівлі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Після прильоту він на велосипеді приїздив на місце фіксувати наслідки. Чоловіка обвинувачують у державній зраді. Справа № 638/8866/23. Засідання призначено на 23 січня о 12:00 у Дзержинському районному суді.

Ще шість справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: поставка російських газет, катування правоохоронців, “вибори”, злочини проти цивільних, коригування та робота в окупаційних органах.

Донеччина

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, чоловік передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію військових та озброєння ЗСУ, напрямки руху техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще Довганюк писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Його обвинувачують у несанкціонованій передачі інформації про ЗСУ. Справа № 243/5257/23. Засідання призначено на 24 січня о 14:00 у Слов’янському міськрайонному суді.

Ще дві справи з Донеччини — у таблиці МІПЛ: підтримка “денацифікації” та розвідник “ДНР” у фітнес-центрі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні за рік засудили 60 російських воєнних злочинців – інфографіка

Засуджені отримували терміни від 9 років до довічного ув’язнення.

16 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Перші засідання 2025 року: січневі анонси МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

6 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах