Send Lette
Інші воєнні злочини

Суми під блокадою: окупанти обстріляли місто, ховаючи техніку в житлових районах найближчих населених пунктів

7 березня, за допомогою бомбардувальників російські війська атакували приватний сектор міста Суми. У результаті чого, за даними місцевих мешканців, загинули понад 20 мирних жителів. 

З самого ранку 8 березня українська сторона намагалася організувати для місцевих мешканців гуманітарний коридор, щодо якого були домовленості з РФ. Рух колони з цивільними мав стартувати о
10-ій годині ранку. Однак, російська армія кілька годин не припиняла обстріли.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Як розповів у коментарі МІПЛ Віктор, який зараз знаходиться в Сумах, лише близько 12-ї години колона змогла почати рух. Однак, навіть під час гуманітарного коридору російські війська продовжували дії по захопленню частини міста. 

«За цей час російські війська змогли підтягнути тили та розміститися в межах міста компактною групою. Вони фактично скористалися гуманітарним коридором для виконання своїх військових задач», – зазначив Віктор. 

За його словами, під час авіанальоту війська РФ навмисно завдали удару по житловому сектору, коли люди спали. Вони зруйнували кілька будинків та вбили цивільних людей. І це не перший воєнний злочин російських окупантів за час блокади Сум. 

«Окупанти по кілька разів на день обстрілювали місто. Вони використовують далекобійну артилерію та штурмовики. Намагаються бити по об’єктах інфраструктури: газорозподільча станція, ТЕЦ, водоканал. Вони використовують одну й ту ж тактику: ставлять техніку в найближчих населених пунктах поруч із житловими будинками. Стріляють фактично з домоволодінь місцевих мешканців, знаючи, що відповіді ЗСУ не буде. Очевидно, що це злочин – прикриватися мирним населенням, використовувати його як щити для ведення бойових дій», – зазначив Віктор.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Інший місцевий мешканець Андрій підтвердив, що війська РФ стріляють та бомбардують не лише інфраструктурні об’єкти, а й житлові будинки. Він зокрема побував на місці зруйнованих російською авіацією будинків.  

«Там зруйнований цілий квартал. Багато повністю знищених, або дуже зруйнованих будинків. Десь близько 20-ти. А в цілому мікрорайоні будинки стоять без вікон», – зазначив він.

Наслідки авіаудару в ніч на 8 березня у Сумах. Фото: Андрій Мозговий

Через постійні обстріли та фактичну блокаду міста, у Сумах виникли проблеми з постачанням продуктів і ліків. 

«Деякі магазини працюють, але продуктів уже мало. Крупи, молочка майже відсутні. З аптеками схожа ситуація. Деяких спеціалізованих ліків просто неможливо купити в місті. Але волонтери працюють, допомагають, всі згуртувалися», – розповів Андрій напередодні гуманітарного коридору.

Сум’янка Анна також наголошувала на проблемах з ліками. Зокрема, критична ситуація з ліками для сердечників. 

Окрім того, що війська РФ обстрілюють мирне місто, вони ще й намагаються створити гуманітарну катастрофу, блокуючи людей без засобів для життя. Фіксуємо ці воєнні злочини. Воєнні злочинці мають бути покарані.

________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com
Контакт: Віктор Бобиренко

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій