Send Lette
Інші воєнні злочини

Маленькі діти залишаються без їжі і води: у Маріуполі окупанти вдруге зірвали організацію гуманітарного коридору

Армія РФ у Маріуполі продовжує обстрілювати місто. 6 лютого, як і днем раніше, вони зірвали організацію зеленого коридору для цивільних, які тривалий час залишаються заблокованими у своїх домівках та підвалах, і не можуть залишити місто через обстріли. 

МІПЛ розповідає три історії людей, які мають родичів у заблокованому Маріуполі. Кожна із цих історій вражає болем. Просто зараз люди перебувають у закритому просторі і можуть загинути навіть не від обстрілів, а від відсутності їжі, води та ліків.  

У Карини в Маріуполі залишилось відразу кілька родичів.

“Я багато не знаю. Останній раз вони були на зв’язку 2 березня о 15:00. Потім я дізналася з новин, що Лівий берег сильно обстрілюють. Вони живуть на проспекті Перемоги. Думаю, ховаються в підвалах. Там немає їжі, води, світла, опалення і зв’язку. Немає фактично нічого. Моя мама страждає на підвищений тиск, їй щодня потрібно приймати ліки. А на іншій вулиці моя бабуся зі своїм сином. Вона інвалід і погано пересувається”, — розповіла Карина. 

Крім того, разом з її родичами перебуває маленька дитина та чоловік, який має онкологічне захворювання.

Як розповіла інша жінка, Олена, в неї у Маріуполі залишилася сестра зі своєю родиною. У них однорічна дитина, яка вже майже тиждень не має необхідного харчування. 

“Там вже майже тиждень немає світла, тепла, води. Магазини пограбовані. Вони постійно зараз переховуються, бо йдуть обстріли. Інколи виходять на зв’язок, але не мають змоги підзаряджати телефон. У моїх рідних закінчується їжа і вода, у них маленька дитина — один рік. Потребують допомоги. Шукаю будь-яку можливість доставити бодай якусь їжу для них і для дитини”, — зазначила Олена. 

Ксенія теж намагається допомогти своїм рідним з Маріуполя. Її сестра останній раз виходила на зв’язок першого березня. Тоді на п’ятьох людей вони мали 5 літрів питної води та овочі. Водопостачання, електроенергії та газу вже не було. Родина має дитину віком 2 роки 3 міс. 

“Вони знаходилися в приватному будинку, чоловікової мами в підвалі. Я не знаю вулиці та номер будинку. З ними немає зв’язку. Але я знаю, що ситуація в них критична. Дуже необхідна допомога”, — говорить Ксенія. 

Пабліки Маріуполя у соціальних мережах переповнені закликами про допомогу: бодай передати їжу, воду та ліки людям, які там знаходяться. 

Як повідомляють військові, до припинення вогню з боку окупантів гуманітарний коридор організовувати неможливо. Оскільки є велика ймовірність того, що російські солдати відкриють вогонь на ураження. 

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій