Інші воєнні злочини

Маленькі діти залишаються без їжі і води: у Маріуполі окупанти вдруге зірвали організацію гуманітарного коридору

Армія РФ у Маріуполі продовжує обстрілювати місто. 6 лютого, як і днем раніше, вони зірвали організацію зеленого коридору для цивільних, які тривалий час залишаються заблокованими у своїх домівках та підвалах, і не можуть залишити місто через обстріли. 

МІПЛ розповідає три історії людей, які мають родичів у заблокованому Маріуполі. Кожна із цих історій вражає болем. Просто зараз люди перебувають у закритому просторі і можуть загинути навіть не від обстрілів, а від відсутності їжі, води та ліків.  

У Карини в Маріуполі залишилось відразу кілька родичів.

“Я багато не знаю. Останній раз вони були на зв’язку 2 березня о 15:00. Потім я дізналася з новин, що Лівий берег сильно обстрілюють. Вони живуть на проспекті Перемоги. Думаю, ховаються в підвалах. Там немає їжі, води, світла, опалення і зв’язку. Немає фактично нічого. Моя мама страждає на підвищений тиск, їй щодня потрібно приймати ліки. А на іншій вулиці моя бабуся зі своїм сином. Вона інвалід і погано пересувається”, — розповіла Карина. 

Крім того, разом з її родичами перебуває маленька дитина та чоловік, який має онкологічне захворювання.

Як розповіла інша жінка, Олена, в неї у Маріуполі залишилася сестра зі своєю родиною. У них однорічна дитина, яка вже майже тиждень не має необхідного харчування. 

“Там вже майже тиждень немає світла, тепла, води. Магазини пограбовані. Вони постійно зараз переховуються, бо йдуть обстріли. Інколи виходять на зв’язок, але не мають змоги підзаряджати телефон. У моїх рідних закінчується їжа і вода, у них маленька дитина — один рік. Потребують допомоги. Шукаю будь-яку можливість доставити бодай якусь їжу для них і для дитини”, — зазначила Олена. 

Ксенія теж намагається допомогти своїм рідним з Маріуполя. Її сестра останній раз виходила на зв’язок першого березня. Тоді на п’ятьох людей вони мали 5 літрів питної води та овочі. Водопостачання, електроенергії та газу вже не було. Родина має дитину віком 2 роки 3 міс. 

“Вони знаходилися в приватному будинку, чоловікової мами в підвалі. Я не знаю вулиці та номер будинку. З ними немає зв’язку. Але я знаю, що ситуація в них критична. Дуже необхідна допомога”, — говорить Ксенія. 

Пабліки Маріуполя у соціальних мережах переповнені закликами про допомогу: бодай передати їжу, воду та ліки людям, які там знаходяться. 

Як повідомляють військові, до припинення вогню з боку окупантів гуманітарний коридор організовувати неможливо. Оскільки є велика ймовірність того, що російські солдати відкриють вогонь на ураження. 

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *