Війна і правосуддя

Маніпуляції представників рф та фото руйнувань: правозахисники назвали підстави, щоб вважати бомбардування полового будинку у Маріуполі воєнним злочином

Правозахисники Truth Hounds проаналізували авіаналіт на пологовий будинок у Маріуполі та кажуть: є більш ніж достатньо підстав вважати напад воєнним злочином. Серед них – розбіжності та маніпуляції у повідомленнях представників рф та фото руйнувань будинку.

За два дні до нападу, 7.03, російська сторона почала заявляти, що пологовий будинок №1 зайняли українські військові. Правозахисники Truth Hounds зазначають, що жодних повідомлень про факт розміщення в приміщенні ані військових ЗСУ, ані представників полку “Азов” у відкритих джерелах (в тому числі, в російських пабліках та каналах) не знайдено.

Єдина стаття, де є інформація про військових у пологовому будинку, з’явилася 8.03 на сайті видання lenta.ru. У ній чоловік, на ім’я Ігор розповів, що українські військові, чи ЗСУ, чи полк “Азов”, облаштували вогневі точки та розігнали персонал. Одразу після нападу на пологовий будинок у Маріуполі, статтю видалили.

Які саме військові були у лікарні, плутали і представники рф: постійний представник РФ Василь Небезня казав про ЗСУ, міністр закордонних справ росії Сергій Лавров – про “Азов”. Розбіжності були також у ЗМІ. Окрім того, частіше у медіа рф згадували пологовий будинок №1. У той час, як напад здійснили на “Маріупольське територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки”, який знаходиться за 8 км від згадуваного закладу.

Представники “Азову” справді були у цьому закладі. Але вони завозили гуманітарну допомогу: памперси, дитяче харчування, косметику. Це відбулося 3 березня, натомість лікарню обстріляли 9 березня.

Ще один доказ відсутності військових – це фото та відео лікарні після обстрілу. На них чітко видно травмованих пацієнтів та працівників лікарні. А також залишки меблів, медичної апаратури та особистих речей людей, що перебували всередині зовсім недавно.

Фото полового будинку у Маріуполі, одразу після бомбардування. Скріншот звіту Truth Hounds

З допиту полоненого льотчика збройних сил рф Олександра Красноярцева стало відомо, що російським військовим командуванням свідомо віддаються накази про бомбові удари по об’єктах мирної інфраструктури та житлових кварталах українських міст. При цьому, для ударів використовується не високоточна зброя, а некеровані авіабомби вільного падіння. За характером руйнувань, схоже, використовували ФАБ 500. Такіж бомби війська рф скидували у Сирії.

Основні типорозміри бомб у порівнянні. Скріншот звіту Truth Hounds

Аналізуючи положення гуманітарного права правозахисники зазначили, що заборона нападу на медичні установи може бути знята лише в тому разі, якщо вони використовуються для переховування в медичній установі комбатантів, розміщення там складу зброї, розміщення військового спостережного пункту тощо.

Як було продемонстровано вище, пологовий будинок, що зазнав нападу, не використовувався для завдання шкоди супротивнику. Навіть якщо на його території розміщувалися комбатанти, чому доказів наразі немає, то це не знімало захист з нього за МГП.

Нагадаємо, 9 березня внаслідок бомбардування полового будинку у Маріуполі загинули троє людей, зокрема одна дитина, 17 – постраждали.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
“Добровільно здатися в полон”. Мешканця Харківщини судять за “здачу” росіянам українського військового 

Село Бабенкове на Харківщині, що за 20 хвилин їзди від Ізюма, пробуло в російській окупації пів року. У цей час місцевих катували. Слідство вважає, що одним із тих, хто здавав людей окупантам, був Віктор. Йому 59 років, жив у Бабенковому, після звільнення села переховувався.

5 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У Тростянці за обстріл лікарні судять російського командира танку. Ось що розповіли свідки

Покази свідків ідентичні, хоча вони не чули свідчення одне одного: в Тростянецькій лікарні не було військових, там були тяжко поранені цивільні, розпізнавальні знаки лікарні було видно здалеку і росіяни, обстрілюючи приміщення, знали про це.

4 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій