Війна і правосуддя

«Марафон держзради у Подільському суді». МІПЛ підготувала довідку про судові засідання

Медійна ініціатива за права людини підготувала для вас коротку довідку про всіх 26 фігурантів кримінальних проваджень, справи яких Подільський районний суд Києва запланував розглянути у п’ятницю, 13 серпня. Серед них — колишні судді, депутати та військові, які зрадили присязі та перейшли на службу до російських окупантів. Також у списку є справа лідера контрольованого РФ угруповання “ЛНР” Ігоря Плотницького.

Важливо. Якщо не всі, то більшість засідань є відкритими, тому будь-хто може відвідувати їх як вільний/на слухач/ка або журналіст/ка. Для цього потрібно взяти із собою паспорт або посвідчення журналіста. Важливо, що українські журналісти мають право відвідувати судові засідання без попередньої акредитації. Представники іноземних ЗМІ можуть відвідувати судові засідання за акредитаційною карткою, виданою у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

Коротка довідка про судові засідання 13 серпня у Подільському районному суді:

 • (09:30) Лагутіна Наталія Михайлівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:35) Кузнецова Лариса Миколаївна — колишня суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:40) Притуленко Олена Володимирівна — колишня суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:45) Філатова Євгенія Володимирівна — колишня суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:50) Запорожець Петро Петрович — колишній помічник депутата від Партії регіонів. Після окупації — член партії «Единая Россия», зокрема, займається агітаційно-пропагандистською роботою, депутат. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:55) Літовченко Геннадій Іванович — Колишній керівник одного з осередків Партії Регіонів та депутат у Верховній Раді Криму. Після окупації — член Ради регіонального відділення партії «Справедливая Россия» у Криму. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:00) Лукачов Станіслав Олегович — колишній суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:05) Бєлоглазова Ірина Костянтинівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:10) Домнікова Марія Вікторівна — колишня суддя Залізничного районного суду міста Сімферополя Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:15) Бондаренко Анатолій Анатолійович — колишній суддя Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:20) Красільников Олександр Львович — депутат Севастопольської міської ради 6 скликання, 6 березня 2014 року голосував за проведення референдуму про входження Севастополя до складу Росії. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:25) Єрмаков Іван Федосович — депутат Севастопольської міської ради 6 скликання, 6 березня 2014 року голосував за проведення референдуму про входження Севастополя до складу Росії. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:30) Кулєшова Оксана Ігорівна — колишня суддя Ялтинського міського суду, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:35) Арабаджиєв Володимир Іванович — колишній депутат від Партії регіонів у Верховній Раді Криму. Після окупації — член місцевого відділення партії «Единая Россия». Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:40) Бахарєв Костянтин Михайлович — колишній перший заступник Голови Верховної Ради АРК. Після анексії — перший заступник Голови окупаційного “Госсовета Республики Крым”, член партії “Единая Россия”. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:45) Мартинчук Сергій Михайлович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (10:50) Гризодубова Анастасія Миколаївна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:00) Осоченко Інеса Костянтинівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:05) Малишев Михайло Григорович — голова так званої «комісії АРК з проведення загальнонародного референдуму», член виборчої комісії з правом вирішального голосу. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:10) Лужецька Світлана Анатоліївна — голосувала на закритому засіданні Верховної Ради Криму, на якому було прийнято рішення про вхід Криму до складу Росії. Так звана уповноважена по захисту прав підприємців у Криму. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:15) Щегельський Максим Борисович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (11:20) Бистрякова Діана Святославівна — колишня суддя Феодосійського міського суду, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:25) Можелянський Віктор Анатолійович — колишній суддя Київського районного суду міста Сімферополя, який перейшов на службу до окупантів. Зокрема, обирав запобіжний захід українським морякам, захопленим російськими військовими в нейтральних водах, у районі Керченської протоки. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:30) Плотницький Ігор Венедиктович — лідер підконтрольно РФ угруповання «ЛНР». У Подільському суді він обвинувачений у вчиненні терористичного акту, у захопленні в заручники і викраденні старшого лейтенанта Збройних сил України Надії Савченко. Раніше “заочно” засуджений до довічного ув’язнення у справі збиття ІЛ-76.
 • (11:35) Яценко Дмитро Сергійович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (11:45) Погребняк Сергій Миколайович — колишній суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
“Добровільно здатися в полон”. Мешканця Харківщини судять за “здачу” росіянам українського військового 

Село Бабенкове на Харківщині, що за 20 хвилин їзди від Ізюма, пробуло в російській окупації пів року. У цей час місцевих катували. Слідство вважає, що одним із тих, хто здавав людей окупантам, був Віктор. Йому 59 років, жив у Бабенковому, після звільнення села переховувався.

5 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У Тростянці за обстріл лікарні судять російського командира танку. Ось що розповіли свідки

Покази свідків ідентичні, хоча вони не чули свідчення одне одного: в Тростянецькій лікарні не було військових, там були тяжко поранені цивільні, розпізнавальні знаки лікарні було видно здалеку і росіяни, обстрілюючи приміщення, знали про це.

4 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій