Війна і правосуддя

«Марафон держзради у Подільському суді». МІПЛ підготувала довідку про судові засідання

Медійна ініціатива за права людини підготувала для вас коротку довідку про всіх 26 фігурантів кримінальних проваджень, справи яких Подільський районний суд Києва запланував розглянути у п’ятницю, 13 серпня. Серед них — колишні судді, депутати та військові, які зрадили присязі та перейшли на службу до російських окупантів. Також у списку є справа лідера контрольованого РФ угруповання “ЛНР” Ігоря Плотницького.

Важливо. Якщо не всі, то більшість засідань є відкритими, тому будь-хто може відвідувати їх як вільний/на слухач/ка або журналіст/ка. Для цього потрібно взяти із собою паспорт або посвідчення журналіста. Важливо, що українські журналісти мають право відвідувати судові засідання без попередньої акредитації. Представники іноземних ЗМІ можуть відвідувати судові засідання за акредитаційною карткою, виданою у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

Коротка довідка про судові засідання 13 серпня у Подільському районному суді:

 • (09:30) Лагутіна Наталія Михайлівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:35) Кузнецова Лариса Миколаївна — колишня суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:40) Притуленко Олена Володимирівна — колишня суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:45) Філатова Євгенія Володимирівна — колишня суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:50) Запорожець Петро Петрович — колишній помічник депутата від Партії регіонів. Після окупації — член партії «Единая Россия», зокрема, займається агітаційно-пропагандистською роботою, депутат. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (9:55) Літовченко Геннадій Іванович — Колишній керівник одного з осередків Партії Регіонів та депутат у Верховній Раді Криму. Після окупації — член Ради регіонального відділення партії «Справедливая Россия» у Криму. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:00) Лукачов Станіслав Олегович — колишній суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:05) Бєлоглазова Ірина Костянтинівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:10) Домнікова Марія Вікторівна — колишня суддя Залізничного районного суду міста Сімферополя Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:15) Бондаренко Анатолій Анатолійович — колишній суддя Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:20) Красільников Олександр Львович — депутат Севастопольської міської ради 6 скликання, 6 березня 2014 року голосував за проведення референдуму про входження Севастополя до складу Росії. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:25) Єрмаков Іван Федосович — депутат Севастопольської міської ради 6 скликання, 6 березня 2014 року голосував за проведення референдуму про входження Севастополя до складу Росії. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:30) Кулєшова Оксана Ігорівна — колишня суддя Ялтинського міського суду, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:35) Арабаджиєв Володимир Іванович — колишній депутат від Партії регіонів у Верховній Раді Криму. Після окупації — член місцевого відділення партії «Единая Россия». Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:40) Бахарєв Костянтин Михайлович — колишній перший заступник Голови Верховної Ради АРК. Після анексії — перший заступник Голови окупаційного “Госсовета Республики Крым”, член партії “Единая Россия”. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (10:45) Мартинчук Сергій Михайлович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (10:50) Гризодубова Анастасія Миколаївна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:00) Осоченко Інеса Костянтинівна — колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:05) Малишев Михайло Григорович — голова так званої «комісії АРК з проведення загальнонародного референдуму», член виборчої комісії з правом вирішального голосу. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:10) Лужецька Світлана Анатоліївна — голосувала на закритому засіданні Верховної Ради Криму, на якому було прийнято рішення про вхід Криму до складу Росії. Так звана уповноважена по захисту прав підприємців у Криму. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:15) Щегельський Максим Борисович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (11:20) Бистрякова Діана Святославівна — колишня суддя Феодосійського міського суду, яка перейшла на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:25) Можелянський Віктор Анатолійович — колишній суддя Київського районного суду міста Сімферополя, який перейшов на службу до окупантів. Зокрема, обирав запобіжний захід українським морякам, захопленим російськими військовими в нейтральних водах, у районі Керченської протоки. Стаття обвинувачення — державна зрада.
 • (11:30) Плотницький Ігор Венедиктович — лідер підконтрольно РФ угруповання «ЛНР». У Подільському суді він обвинувачений у вчиненні терористичного акту, у захопленні в заручники і викраденні старшого лейтенанта Збройних сил України Надії Савченко. Раніше “заочно” засуджений до довічного ув’язнення у справі збиття ІЛ-76.
 • (11:35) Яценко Дмитро Сергійович — проходив військову службу у Криму, не повернувся на материкову частину України після окупації. Статті обвинувачення — державна зрада та дезертирство.
 • (11:45) Погребняк Сергій Миколайович — колишній суддя апеляційного суду Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до окупантів. Стаття обвинувачення — державна зрада.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Війна і правосуддя
Суд визнав ексмера Рубіжного Хортіва винним у колабораціонізмі

Хортіва засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, заборонивши впродовж 15 років обіймати посади в органах влади

18 Травня 2023

Війна і правосуддя
Псковський десантник Андрій Медведєв домігся, аби його справу розглядала колегія суддів

В Ірпені суд вдруге не зміг провести підготовче засідання у справі російського військового, якого обвинувачують у скоєнні воєнного злочину. Чому це трапилося, розповідає журналістка МІПЛ, яка побувала в суді.

16 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій