Send Lette
Cards

Маріано Гарсія Калатаюд

Маріано Гарсія Калатаюд

Дата зникнення: 19 березня 2022 року

Місце зникнення: Херсон, Херсонська область

 

Маріано — громадянин Іспанії. Чоловіку було 74 роки, коли російські військові викрали його в середмісті окупованого Херсона. До повномасштабного вторгнення чоловік вже кілька років мешкав в Україні, займався волонтерством, часто їздив до лінії розмежування на сході країни, привозив гуманітарну допомогу цивільним, відвідував дитячі будинки.

“Маріано — має добре серце, коли він дізнався про війну в Україні в 2014 році, про страждання цивільних — він покинув все і приїхав сюди, щоб допомогти людям”, — говорить його цивільна дружина Тетяна. Коли Херсон окупували в 2022 році — Маріано, разом із іншими містянами відвідував проукраїнські мітинги, сподіваючись змусити окупантів піти. 19 березня 2022 року, після одного з мітингів Маріано не повернувся додому. “Він встиг зателефонувати мені і сказати, що підійшов до воріт, та коли я спустилась, аби йому відчинити — на порозі вже нікого не було”, — додає Тетяна. Чоловіка утримували у Херсоні, та згодом перевезли в окупований Крим до СІЗО, де росіяни також утримують сотні цивільних українців.

Свідки, яким вдалось звідти вийти, говорять, що через у Маріано погіршився стан здоров’я: набрякають ноги, переніс серцевий напад, але не отримав належної медичної допомоги. Росіяни не висувають офіційних звинувачень громадянину Іспанії, його тримають інкомунікадо, не дозволяють спілкуватися з родиною, не допускають адвоката. Дружина Маріано зверталась до уряду Іспанії, медіа, правоохоронних органів України, писала чисельні запити до різних установ на території РФ та окупованого Криму, але й досі не отримала офіційного роз’яснення, в чому звинувачують Маріано Гарсія Калатаюд.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій