Send Lette
Адвокація

Маріонетка Заходу і миротворець Трамп: які наративи про війну в Україні домінують в Азії, Африці і Південній Америці — аналітика МІПЛ

У медіапросторі незахідних країн активно просуваються викривлені наративи про війну Росії проти України. Про це йдеться у новому аналітичному звіті Медійної ініціативи за права людини, підготовленому компанією LOOQME.

Дослідження демонструє, що ключові меседжі в інформаційному полі цих країн — це не просто проросійська пропаганда, а глибоко вкорінені антизахідні наративи, які часто знецінюють суб’єктність України.

Найпоширеніший наратив серед 22 виявлених — Дональд Трамп як миротворець. Його активно просувають і в ЗМІ, і в соцмережах, особливо в Бразилії, Аргентині, Туреччині та Індонезії. У цих повідомленнях президент США постає як єдиний політик, здатний завершити війну через тиск на обидві сторони, зокрема на Україну.

Інфографіка з дослідження МІПЛ

Головним полем бою наративів є соціальні мережі. У всіх трьох регіонах саме вони стали основним каналом дезінформації. 

Найвразливішою до дезінформації виявилася Африка, де 29% згадок про Україну містять відверто проросійські тези.

 Так, наратив про “агресивну політику НАТО” в Африці  у 94% випадків поширювався через соцмережі. При цьому у переважній більшості (83% згадок) через коментарі та акаунтами, що мають невеликою аудиторію до 5 тисяч підписників, що може свідчити про штучну чи скоординовану активність..

Попри складне інформаційне середовище, аналітики зафіксували зацікавленість аудиторії до тем українських мирних ініціатив, героїзму цивільного населення та гуманітарної тематики. Наприклад, в Індонезії та Південній Кореї активно поширюються згадки про українські дипломатичні зусилля та офіційні заяви лідерів України. Бразилія та Аргентина виявляють зацікавленість до гуманітарних тем, зокрема, повернення депортованих Росією українських дітей, військовополонених та цивільних.

Проросійські меседжі про Україну активно циркулюють у країнах Африки, Азії та Латинської Америки — нове дослідження МІПЛ

МІПЛ закликає Україну адаптовувати зовнішню комунікацію до специфіки кожного регіону, посилювати присутність у соцмережах і фокусуватись на темах, які викликають емпатію та довіру. Особливу увагу варто приділити протидії проросійським наративам в Африці та Південній Азії.

Повний звіт аналітикою доступний за цим посиланням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Родини викрадених росіянами цивільних вимагають створити єдиний реєстр цивільних бранців РФ і повернути їхніх рідних додому

Вже традиційно рідні цивільних бранців РФ та інші активісти зібралися в центрі столиці на Контрактовій площі, щоб привернути увагу більшої кількості людей до питання повернення українців з російського полону. 

21 Липня 2025

Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Більше публікацій