Медійна ініціатива за права людини доєдналася до Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття при МЗС України
Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в установчому засіданні ради.
Створення цього органу минулого місяця анонсував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Тоді він заявив, що експертна рада координуватиме зусилля громадянського суспільства, бізнесу та міжнародних партнерів України для забезпечення прав людини, зокрема її рівності та недискримінації.
Під першого засідання ради Кулеба додав, що розв’язана Росією війна є, зокрема, війною цінностей: “Так званий “руській мір” — це одноманітність, у якій немає нікого, крім росіян, та нічого, крім ненависті. Україна залишається відданою цінностям прав людини, ґендерної рівності і різноманіття. Український світ — це різноманіття і свобода для кожної людини бути собою та реалізувати себе.
Росія роками грубо порушує базові права людини, як на власній території, так і на тимчасово окупованих нею територіях в Україні, Грузії та Молдові.
Кремль систематично придушує права корінних народів та національних меншин, втручається в право вільно виражати та демонструвати свої релігійні переконання, несе загрозу правам ЛГБТІ-спільноти, яку їхній Верховний суд оголосив днями “екстремістським рухом”.
На зустрічі були присутні представники влади, посольств, місій та агенцій ООН, ЮНЕСКО, інших міжнародних організацій, а також громадянського суспільства України. Під час свого першого засідання рада визначилася з пріоритетами. Основними стануть чотири напрями:
- захист фундаментальних прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України;
- захист прав українських дітей, насамперед незаконно депортованих та насильницьки переміщених на територію Росії;
- повернення цивільних заручників та військовополонених;
- глобальні загрози для ґендерної рівності.
“У ради немає мети дублювати наявні зусилля з координації у сфері прав людини, — заявив Дмитро Кулеба. — Ми бачимо раду як живий, ефективний механізм, платформу для обміну думками і пошуку нестандартних рішень”.
Медійна ініціатива за права людини готова підтримати зусилля ради та МЗС, зокрема в питаннях звільнення цивільних заручників і військовополонених. За підтримки Коаліції “Україна. Пʼята ранку” ми розробили потенційні механізми звільнення цивільних заручників і готові презентувати їх зацікавленим сторонам.
Нагадаємо, що МІПЛ також розробила онлайн-мапу місць, де Росія утримує українців. Наразі вона налічує близько 120 локацій. Українців там постійно катують, їхні умови перебування не відповідають жодним стандартам.