Send Lette
Адвокація

Медійна ініціатива за права людини доєдналася до Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття при МЗС України

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в установчому засіданні ради. 

Створення цього органу минулого місяця анонсував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Тоді він заявив, що експертна рада координуватиме зусилля громадянського суспільства, бізнесу та міжнародних партнерів України для забезпечення прав людини, зокрема її рівності та недискримінації.

Під першого засідання ради Кулеба додав, що розв’язана Росією війна є, зокрема, війною цінностей: “Так званий “руській мір” — це одноманітність, у якій немає нікого, крім росіян, та нічого, крім ненависті. Україна залишається відданою цінностям прав людини, ґендерної рівності і різноманіття. Український світ — це різноманіття і свобода для кожної людини бути собою та реалізувати себе.

Росія роками грубо порушує базові права людини, як на власній території, так і на тимчасово окупованих нею територіях в Україні, Грузії та Молдові.

Кремль систематично придушує права корінних народів та національних меншин, втручається в право вільно виражати та демонструвати свої релігійні переконання, несе загрозу правам ЛГБТІ-спільноти, яку їхній Верховний суд оголосив днями “екстремістським рухом”.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ. Фото: МЗС

На зустрічі були присутні представники влади, посольств, місій та агенцій ООН, ЮНЕСКО, інших міжнародних організацій, а також громадянського суспільства України. Під час свого першого засідання рада визначилася з пріоритетами. Основними стануть чотири напрями:

  • захист фундаментальних прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України;
  • захист прав українських дітей, насамперед незаконно депортованих та насильницьки переміщених на територію Росії;
  • повернення цивільних заручників та військовополонених;
  • глобальні загрози для ґендерної рівності.

У ради немає мети дублювати наявні зусилля з координації у сфері прав людини, — заявив Дмитро Кулеба. — Ми бачимо раду як живий, ефективний механізм, платформу для обміну думками і пошуку нестандартних рішень”.

Фото: МЗС

Медійна ініціатива за права людини готова підтримати зусилля ради та МЗС, зокрема в питаннях звільнення цивільних заручників і військовополонених. За підтримки Коаліції “Україна. Пʼята ранку” ми розробили потенційні механізми звільнення цивільних заручників і готові презентувати їх зацікавленим сторонам.

Нагадаємо, що МІПЛ також розробила онлайн-мапу місць, де Росія утримує українців. Наразі вона налічує близько 120 локацій. Українців там постійно катують, їхні умови перебування не відповідають жодним стандартам.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій