Send Lette
Адвокація

Медійна ініціатива за права людини доєдналася до Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття при МЗС України

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в установчому засіданні ради. 

Створення цього органу минулого місяця анонсував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Тоді він заявив, що експертна рада координуватиме зусилля громадянського суспільства, бізнесу та міжнародних партнерів України для забезпечення прав людини, зокрема її рівності та недискримінації.

Під першого засідання ради Кулеба додав, що розв’язана Росією війна є, зокрема, війною цінностей: “Так званий “руській мір” — це одноманітність, у якій немає нікого, крім росіян, та нічого, крім ненависті. Україна залишається відданою цінностям прав людини, ґендерної рівності і різноманіття. Український світ — це різноманіття і свобода для кожної людини бути собою та реалізувати себе.

Росія роками грубо порушує базові права людини, як на власній території, так і на тимчасово окупованих нею територіях в Україні, Грузії та Молдові.

Кремль систематично придушує права корінних народів та національних меншин, втручається в право вільно виражати та демонструвати свої релігійні переконання, несе загрозу правам ЛГБТІ-спільноти, яку їхній Верховний суд оголосив днями “екстремістським рухом”.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ. Фото: МЗС

На зустрічі були присутні представники влади, посольств, місій та агенцій ООН, ЮНЕСКО, інших міжнародних організацій, а також громадянського суспільства України. Під час свого першого засідання рада визначилася з пріоритетами. Основними стануть чотири напрями:

  • захист фундаментальних прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України;
  • захист прав українських дітей, насамперед незаконно депортованих та насильницьки переміщених на територію Росії;
  • повернення цивільних заручників та військовополонених;
  • глобальні загрози для ґендерної рівності.

У ради немає мети дублювати наявні зусилля з координації у сфері прав людини, — заявив Дмитро Кулеба. — Ми бачимо раду як живий, ефективний механізм, платформу для обміну думками і пошуку нестандартних рішень”.

Фото: МЗС

Медійна ініціатива за права людини готова підтримати зусилля ради та МЗС, зокрема в питаннях звільнення цивільних заручників і військовополонених. За підтримки Коаліції “Україна. Пʼята ранку” ми розробили потенційні механізми звільнення цивільних заручників і готові презентувати їх зацікавленим сторонам.

Нагадаємо, що МІПЛ також розробила онлайн-мапу місць, де Росія утримує українців. Наразі вона налічує близько 120 локацій. Українців там постійно катують, їхні умови перебування не відповідають жодним стандартам.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій