Send Lette
Адвокація

Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

— Для нас велика честь, що ви долучилися до нашої команди. Для нас було важливо, аби до складу правління увійшли люди, які давно працюють із МІПЛ і сповідують спільні з нами цінності, — зазначила голова організації Ольга Решетилова.

На першому засіданні правління 26 лютого 2025 року обрали його голову Марію Томак.

Марія Томак — правозахисниця та журналістка, одна зі співзасновниць МІПЛ. Має багаторічний досвід документування воєнних злочинів, адвокації прав людини та захисту жертв репресій. Працювала в державному секторі, зокрема на посаді керівниці служби забезпечення діяльності “Кримської платформи”.

Марія Томак

Альона Луньова — експертка з прав людини та адвокації, очолює напрямок адвокації в Центрі прав людини ZMINA. Має значний досвід взаємодії з урядовими структурами щодо реформування системи кримінального правосуддя і захисту прав людини.

Альона Луньова. Фото: Віктор Ковальчук/МІПЛ

Крістофер Рассел — міжнародний експерт із прав людини, консультант із питань демократичного врядування та свободи слова. Наразі працює офіцером з питань верховенства права в Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини. Займається моніторингом дотримання прав людини в країнах, які перебувають у конфліктних або постконфліктних умовах.

Крістофер Рассел. Фото: Ukrainian Judiciary

Створення правління є важливим кроком для розвитку Медійної ініціативи за права людини, посилення її спроможності ефективно реагувати на виклики у сфері прав людини. Правління сприятиме посиленню позицій МІПЛ на національному та міжнародному рівнях.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Більше публікацій