Send Lette
Інші воєнні злочини

Медійна ініціатива затвердила етичні засади своєї діяльності

МІПЛ продовжує власний інституційний розвиток. У п’ятницю, 12 лютого 2021 року, відбулися загальні збори організації, де, зокрема, було затверджено Етичний Кодекс організації. Ви можете ознайомитися із ним нижче.

 

ЕТИЧНИЙ КОДЕКС 

Громадської організації 

“Медійна ініціатива за права людини”

Документ визначає основні принципи діяльності громадської організації “Медійна ініціатива за права людини”. Його дотримання – одна з головних вимог до членів організації. Дана редакція Етичного кодексу затверджена Загальними зборами МІПЛ від 12 лютого 2021 р.

  1. Дотримання законодавства. МІПЛ здійснює свою діяльність виключно в межах та у спосіб, що не суперечить діючому законодавству України та у відповідності до міжнародних стандартів.
  2. Підзвітність. МІПЛ є підзвітною перед громадянами України, державними установами та власними донорами. Дотримання цього пункту підтверджується шляхом відкритого та регулярного (не рідше разу на рік) публічного звітування організацією про свою діяльність, що обов’язково містить фінансові дані.
  3. Відповідальність, у тому числі суспільно відповідальне ставлення до ресурсів та ефективне використання коштів. МІПЛ та її члени несуть стовідсоткову відповідальність перед громадськістю за актуальність адвокаційних кампаній і достовірність аналітичних даних, зібраних організацією з метою виконання статутних цілей і завдань, свого стратегічного та операційного плану. МІПЛ використовує свої ресурси виключно для досягнення суспільно корисних результатів. При здійсненні своєї діяльності керівництво і члени МІПЛ намагаються забезпечити високу ефективність використання коштів та зводять адміністративні витрати до оптимального мінімуму.
  4. Прозорість. Діяльність МІПЛ є прозорою для широкого кола суб’єктів: громадськості, інших організацій, державних органів, медіа, донорських установ тощо. Дотримання цього пункту підтверджується відкритою та доступною для пошуку (зокрема, за допомогою Інтернету) інформацією про місію організації, її цілі, структуру управління, фінансові та описові звіти про діяльність. МІПЛ надає повну та достовірну інформацію про свою діяльність через власні комунікаційні канали та засоби, а також  шляхом надання відповідей на інформаційні запити.
  5. Рівні можливості. МІПЛ створює рівні можливості для усіх членів. Дотримання цього пункту підтверджується відсутністю обмежень чи привілеїв за будь-якою дискримінаційною ознакою (зокрема, національна, політична чи релігійна належність, стать, спосіб життя, зовнішність, соціально-економічне становище тощо). Рівні можливості також забезпечуються шляхом широкого оприлюднення вакансій і висунення чітких критеріїв до спеціалістів і залучених партнерів організації, публічного оголошення та проведення відкритих конкурсів тендерів на надання послуг згідно з фінансовою політикою організації тощо.  Також МІПЛ дбає про розробку чутливих до проблем гендерної рівності та дискримінації загалом політик, прагне уникати відтворення будь-яких гендерних схем (у тому числі, асиметричних) на структурно-організаційному та змістовно-процесуальному рівнях. У разі виникнення проявів дискримінації члени, партнери або клієнти організації мають право звертатися зі скаргами до Директора. Якщо останній(-я) не в змозі їх розглянути самостійно або особисто допускає прояви дискримінації, дані скарги виносяться на розгляд Загальних зборів організації і вирішуються із залученням сторонніх фахівців за кошти організації.
  6. Конфлікт інтересів. Директор МІПЛ гарантує, що члени організації, особливо ті, які залучені до прийняття рішень про розподіл та використання коштів, не використовують своє службове становище для особистої вигоди. Конфлікт інтересів між членами може бути вирішений за допомогою модерації Директора організації. Кожен член зобов’язаний повідомляти Директора про виникнення або можливість виникнення такого конфлікту. Якщо участь Директора не допомагає розв’язати проблему або він особисто виявляється втягнутим у конфлікт, то член/ни організації звертаються для обговорення проблеми та модерації конфлікту до Ревізора. Якщо етичний конфлікт триває після того як описані можливості його розв’язання вичерпані, то за рішенням Загальних зборів за кошти організації до його розв’язання можуть залучатися сторонні фахівці.
  7. Конфіденційність. Таємна, службова, конфіденційна інформація, а також персональні дані використовуються та оприлюднюються МІПЛ виключно у випадках та у спосіб, визначений чинним законодавством України.
  8. Професіоналізм. Члени МІПЛ дотримуються високих професійних стандартів у власній діяльності. Це означає усвідомлення та оволодіння основами діяльності громадському секторі, постійне прагнення до підвищення кваліфікації та рівня знань, а також прагнення відповідати у роботі організації найкращим міжнародним та українським стандартам ведення адвокаційно-аналітичної діяльності.
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Cards
Сергій Котов

Дата викрадення: 7 квітня 2022 року Місце викрадення: м. Олешки, Херсонська область Сергій Котов — автоінструктор із […]

26 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Більше публікацій