Send Lette
Насильницькі зникнення

Мешканця окупованого Алчевська представники НЗФ “засудили” до 12 років за шпигунство

Дмитро Оробій – мешканець окупованого Алчевська Луганської області. Був затриманий представниками незаконних збройних формувань 16 червня 2020 року. Обвинувачений у “шпигунстві на користь України”, – розповідають МІПЛ друзі Оробія.

У минулому Дмитро – студент Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, навчався на факультеті політології та міжнародних відносин. Його друзі згадують, що вступив хлопець у 2014 році, коли почалась вже війни. Перший рік вчився дистанційно, і лише коли налагодили пропускну систему через лінію розмежування, поїхав до Сєверодонецька. На третьому і четвертому курсах проходив практику у Луганській обласній військово-цивільній адміністрації у відділи по роботі з населенням. “Діма завжди активний, брав участь у різних заходах, виставках як волонтер. Потім почав працювати у пейнтбольному клубі”, – говорить його знайомий Влад. Проте вже після завершення навчання знайти роботу у Сєвєродонецьку не зміг, тож повернувся додому в Алчевськ, де мешкала його родина. Спочатку працював продавцем у магазині, потім влаштувався діловодом. Друзі досі не знають, на яке підприємство. Але саме там його і затримали вже у перший робочій день.

Зв’язок з Дмитром зник на кілька місяців, про його місце перебування не знали ані друзі з Сєверодонецька, ані родичі в Алчевську – телефон весь час не відповідав. Коли тільки невідомі прийшли додому з обшуком – переглядали конспекти Дмитра, забрали флешки, та й повідомили рідним, що хлопця утримували у приміщенні так званого міністерства держбезпеки у Луганську, мовляв, намагався влаштуватися на роботу аби шпигувати. У вересні рідним подзвонив «адвокат» та повідомив: “був завербований СБУ, намагався впровадитися у “владу”, а отже вчинив “держзраду” – буде заґратований”. До СІЗО Оробія перевели у грудні 2020-го, тоді ж “справу” передали до “верховного суду”. Так званий судовий процес був закритий. 5 лютого 2021 року “суд” виніс “вирок” – 12 років позбавлення волі. Від часу затримання рідні Дмитра не бачили.

Нині Національна поліція розпочала кримінальне провадження за фактом зникнення людини. Інформація також надана Службі безпеки України.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій