Send Lette
Адвокація

МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили Медійну ініціативу за права людини за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася  за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

Після виступу Роберта Оліфанта, парламентського секретаря міністра закордонних справ Канади, заступник помічника міністра у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс вручив Ользі Решетиловій, голові МІПЛ, сертифікат, який засвідчує визнання роботи організації. Дуглас наголосив на важливій ролі громадянського суспільства для забезпечення підзвітності держав-учасниць ОБСЄ у сфері захисту прав людини.

Під час церемонії нагородження Ольга Решетилова закликала міжнародне співтовариство підтримувати боротьбу українців проти російської агресії:

“Це велика честь для Медійної ініціативи за права людини, для всієї нашої чудової команди, яка просто зараз працює “в полях”, документує свідчення жертв і розслідує воєнні злочини, скоєні Російською Федерацією проти українських військовополонених та цивільного населення.

Це визнання не лише для нас, але й для усіх жертв, постраждалих, свідків, які діляться з нами своїми історіями, яким вистачає мужності продовжувати свою боротьбу. Росіяни зламали їхні життя, але вони продовжують боротися за свободу і права людини.

З нашої сфери прав людини і української перспективи нам очевидно: Росія вибудовує мережу диктатур. Не тільки навколо себе. Наприклад, у Нікарагуа, де всі чиновники зобовʼязані розмовляти російською, а ФСБ навчає їхні спецслужби, як правильно катувати активістів і опозиціонерів. Чи в багатьох країнах Сахельського регіону Африки, де, за повідомленнями громадських активістів, складається така ж ситуація з тортурами, як і на окупованих Росією українських територіях.

Росія розбудовує цю мережу по всьому світу. І українці перебувають на передовій цієї боротьби з диктатурами. На жаль, ми втрачаємо наші ресурси та найкращих людей нашої нації, багато моїх друзів загинули. Ми відчуваємо це, тому що кожного дня ми втрачаємо когось, хто мав би будувати наше майбутнє. Не переставайте   підтримувати Україну. Це наша спільна боротьба!”

Зустріч Ольги Решетилової, голови МІПЛ, з посолом США Майклом Карпентером у Скопʼє

Також у рамках 30-ї щорічної зустрічі  Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є Ольга Решетилова зустрілася з послом Майклом Карпентером, постійним представником США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Під час зустрічі, яка, зокрема, була присвячена потенційним механізмам звільнення українських цивільних заручників, яких утримує Росія, пан посол акцентував увагу на важливості запуску Московського Механізму ОБСЄ для розслідування переслідувань цивільного населення на окупованих Росією територіях, захоплення та утримання цивільних заручників. 

Майкл Карпентер також підтримав ідею МІПЛ закликати закордонні дипломатичні місії в Росії відвідувати судові засідання у справах українських цивільних заручників, яких утримує РФ, оскільки це одна з небагатьох можливостей встановити імена затриманих українців і дізнатися про стан їхнього здоровʼя.

Ольга Решетилова також обговорила з американським послом справу про вбивство в Бердянську 16-річних Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова, чиї тіла окупанти досі не віддали рідним. Пан Карпентер пообіцяв закликати росіян зробити це.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
70 запитів — 0 відповідей: Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії

З початку великої війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на видачу червоних карток про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Однак жодної так і не опублікували. Інтерпол заявляє, що третя стаття його статуту забороняє втручатися у розслідування справ воєнного характеру.

29 Січня 2025

Адвокація
Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Марина Юрчак: “За дописи в твіттері я відсиділа як за вбивство”

Донецьке СІЗО і сподівання на обмін, але замість омріяної свободи — 15 років увʼязнення, робота за копійки у швейному цеху Сніжнянської колонії і важка фізична праця. В колонії Марину Юрчак утримували разом із вбивцями, її переконували взяти російський паспорт, але вона щоразу відмовлялась. Вважала, що погодитися на папірець із триколором — рівносильно визнанню своєї вини.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
У Санкт-Петербурзі до 11 років суворого режиму засудили харківського волонтера Івана Забавського

“Ви можете посадити мене у в’язницю, але моя душа буде на моїй землі, зі своєю матір'ю”. Ці слова українською мовою Іван Забавський проголосив в останньому слові на суді в Санкт-Петербурзі. 30 січня 2025 року українця засудили за шпигунство, призначивши 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

31 Січня 2025

Більше публікацій