Send Lette
Адвокація

МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили Медійну ініціативу за права людини за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася  за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

Після виступу Роберта Оліфанта, парламентського секретаря міністра закордонних справ Канади, заступник помічника міністра у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс вручив Ользі Решетиловій, голові МІПЛ, сертифікат, який засвідчує визнання роботи організації. Дуглас наголосив на важливій ролі громадянського суспільства для забезпечення підзвітності держав-учасниць ОБСЄ у сфері захисту прав людини.

Під час церемонії нагородження Ольга Решетилова закликала міжнародне співтовариство підтримувати боротьбу українців проти російської агресії:

“Це велика честь для Медійної ініціативи за права людини, для всієї нашої чудової команди, яка просто зараз працює “в полях”, документує свідчення жертв і розслідує воєнні злочини, скоєні Російською Федерацією проти українських військовополонених та цивільного населення.

Це визнання не лише для нас, але й для усіх жертв, постраждалих, свідків, які діляться з нами своїми історіями, яким вистачає мужності продовжувати свою боротьбу. Росіяни зламали їхні життя, але вони продовжують боротися за свободу і права людини.

З нашої сфери прав людини і української перспективи нам очевидно: Росія вибудовує мережу диктатур. Не тільки навколо себе. Наприклад, у Нікарагуа, де всі чиновники зобовʼязані розмовляти російською, а ФСБ навчає їхні спецслужби, як правильно катувати активістів і опозиціонерів. Чи в багатьох країнах Сахельського регіону Африки, де, за повідомленнями громадських активістів, складається така ж ситуація з тортурами, як і на окупованих Росією українських територіях.

Росія розбудовує цю мережу по всьому світу. І українці перебувають на передовій цієї боротьби з диктатурами. На жаль, ми втрачаємо наші ресурси та найкращих людей нашої нації, багато моїх друзів загинули. Ми відчуваємо це, тому що кожного дня ми втрачаємо когось, хто мав би будувати наше майбутнє. Не переставайте   підтримувати Україну. Це наша спільна боротьба!”

Зустріч Ольги Решетилової, голови МІПЛ, з посолом США Майклом Карпентером у Скопʼє

Також у рамках 30-ї щорічної зустрічі  Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є Ольга Решетилова зустрілася з послом Майклом Карпентером, постійним представником США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Під час зустрічі, яка, зокрема, була присвячена потенційним механізмам звільнення українських цивільних заручників, яких утримує Росія, пан посол акцентував увагу на важливості запуску Московського Механізму ОБСЄ для розслідування переслідувань цивільного населення на окупованих Росією територіях, захоплення та утримання цивільних заручників. 

Майкл Карпентер також підтримав ідею МІПЛ закликати закордонні дипломатичні місії в Росії відвідувати судові засідання у справах українських цивільних заручників, яких утримує РФ, оскільки це одна з небагатьох можливостей встановити імена затриманих українців і дізнатися про стан їхнього здоровʼя.

Ольга Решетилова також обговорила з американським послом справу про вбивство в Бердянську 16-річних Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова, чиї тіла окупанти досі не віддали рідним. Пан Карпентер пообіцяв закликати росіян зробити це.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Адвокація
Україна зобовʼязана розслідувати всі випадки зникнення безвісти людей – Метью Холлідей

З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у Києві відбулася конференція, присвячена захисту прав родин зниклих безвісти. Захід організувала Медійна ініціатива за права людини спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Учасники говорили про вирішення проблем зниклих безвісти, особливу увагу зосередили на діалозі між урядом, громадянським суспільством і міжнародними партнерами, аби рідні зниклих безвісти стали рівноправними партнерами в цьому процесі.

10 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Cards
Сергій Котов

Дата викрадення: 7 квітня 2022 року Місце викрадення: м. Олешки, Херсонська область Сергій Котов — автоінструктор із […]

26 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Більше публікацій