Send Lette
Адвокація

МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили Медійну ініціативу за права людини за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася  за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

Після виступу Роберта Оліфанта, парламентського секретаря міністра закордонних справ Канади, заступник помічника міністра у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс вручив Ользі Решетиловій, голові МІПЛ, сертифікат, який засвідчує визнання роботи організації. Дуглас наголосив на важливій ролі громадянського суспільства для забезпечення підзвітності держав-учасниць ОБСЄ у сфері захисту прав людини.

Під час церемонії нагородження Ольга Решетилова закликала міжнародне співтовариство підтримувати боротьбу українців проти російської агресії:

“Це велика честь для Медійної ініціативи за права людини, для всієї нашої чудової команди, яка просто зараз працює “в полях”, документує свідчення жертв і розслідує воєнні злочини, скоєні Російською Федерацією проти українських військовополонених та цивільного населення.

Це визнання не лише для нас, але й для усіх жертв, постраждалих, свідків, які діляться з нами своїми історіями, яким вистачає мужності продовжувати свою боротьбу. Росіяни зламали їхні життя, але вони продовжують боротися за свободу і права людини.

З нашої сфери прав людини і української перспективи нам очевидно: Росія вибудовує мережу диктатур. Не тільки навколо себе. Наприклад, у Нікарагуа, де всі чиновники зобовʼязані розмовляти російською, а ФСБ навчає їхні спецслужби, як правильно катувати активістів і опозиціонерів. Чи в багатьох країнах Сахельського регіону Африки, де, за повідомленнями громадських активістів, складається така ж ситуація з тортурами, як і на окупованих Росією українських територіях.

Росія розбудовує цю мережу по всьому світу. І українці перебувають на передовій цієї боротьби з диктатурами. На жаль, ми втрачаємо наші ресурси та найкращих людей нашої нації, багато моїх друзів загинули. Ми відчуваємо це, тому що кожного дня ми втрачаємо когось, хто мав би будувати наше майбутнє. Не переставайте   підтримувати Україну. Це наша спільна боротьба!”

Зустріч Ольги Решетилової, голови МІПЛ, з посолом США Майклом Карпентером у Скопʼє

Також у рамках 30-ї щорічної зустрічі  Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є Ольга Решетилова зустрілася з послом Майклом Карпентером, постійним представником США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Під час зустрічі, яка, зокрема, була присвячена потенційним механізмам звільнення українських цивільних заручників, яких утримує Росія, пан посол акцентував увагу на важливості запуску Московського Механізму ОБСЄ для розслідування переслідувань цивільного населення на окупованих Росією територіях, захоплення та утримання цивільних заручників. 

Майкл Карпентер також підтримав ідею МІПЛ закликати закордонні дипломатичні місії в Росії відвідувати судові засідання у справах українських цивільних заручників, яких утримує РФ, оскільки це одна з небагатьох можливостей встановити імена затриманих українців і дізнатися про стан їхнього здоровʼя.

Ольга Решетилова також обговорила з американським послом справу про вбивство в Бердянську 16-річних Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова, чиї тіла окупанти досі не віддали рідним. Пан Карпентер пообіцяв закликати росіян зробити це.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій