Send Lette
Адвокація

МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили Медійну ініціативу за права людини за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася  за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

Після виступу Роберта Оліфанта, парламентського секретаря міністра закордонних справ Канади, заступник помічника міністра у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс вручив Ользі Решетиловій, голові МІПЛ, сертифікат, який засвідчує визнання роботи організації. Дуглас наголосив на важливій ролі громадянського суспільства для забезпечення підзвітності держав-учасниць ОБСЄ у сфері захисту прав людини.

Під час церемонії нагородження Ольга Решетилова закликала міжнародне співтовариство підтримувати боротьбу українців проти російської агресії:

“Це велика честь для Медійної ініціативи за права людини, для всієї нашої чудової команди, яка просто зараз працює “в полях”, документує свідчення жертв і розслідує воєнні злочини, скоєні Російською Федерацією проти українських військовополонених та цивільного населення.

Це визнання не лише для нас, але й для усіх жертв, постраждалих, свідків, які діляться з нами своїми історіями, яким вистачає мужності продовжувати свою боротьбу. Росіяни зламали їхні життя, але вони продовжують боротися за свободу і права людини.

З нашої сфери прав людини і української перспективи нам очевидно: Росія вибудовує мережу диктатур. Не тільки навколо себе. Наприклад, у Нікарагуа, де всі чиновники зобовʼязані розмовляти російською, а ФСБ навчає їхні спецслужби, як правильно катувати активістів і опозиціонерів. Чи в багатьох країнах Сахельського регіону Африки, де, за повідомленнями громадських активістів, складається така ж ситуація з тортурами, як і на окупованих Росією українських територіях.

Росія розбудовує цю мережу по всьому світу. І українці перебувають на передовій цієї боротьби з диктатурами. На жаль, ми втрачаємо наші ресурси та найкращих людей нашої нації, багато моїх друзів загинули. Ми відчуваємо це, тому що кожного дня ми втрачаємо когось, хто мав би будувати наше майбутнє. Не переставайте   підтримувати Україну. Це наша спільна боротьба!”

Зустріч Ольги Решетилової, голови МІПЛ, з посолом США Майклом Карпентером у Скопʼє

Також у рамках 30-ї щорічної зустрічі  Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є Ольга Решетилова зустрілася з послом Майклом Карпентером, постійним представником США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Під час зустрічі, яка, зокрема, була присвячена потенційним механізмам звільнення українських цивільних заручників, яких утримує Росія, пан посол акцентував увагу на важливості запуску Московського Механізму ОБСЄ для розслідування переслідувань цивільного населення на окупованих Росією територіях, захоплення та утримання цивільних заручників. 

Майкл Карпентер також підтримав ідею МІПЛ закликати закордонні дипломатичні місії в Росії відвідувати судові засідання у справах українських цивільних заручників, яких утримує РФ, оскільки це одна з небагатьох можливостей встановити імена затриманих українців і дізнатися про стан їхнього здоровʼя.

Ольга Решетилова також обговорила з американським послом справу про вбивство в Бердянську 16-річних Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова, чиї тіла окупанти досі не віддали рідним. Пан Карпентер пообіцяв закликати росіян зробити це.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій