Send Lette
Насильницькі зникнення

МІПЛ стало відомо про утримання ще одного заручника ОРДЛО: мова про 32-річного В’ячеслава Шаболду з Донецька

Його затримали представники незаконних збройних формувань ще два роки тому — 24 червня 2019 року, він досі у СІЗО.

Того дня В’ячеслав був на роботі — в одному з готелів Донецька. За свідченням колег, за ним прийшли співробітники так званого міністерства державної безпеки («МГБ ДНР») та попросили пройти разом з ними — він погодився, зібрав речі та сів у машину. З того часу чоловіка не бачили. Рідні ж взагалі не розуміли, що відбувається, коли В’ячеслав зник: шукали кілька днів — дзвонили у лікарні, морги. Сам Шаболда колишнім заручникам розповідав, що бачив, а точніше чув свою дружину лише одного разу після затримання — коли його вели в «МГБ» на допит — у целофановому пакеті на голові.

Шаболда — мешканець Донецька, сирота — його виховували бабусь з дідусем, яких він після початку збройної агресії РФ не зміг полишити у Донецьку. Окрім того, там у нього народилося двоє дітей — на час затримання дочці було три місяці, сину — тільки два роки. Згодом дружина з дітьми виїхали з тимчасово окупованої території.

Перші п’ять місяців Шаболду утримували на базі «Ізоляція». Тоді за свідченнями колишніх заручників В’ячеслава катували — вирвали зуби, застосовували електричний струм, били, а потім сказали: «Ми зараз привеземо твоїх дітей і відріжемо їм голови, якщо ти не зізнаєшся». «Тричі під час тортур Слава прощався з життям — так було нестерпно», — говорить колишній заручник. Рідні ж думали, що до чоловіка застосовано так зване «превентивне затримання» та обрано «адміністративний арешт» на 30 діб нібито з метою проведення попереднього розслідування. Але по закінченню цього терміну Шаболду залишили за гратами та обвинуватили у шпигунстві.

У листопаді 2019 року В’ячеслава Шаболду перевели до донецького СІЗО, де він і перебуває донині. 

За словами колишніх заручників, Шаболда скаржиться на свій стан здоров’я — сильні головні болі та болі в спині. До арешту у нього були проблеми зі спиною, буквально напередодні затримання проходив мануальну терапію і лікування у остеопата. Чоловік знаходився на обліку у ангіоневролога через судинну патологію мозкового кровообігу.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули Олену Федорук та Марину Юрчак, які понад сім років провели в ув’язненні у РФ

Під час 56-го обміну полоненими між Україною та Росією вперше за довгий час додому повернули полонених жінок. Серед них цивільні бранки РФ, яких незаконно затримали ще до 2022 року. 

13 Вересня 2024

Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Насильницькі зникнення
Катували струмом і хотіли зґвалтувати. Історія херсонця, який жив у камері з мером Херсона Колихаєвим і мало не вкоротив собі віку в полоні

Рівно девʼять місяців Віктор Солдатов, сисадмін Херсонського суднобудівного заводу, провів у російському полоні. В інтервʼю МІПЛ він розповів про знущання окупантів над ним, свого сокамерника Ігоря Колихаєва неочікуване звільнення та проблеми зі здоровʼям після тортур.

27 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область Дмитро Богаєвський — підприємець […]

16 Вересня 2024

Військовополонені
Мати азовця Ярослава Козирєва: “Я дійшла до стану, коли не розуміла, навіщо вставати з ліжка”. Історія полону

“Мої ранки починаються з молитви до Бога, щоб він його зміцнив, захистив від злих людей і катувань. І це останнє, про що я думаю перед сном”, — говорить крізь сльози Ірина Козирєва, мати військовослужбовця бригади “Азов”. Її син Ярослав уже 29 місяць перебуває у російському полоні, хоча за нормами Женевських конвенцій мав бути обміняний ще два роки тому.   

16 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Обман ТЦК, розстріл військовополоненого і потерпілий, обвинувачений у держзраді: 67 справ щодо війни, за якими стежимо наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

13 Вересня 2024

Більше публікацій