Send Lette
Насильницькі зникнення

МІПЛ стало відомо про утримання ще одного заручника ОРДЛО: мова про 32-річного В’ячеслава Шаболду з Донецька

Його затримали представники незаконних збройних формувань ще два роки тому — 24 червня 2019 року, він досі у СІЗО.

Того дня В’ячеслав був на роботі — в одному з готелів Донецька. За свідченням колег, за ним прийшли співробітники так званого міністерства державної безпеки («МГБ ДНР») та попросили пройти разом з ними — він погодився, зібрав речі та сів у машину. З того часу чоловіка не бачили. Рідні ж взагалі не розуміли, що відбувається, коли В’ячеслав зник: шукали кілька днів — дзвонили у лікарні, морги. Сам Шаболда колишнім заручникам розповідав, що бачив, а точніше чув свою дружину лише одного разу після затримання — коли його вели в «МГБ» на допит — у целофановому пакеті на голові.

Шаболда — мешканець Донецька, сирота — його виховували бабусь з дідусем, яких він після початку збройної агресії РФ не зміг полишити у Донецьку. Окрім того, там у нього народилося двоє дітей — на час затримання дочці було три місяці, сину — тільки два роки. Згодом дружина з дітьми виїхали з тимчасово окупованої території.

Перші п’ять місяців Шаболду утримували на базі «Ізоляція». Тоді за свідченнями колишніх заручників В’ячеслава катували — вирвали зуби, застосовували електричний струм, били, а потім сказали: «Ми зараз привеземо твоїх дітей і відріжемо їм голови, якщо ти не зізнаєшся». «Тричі під час тортур Слава прощався з життям — так було нестерпно», — говорить колишній заручник. Рідні ж думали, що до чоловіка застосовано так зване «превентивне затримання» та обрано «адміністративний арешт» на 30 діб нібито з метою проведення попереднього розслідування. Але по закінченню цього терміну Шаболду залишили за гратами та обвинуватили у шпигунстві.

У листопаді 2019 року В’ячеслава Шаболду перевели до донецького СІЗО, де він і перебуває донині. 

За словами колишніх заручників, Шаболда скаржиться на свій стан здоров’я — сильні головні болі та болі в спині. До арешту у нього були проблеми зі спиною, буквально напередодні затримання проходив мануальну терапію і лікування у остеопата. Чоловік знаходився на обліку у ангіоневролога через судинну патологію мозкового кровообігу.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій