Send Lette
Насильницькі зникнення

МІПЛ стало відомо про утримання ще одного заручника ОРДЛО: мова про 32-річного В’ячеслава Шаболду з Донецька

Його затримали представники незаконних збройних формувань ще два роки тому — 24 червня 2019 року, він досі у СІЗО.

Того дня В’ячеслав був на роботі — в одному з готелів Донецька. За свідченням колег, за ним прийшли співробітники так званого міністерства державної безпеки («МГБ ДНР») та попросили пройти разом з ними — він погодився, зібрав речі та сів у машину. З того часу чоловіка не бачили. Рідні ж взагалі не розуміли, що відбувається, коли В’ячеслав зник: шукали кілька днів — дзвонили у лікарні, морги. Сам Шаболда колишнім заручникам розповідав, що бачив, а точніше чув свою дружину лише одного разу після затримання — коли його вели в «МГБ» на допит — у целофановому пакеті на голові.

Шаболда — мешканець Донецька, сирота — його виховували бабусь з дідусем, яких він після початку збройної агресії РФ не зміг полишити у Донецьку. Окрім того, там у нього народилося двоє дітей — на час затримання дочці було три місяці, сину — тільки два роки. Згодом дружина з дітьми виїхали з тимчасово окупованої території.

Перші п’ять місяців Шаболду утримували на базі «Ізоляція». Тоді за свідченнями колишніх заручників В’ячеслава катували — вирвали зуби, застосовували електричний струм, били, а потім сказали: «Ми зараз привеземо твоїх дітей і відріжемо їм голови, якщо ти не зізнаєшся». «Тричі під час тортур Слава прощався з життям — так було нестерпно», — говорить колишній заручник. Рідні ж думали, що до чоловіка застосовано так зване «превентивне затримання» та обрано «адміністративний арешт» на 30 діб нібито з метою проведення попереднього розслідування. Але по закінченню цього терміну Шаболду залишили за гратами та обвинуватили у шпигунстві.

У листопаді 2019 року В’ячеслава Шаболду перевели до донецького СІЗО, де він і перебуває донині. 

За словами колишніх заручників, Шаболда скаржиться на свій стан здоров’я — сильні головні болі та болі в спині. До арешту у нього були проблеми зі спиною, буквально напередодні затримання проходив мануальну терапію і лікування у остеопата. Чоловік знаходився на обліку у ангіоневролога через судинну патологію мозкового кровообігу.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
З Росії повернули тіло морпіха з 501 батальйону: чоловіка закатували в полоні

Іван Макаров не єдиний морський піхотинець із 501 батальйону, тіло якого повернули з російського полону. МІПЛ відомо про ще трьох убитих у полоні військових із цього батальйону. Усіх їх утримували у виправній колонії № 1 міста Донське Тульської області. З отриманих нами свідчень відомо, що до них системно застосовували тортури, кілька днів підряд не дозволяли спати, змушували виконувати виснажливі фізичні вправи та відмовляли у їжі. Ймовірно, Макаров також міг бути у Донському.

4 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Telegram-канал про ТЦК на замовлення росіян, власник “Мотор Січ” і продаж посади для благодійного фонду “ЛНР”: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

29 Листопада 2024

Більше публікацій