Send Lette
Адвокація

МІПЛ в Європарламенті: потрібна міжнародна робоча група, яка займалася б питанням звільнення з російського полону цивільних українців

Першого березня в Європейському Парламенті Медійна ініціатива за права людини говорила про цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує і катує у в’язницях на своїй території і на окупованих територіях України.

На заході, організованому Підкомітетом Європарламенту з прав людини, виступила Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, і Христина Лейбак, дружина викраденого росіянами на Кінбурнській косі цивільного мешканця Сергія Лейбака. Ми писали про Сергія у жовтні минулого року.

Ольга Решетилова нагадала міжнародній спільноті, що незаконні затримання на окупованих територіях України тривають із 2014 року. Ще до повномасштабного вторгнення Росії Медійна ініціатива за права людини мала список із понад 200 цивільних, яких утримували на окупованій частині Донбасу, а також понад 150 імен кримських татар і українців, яких Росія перетворила на політичних в’язнів і утримувала в окупованому Криму та на своїй території.

Після 24 лютого кількість цивільних заручників збільшилася багатократно. Решетилова зазначила, що МІПЛ відомо про понад 900 людей, але реальна цифра в рази більша. “Росія тримає українців таємно у своїх тюрмах. Ми дізналися про щонайменше п’ять таких закладів, зокрема, СІЗО № 2 в Брянській області та в’язницю в Курську. Ми отримуємо інформацію про цивільних заручників від звільнених із полону українських військовослужбовців, яких росіяни утримували разом із цивільними”, — сказала Ольга Решетилова. 

Наприкінці свого виступу координаторка МІПЛ вкотре наголосила на необхідності відділити гуманітарні питання від політичних, тому що механізми на кшталт мінських переговорів не працюють у випадку проблеми цивільних заручників. За словами Решетилової, потрібно створити спеціальну робочу групу, яка б займалась переговорами з Росією про звільнення цивільних українців із російського полону.

Христина Лейбак розповіла присутнім в Європарламенті, як росіяни окупували село Покровське на Кінбурнській косі в Миколаївській області, де вона мешкала з родиною, і перетворили його на руїни. Христина згадала, як російські військові залякували місцевих жителів, влаштовували їм перевірки, обшуки, грабували населення.

Сергій Лейбак на момент повномасштабного вторгнення Росії був цивільним. Але в минулому він служив у зоні АТО. Таких колишніх військовослужбовців росіяни розшукували і затримували в першу чергу. Сергія затримали 19 березня 2022.

“Сотні цивільних українців розкидані по в’язницях окупованих територій та Росії. Це люди, віддані своїй країні та роботі”, — зазначила Христина Лейбак.

Медійна ініціатива за права людини продовжує працювати над звільненням із російського полону цивільних українців. Допомогти в цьому можете й ви, розповідаючи міжнародній аудиторії, що Україна терміново потребує створення міжнародної робочої групи з питань звільнення цивільних заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій