Адвокація

МІПЛ в Європарламенті: потрібна міжнародна робоча група, яка займалася б питанням звільнення з російського полону цивільних українців

Першого березня в Європейському Парламенті Медійна ініціатива за права людини говорила про цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує і катує у в’язницях на своїй території і на окупованих територіях України.

На заході, організованому Підкомітетом Європарламенту з прав людини, виступила Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, і Христина Лейбак, дружина викраденого росіянами на Кінбурнській косі цивільного мешканця Сергія Лейбака. Ми писали про Сергія у жовтні минулого року.

Ольга Решетилова нагадала міжнародній спільноті, що незаконні затримання на окупованих територіях України тривають із 2014 року. Ще до повномасштабного вторгнення Росії Медійна ініціатива за права людини мала список із понад 200 цивільних, яких утримували на окупованій частині Донбасу, а також понад 150 імен кримських татар і українців, яких Росія перетворила на політичних в’язнів і утримувала в окупованому Криму та на своїй території.

Після 24 лютого кількість цивільних заручників збільшилася багатократно. Решетилова зазначила, що МІПЛ відомо про понад 900 людей, але реальна цифра в рази більша. “Росія тримає українців таємно у своїх тюрмах. Ми дізналися про щонайменше п’ять таких закладів, зокрема, СІЗО № 2 в Брянській області та в’язницю в Курську. Ми отримуємо інформацію про цивільних заручників від звільнених із полону українських військовослужбовців, яких росіяни утримували разом із цивільними”, — сказала Ольга Решетилова. 

Наприкінці свого виступу координаторка МІПЛ вкотре наголосила на необхідності відділити гуманітарні питання від політичних, тому що механізми на кшталт мінських переговорів не працюють у випадку проблеми цивільних заручників. За словами Решетилової, потрібно створити спеціальну робочу групу, яка б займалась переговорами з Росією про звільнення цивільних українців із російського полону.

Христина Лейбак розповіла присутнім в Європарламенті, як росіяни окупували село Покровське на Кінбурнській косі в Миколаївській області, де вона мешкала з родиною, і перетворили його на руїни. Христина згадала, як російські військові залякували місцевих жителів, влаштовували їм перевірки, обшуки, грабували населення.

Сергій Лейбак на момент повномасштабного вторгнення Росії був цивільним. Але в минулому він служив у зоні АТО. Таких колишніх військовослужбовців росіяни розшукували і затримували в першу чергу. Сергія затримали 19 березня 2022.

“Сотні цивільних українців розкидані по в’язницях окупованих територій та Росії. Це люди, віддані своїй країні та роботі”, — зазначила Христина Лейбак.

Медійна ініціатива за права людини продовжує працювати над звільненням із російського полону цивільних українців. Допомогти в цьому можете й ви, розповідаючи міжнародній аудиторії, що Україна терміново потребує створення міжнародної робочої групи з питань звільнення цивільних заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Це треба зупинити: українські правозахисники надали ООН докази численних атак Росії на українські лікарні

Цифри, які сьогодні звучали в Женеві, посилюють Україну в її зусиллях притягнути злочинців до відповідальності та звільнити з полону цивільних заручників, серед яких є українські медики.

21 Березня 2023

Адвокація
МІПЛ у США закликала створити спеціальний перемовний майданчик для звільнення цивільних заручників, яких утримує Росія

Координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко разом із колишньою цивільною заручницею Людмилою Гусейновою та колишньою військово полоненою Анною Олсен відвідали Нью-Гейвен, Нью-Йорк та Вашингтон, де зустрілися з представниками американських наукових, дипломатичних і політичних кіл.

13 Березня 2023

Адвокація
“Історія України пишеться в судах”: координаторка МІПЛ Ольга Решетилова на конференції високого рівня United for Justice у Львові

На конференції, яка стала певним “юридичним рамштайном”, говорили про важливість співпраці громадського сектору, державних органів та міжнародних організацій в процесі розслідування злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Російської Федерації.

6 Березня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Замкнене коло”: де Росія утримує оборонця Херсона Андрія Горшкова

Рік тому, 30 березня 2022 року, російські військові викрали херсонця Андрія Горшкова з його власного будинку. Його звинуватили у підготовці нападу на колишню прокурорку Криму Наталію Поклонську, яка тоді приїздила в Херсон.

Сьогодні

Лише в Димері і Козаровичах росіяни викрали понад 100 людей — дружина цивільного заручника з Київщини

У березні минулого року в Димері на Київщині росіяни викрали 34-річного Василя Волохіна. На момент затримання його […]

Вчора

Насильницькі зникнення
Домовленості щодо цивільних не працюють. Представник Омбудсмена зустрівся з рідними українських заручників

Голова української розвідки Кирило Буданов заявляє, що майже 40% тих, хто перебуває в російському полоні — цивільні. МІПЛ відомо про понад 900 викрадених росіянами цивільних. Їх утримують у тюрмах РФ та на окупованих територіях України. Утім реальна цифра — значно більша.

28 Березня 2023

Більше публікацій