Адвокація

МІПЛ в Європарламенті: потрібна міжнародна робоча група, яка займалася б питанням звільнення з російського полону цивільних українців

Першого березня в Європейському Парламенті Медійна ініціатива за права людини говорила про цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує і катує у в’язницях на своїй території і на окупованих територіях України.

На заході, організованому Підкомітетом Європарламенту з прав людини, виступила Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, і Христина Лейбак, дружина викраденого росіянами на Кінбурнській косі цивільного мешканця Сергія Лейбака. Ми писали про Сергія у жовтні минулого року.

Ольга Решетилова нагадала міжнародній спільноті, що незаконні затримання на окупованих територіях України тривають із 2014 року. Ще до повномасштабного вторгнення Росії Медійна ініціатива за права людини мала список із понад 200 цивільних, яких утримували на окупованій частині Донбасу, а також понад 150 імен кримських татар і українців, яких Росія перетворила на політичних в’язнів і утримувала в окупованому Криму та на своїй території.

Після 24 лютого кількість цивільних заручників збільшилася багатократно. Решетилова зазначила, що МІПЛ відомо про понад 900 людей, але реальна цифра в рази більша. “Росія тримає українців таємно у своїх тюрмах. Ми дізналися про щонайменше п’ять таких закладів, зокрема, СІЗО № 2 в Брянській області та в’язницю в Курську. Ми отримуємо інформацію про цивільних заручників від звільнених із полону українських військовослужбовців, яких росіяни утримували разом із цивільними”, — сказала Ольга Решетилова. 

Наприкінці свого виступу координаторка МІПЛ вкотре наголосила на необхідності відділити гуманітарні питання від політичних, тому що механізми на кшталт мінських переговорів не працюють у випадку проблеми цивільних заручників. За словами Решетилової, потрібно створити спеціальну робочу групу, яка б займалась переговорами з Росією про звільнення цивільних українців із російського полону.

Христина Лейбак розповіла присутнім в Європарламенті, як росіяни окупували село Покровське на Кінбурнській косі в Миколаївській області, де вона мешкала з родиною, і перетворили його на руїни. Христина згадала, як російські військові залякували місцевих жителів, влаштовували їм перевірки, обшуки, грабували населення.

Сергій Лейбак на момент повномасштабного вторгнення Росії був цивільним. Але в минулому він служив у зоні АТО. Таких колишніх військовослужбовців росіяни розшукували і затримували в першу чергу. Сергія затримали 19 березня 2022.

“Сотні цивільних українців розкидані по в’язницях окупованих територій та Росії. Це люди, віддані своїй країні та роботі”, — зазначила Христина Лейбак.

Медійна ініціатива за права людини продовжує працювати над звільненням із російського полону цивільних українців. Допомогти в цьому можете й ви, розповідаючи міжнародній аудиторії, що Україна терміново потребує створення міжнародної робочої групи з питань звільнення цивільних заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Адвокація
“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі "Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків". Конгрес відбувається у Вільнюсі. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн.

15 Вересня 2023

Адвокація
Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter.

17 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій