Send Lette
Адвокація

МІПЛ в Європарламенті: потрібна міжнародна робоча група, яка займалася б питанням звільнення з російського полону цивільних українців

Першого березня в Європейському Парламенті Медійна ініціатива за права людини говорила про цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує і катує у в’язницях на своїй території і на окупованих територіях України.

На заході, організованому Підкомітетом Європарламенту з прав людини, виступила Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, і Христина Лейбак, дружина викраденого росіянами на Кінбурнській косі цивільного мешканця Сергія Лейбака. Ми писали про Сергія у жовтні минулого року.

Ольга Решетилова нагадала міжнародній спільноті, що незаконні затримання на окупованих територіях України тривають із 2014 року. Ще до повномасштабного вторгнення Росії Медійна ініціатива за права людини мала список із понад 200 цивільних, яких утримували на окупованій частині Донбасу, а також понад 150 імен кримських татар і українців, яких Росія перетворила на політичних в’язнів і утримувала в окупованому Криму та на своїй території.

Після 24 лютого кількість цивільних заручників збільшилася багатократно. Решетилова зазначила, що МІПЛ відомо про понад 900 людей, але реальна цифра в рази більша. “Росія тримає українців таємно у своїх тюрмах. Ми дізналися про щонайменше п’ять таких закладів, зокрема, СІЗО № 2 в Брянській області та в’язницю в Курську. Ми отримуємо інформацію про цивільних заручників від звільнених із полону українських військовослужбовців, яких росіяни утримували разом із цивільними”, — сказала Ольга Решетилова. 

Наприкінці свого виступу координаторка МІПЛ вкотре наголосила на необхідності відділити гуманітарні питання від політичних, тому що механізми на кшталт мінських переговорів не працюють у випадку проблеми цивільних заручників. За словами Решетилової, потрібно створити спеціальну робочу групу, яка б займалась переговорами з Росією про звільнення цивільних українців із російського полону.

Христина Лейбак розповіла присутнім в Європарламенті, як росіяни окупували село Покровське на Кінбурнській косі в Миколаївській області, де вона мешкала з родиною, і перетворили його на руїни. Христина згадала, як російські військові залякували місцевих жителів, влаштовували їм перевірки, обшуки, грабували населення.

Сергій Лейбак на момент повномасштабного вторгнення Росії був цивільним. Але в минулому він служив у зоні АТО. Таких колишніх військовослужбовців росіяни розшукували і затримували в першу чергу. Сергія затримали 19 березня 2022.

“Сотні цивільних українців розкидані по в’язницях окупованих територій та Росії. Це люди, віддані своїй країні та роботі”, — зазначила Христина Лейбак.

Медійна ініціатива за права людини продовжує працювати над звільненням із російського полону цивільних українців. Допомогти в цьому можете й ви, розповідаючи міжнародній аудиторії, що Україна терміново потребує створення міжнародної робочої групи з питань звільнення цивільних заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Які виплати та соціальні гарантії передбачені для звільнених зі служби військових

Повернення з фронту — це не лише кінець служби, а й початок нового етапу життя: адаптація, пошук роботи, відновлення здоров’я. Однак не всі військові знають про те, яку підтримку гарантує їм держава, зокрема під час звільнення.

28 Лютого 2025

Адвокація
Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

28 Лютого 2025

Адвокація
Як Росія краде правду: у штаб-квартирі ЮНЕСКО представили нові факти викрадення українських журналістів

У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбувся спеціальний захід, присвячений доступу до інформації в умовах російської збройної агресії проти України. Він зібрав послів та постійних представників із понад 30 європейських країн.

26 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал ТЦК, авто військових і вербування матроса: українські суди розглянуть сто воєнних справ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

14 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Росіяни три роки приховують місце утримання військового пенсіонера з Херсону Романа Іщенка

Романа Іщенка викрали з власного дому 19 квітня 2022 року. Чоловік три роки лишається у статусі інкомунікадо. Росіяни не висувають йому жодних звинувачень і не повідомляють, де утримують. 

12 Березня 2025

Більше публікацій