Send Lette
Інші воєнні злочини

МІПЛ затвердила Політику про протидію сексуальному насильству

Громадська організація “Медійна ініціатива за права людини” затвердила Загальними зборами від 26 лютого 2021 року Політику про протидію сексуальному насильству. 

“Ми усвідомлюємо: насильство, зокрема сексуальне та гендерно-обумовлене, – крайня форма дискримінації та грубе порушення прав людини, і будь-який такий прояв, окрім усього іншого, підриває репутацію організації”, — зазначається у документі.

У Політиці йдеться про те, що МІПЛ проголошує неприйнятність будь-яких форм дискримінації як всередині організації, так і з боку будь-кого із членкинь/членів, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, зокрема сексуальних домагань у будь-якій формі (включно з дискримінаційними висловлюваннями, утисками) та вживає всіх заходів для унеможливлення та попередження подібних випадків. 

Політика грунтується на положеннях, викладених у Бюлетені Генерального Секретаря ООН ST/SGB/2003/13, а також Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Політика з протидії сексуальним домаганням МІПЛ розповсюджується на всіх членкинь/членів організації, а також найманих працівниць/працівників організації та волонтерок/волонтерів.

“Сексуальним домаганням МІПЛ вважає дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (дотики, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування”, — пояснюється у документі.

Організація зобов’язується застосовувати санкції до будь-кого із членкинь/членів ГО, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, хто вчинив вказані дії.

Політика розроблена в рамках проєкту, що реалізується МІПЛ за підтримки ООН Жінки.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Заплановано суд над тими, хто хотів вбити Зеленського, Буданова та Малюка. І ще 102 судові справи

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

16 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Більше публікацій