Send Lette
Інші воєнні злочини

МІПЛ затвердила Політику про протидію сексуальному насильству

Громадська організація “Медійна ініціатива за права людини” затвердила Загальними зборами від 26 лютого 2021 року Політику про протидію сексуальному насильству. 

“Ми усвідомлюємо: насильство, зокрема сексуальне та гендерно-обумовлене, – крайня форма дискримінації та грубе порушення прав людини, і будь-який такий прояв, окрім усього іншого, підриває репутацію організації”, — зазначається у документі.

У Політиці йдеться про те, що МІПЛ проголошує неприйнятність будь-яких форм дискримінації як всередині організації, так і з боку будь-кого із членкинь/членів, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, зокрема сексуальних домагань у будь-якій формі (включно з дискримінаційними висловлюваннями, утисками) та вживає всіх заходів для унеможливлення та попередження подібних випадків. 

Політика грунтується на положеннях, викладених у Бюлетені Генерального Секретаря ООН ST/SGB/2003/13, а також Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Політика з протидії сексуальним домаганням МІПЛ розповсюджується на всіх членкинь/членів організації, а також найманих працівниць/працівників організації та волонтерок/волонтерів.

“Сексуальним домаганням МІПЛ вважає дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (дотики, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування”, — пояснюється у документі.

Організація зобов’язується застосовувати санкції до будь-кого із членкинь/членів ГО, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, хто вчинив вказані дії.

Політика розроблена в рамках проєкту, що реалізується МІПЛ за підтримки ООН Жінки.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Більше публікацій