Send Lette
Інші воєнні злочини

МІПЛ затвердила Політику про протидію сексуальному насильству

Громадська організація “Медійна ініціатива за права людини” затвердила Загальними зборами від 26 лютого 2021 року Політику про протидію сексуальному насильству. 

“Ми усвідомлюємо: насильство, зокрема сексуальне та гендерно-обумовлене, – крайня форма дискримінації та грубе порушення прав людини, і будь-який такий прояв, окрім усього іншого, підриває репутацію організації”, — зазначається у документі.

У Політиці йдеться про те, що МІПЛ проголошує неприйнятність будь-яких форм дискримінації як всередині організації, так і з боку будь-кого із членкинь/членів, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, зокрема сексуальних домагань у будь-якій формі (включно з дискримінаційними висловлюваннями, утисками) та вживає всіх заходів для унеможливлення та попередження подібних випадків. 

Політика грунтується на положеннях, викладених у Бюлетені Генерального Секретаря ООН ST/SGB/2003/13, а також Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Політика з протидії сексуальним домаганням МІПЛ розповсюджується на всіх членкинь/членів організації, а також найманих працівниць/працівників організації та волонтерок/волонтерів.

“Сексуальним домаганням МІПЛ вважає дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (дотики, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування”, — пояснюється у документі.

Організація зобов’язується застосовувати санкції до будь-кого із членкинь/членів ГО, найманих працівниць/працівників, волонтерок/волонтерів, хто вчинив вказані дії.

Політика розроблена в рамках проєкту, що реалізується МІПЛ за підтримки ООН Жінки.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій