Send Lette
Адвокація

“Міжнародній спільноті варто припинити мріяти про демократичну Росію майбутнього”, — Любов Смачило на FORUM 2000

У Празі проходить щорічна демократична конференція, яку організовує фундація FORUM 2000. Цього разу вона присвячена викликам, які кидає демократії розвиток технологій, поглиблення глобальних розбіжностей і внутрішні розколи у демократичних системах.

Любов Смачило, аналітикиня Медійної ініціативи за права людини, разом із Оксаною Покальчук, співвиконавчою директоркою Truth Hounds, і Олександрою Романцовою, виконавчою директоркою Центру громадянських свобод, взяла участь у панельній дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України”. Модерувала захід Стефані Бабст, незалежна стратегічна радниця, колишня заступниця помічника Генерального секретаря НАТО.

Правозахисниці розповіли про загальну атмосферу страху на окупованих Росією територіях України, яка виникає через незаконні ув’язнення і катування мирного населення. Тотальне залякування місцевих жителів сильно обмежує можливості документувати воєнні злочини на цих територіях.

Потрапити до рук окупантів можна з будь-якої причини. Наприклад, через зберігання українських книжок вдома, підписки на українські пабліки в соцмережах або проживання біля стратегічних об’єктів. Після затримання цивільних утримують у місцях несвободи в окупації, а згодом етапують в Росію, де проти них порушують сфабриковані кримінальні справи. Такий алгоритм дій росіян простежується на всіх окупованих територіях України, що свідчить про цілеспрямовану політику Російської Федерації з систематичного переслідування цивільного населення.

Учасниці та модераторка панельної дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України” на FORUM 2000

Правозахисниці наголосили, що міжнародна спільнота має думати про дві глобальні проблеми у цьому контексті: як звільнити українців з російської неволі чи бодай отримати доступ до місць їхнього утримання і як притягнути до відповідальності винних за злочини проти цивільного населення.

— Важливо будувати справу, яка міститиме в собі достатньо доказів, аби показати, що ці переслідування є злочином проти людяності. Для цього необхідно використовувати всі можливі механізми фіксації фактів, такі як звіти міжнародних організацій і незалежних експертів, — наголошує експертка МІПЛ.

На питання про те, що саме демократичні країни мають зробити для порятунку цивільних, яких незаконно утримує РФ, правозахисниці відповіли, що світ має памʼятати про цю проблему і весь час на всіх рівнях просувати ідею звільнення цих людей.

— Міжнародній спільноті також варто зосередитися не на мрії про демократичну Росію майбутнього, а повернутися у сьогодення і побудувати стратегію безпечного життя поруч із авторитарною Росією, — додала Любов Смачило.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій