Send Lette
Адвокація

“Міжнародній спільноті варто припинити мріяти про демократичну Росію майбутнього”, — Любов Смачило на FORUM 2000

У Празі проходить щорічна демократична конференція, яку організовує фундація FORUM 2000. Цього разу вона присвячена викликам, які кидає демократії розвиток технологій, поглиблення глобальних розбіжностей і внутрішні розколи у демократичних системах.

Любов Смачило, аналітикиня Медійної ініціативи за права людини, разом із Оксаною Покальчук, співвиконавчою директоркою Truth Hounds, і Олександрою Романцовою, виконавчою директоркою Центру громадянських свобод, взяла участь у панельній дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України”. Модерувала захід Стефані Бабст, незалежна стратегічна радниця, колишня заступниця помічника Генерального секретаря НАТО.

Правозахисниці розповіли про загальну атмосферу страху на окупованих Росією територіях України, яка виникає через незаконні ув’язнення і катування мирного населення. Тотальне залякування місцевих жителів сильно обмежує можливості документувати воєнні злочини на цих територіях.

Потрапити до рук окупантів можна з будь-якої причини. Наприклад, через зберігання українських книжок вдома, підписки на українські пабліки в соцмережах або проживання біля стратегічних об’єктів. Після затримання цивільних утримують у місцях несвободи в окупації, а згодом етапують в Росію, де проти них порушують сфабриковані кримінальні справи. Такий алгоритм дій росіян простежується на всіх окупованих територіях України, що свідчить про цілеспрямовану політику Російської Федерації з систематичного переслідування цивільного населення.

Учасниці та модераторка панельної дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України” на FORUM 2000

Правозахисниці наголосили, що міжнародна спільнота має думати про дві глобальні проблеми у цьому контексті: як звільнити українців з російської неволі чи бодай отримати доступ до місць їхнього утримання і як притягнути до відповідальності винних за злочини проти цивільного населення.

— Важливо будувати справу, яка міститиме в собі достатньо доказів, аби показати, що ці переслідування є злочином проти людяності. Для цього необхідно використовувати всі можливі механізми фіксації фактів, такі як звіти міжнародних організацій і незалежних експертів, — наголошує експертка МІПЛ.

На питання про те, що саме демократичні країни мають зробити для порятунку цивільних, яких незаконно утримує РФ, правозахисниці відповіли, що світ має памʼятати про цю проблему і весь час на всіх рівнях просувати ідею звільнення цих людей.

— Міжнародній спільноті також варто зосередитися не на мрії про демократичну Росію майбутнього, а повернутися у сьогодення і побудувати стратегію безпечного життя поруч із авторитарною Росією, — додала Любов Смачило.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності. Експерти ООН підтвердили тези українських правозахисників

Катування військовополонених і цивільних українців у російських місцях несвободи є злочином проти людяності. Таке твердження зафіксовано у новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.

31 Жовтня 2024

Адвокація
У Лондоні за участі міністра Дауті і посла Залужного заслухали українців, які постраждали від воєнних злочинів Росії

У столиці Сполученого Королівства відбулася зустріч британських парламентарів та дипломатичної спільноти з українцями, які постраждали від воєнних злочинів Росії. На заході, ініційованому посольством Великої Британії в Україні та Агентством Великої Британії з міжнародного розвитку, виступили Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, та двоє потерпілих.

30 Жовтня 2024

Адвокація
У російському ув’язненні перебуває близько 300 цивільних з деокупованих північних областей

Затримання, утримання і переміщення українських цивільних Росією, а також так звані “судові процеси” над ними — схожі на всіх окупованих територіях України, що свідчить про умисну політику РФ. Таку заяву зробила Тетяна Катриченко, виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини, під час пресбрифінгу “Справа Вікторії Рощиної: як захистити права цивільних, незаконно затриманих РФ”.

24 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Микола Щербина

Микола Щербина Дата зникнення: 14 листопада 2022 року Місце зникнення: село Новотроїцьке, Херсонська область   Микола Щербина […]

16 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій