Send Lette
Адвокація

“Міжнародній спільноті варто припинити мріяти про демократичну Росію майбутнього”, — Любов Смачило на FORUM 2000

У Празі проходить щорічна демократична конференція, яку організовує фундація FORUM 2000. Цього разу вона присвячена викликам, які кидає демократії розвиток технологій, поглиблення глобальних розбіжностей і внутрішні розколи у демократичних системах.

Любов Смачило, аналітикиня Медійної ініціативи за права людини, разом із Оксаною Покальчук, співвиконавчою директоркою Truth Hounds, і Олександрою Романцовою, виконавчою директоркою Центру громадянських свобод, взяла участь у панельній дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України”. Модерувала захід Стефані Бабст, незалежна стратегічна радниця, колишня заступниця помічника Генерального секретаря НАТО.

Правозахисниці розповіли про загальну атмосферу страху на окупованих Росією територіях України, яка виникає через незаконні ув’язнення і катування мирного населення. Тотальне залякування місцевих жителів сильно обмежує можливості документувати воєнні злочини на цих територіях.

Потрапити до рук окупантів можна з будь-якої причини. Наприклад, через зберігання українських книжок вдома, підписки на українські пабліки в соцмережах або проживання біля стратегічних об’єктів. Після затримання цивільних утримують у місцях несвободи в окупації, а згодом етапують в Росію, де проти них порушують сфабриковані кримінальні справи. Такий алгоритм дій росіян простежується на всіх окупованих територіях України, що свідчить про цілеспрямовану політику Російської Федерації з систематичного переслідування цивільного населення.

Учасниці та модераторка панельної дискусії “Російське переслідування та утримання цивільного населення на окупованих територіях України” на FORUM 2000

Правозахисниці наголосили, що міжнародна спільнота має думати про дві глобальні проблеми у цьому контексті: як звільнити українців з російської неволі чи бодай отримати доступ до місць їхнього утримання і як притягнути до відповідальності винних за злочини проти цивільного населення.

— Важливо будувати справу, яка міститиме в собі достатньо доказів, аби показати, що ці переслідування є злочином проти людяності. Для цього необхідно використовувати всі можливі механізми фіксації фактів, такі як звіти міжнародних організацій і незалежних експертів, — наголошує експертка МІПЛ.

На питання про те, що саме демократичні країни мають зробити для порятунку цивільних, яких незаконно утримує РФ, правозахисниці відповіли, що світ має памʼятати про цю проблему і весь час на всіх рівнях просувати ідею звільнення цих людей.

— Міжнародній спільноті також варто зосередитися не на мрії про демократичну Росію майбутнього, а повернутися у сьогодення і побудувати стратегію безпечного життя поруч із авторитарною Росією, — додала Любов Смачило.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Більше публікацій