Send Lette
Військовополонені

Морські піхотинці в полоні: родичі військовослужбовців 501 ОБМП просять Ватикан допомогти звільнити рідних

02 березня 2023 року в Апостольській Нунціатурії в Україні за сприяння МІПЛ відбулася зустріч родин військовополонених 501-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) із архієпископом Вісвалдасом Кулбокасом.

На зустрічі рідні військовополонених звернулись до Апостольського нунція з проханням допомогти звільнити з полону їхніх рідних. Дружини військовополонених наголосили на тому, що за майже рік перебування в полоні стан здоров’я їхніх чоловіків значно погіршився. У багатьох — хронічні хвороби.

“Мій чоловік у полоні втратив 60 кг ваги, — говорить Ірина Самойленко, дружина полоненого Віталія Сустретова. — Його стан здоров’я вкрай незадовільний. Я знаю про це зі слів звільненого з полону Михайла, який був разом із моїм чоловіком”.

Водночас Марія Чернікіна, сестра військовополоненого Олега Нечаєва, підкреслює, що ситуація критична, бо в деяких випадках відлік часу йде на місяці і навіть на тижні: “Ситуація в нашій сім’ї критична — дружина Олега має четверту стадію онкології. Скільки їй залишилось жити — невідомо. Брата не звільняють, ми боїмось, що він не встигне побачити дружину живою”.

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас заявив про підтримку якнайшвидшого вирішення питання повернення додому військовополонених та пообіцяв надіслати Папі  Франциску список військовополонених 501-го ОБМП, які потребують першочергового звільнення з полону в зв’язку з хронічними хворобами та різким погіршенням стану здоров’я.

“Зараз багато листів і звернень щодо полонених, — зазначає архієпископ Вісвалдас Кулбокас. — Але потрібно писати, говорити, стукатись у всі двері, бо не знаєш, яка ситуація допоможе повернути полоненого. Ми молимось за кожного з них тут і зараз, а полонені своїми стражданнями теж моляться”.

Ця зустріч родин військовополонених із нунцієм — не перша, яка організована за участю МІПЛ. Результатом попередньої стала аудієнція родин військовополонених інших підрозділів із Папою Римським Франциском у Ватикані 28 грудня 2022. Мета зустрічей — налагодити посередництво Святого Престолу в поверненні українських військовополонених додому.

Олена Бєлячкова, МІПЛ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Били і змушували зрізати татуювання: з полону повернувся захисник Маріуполя

Його змушували лезом зрізати татуювання і обіцяли повернути додому хіба що в мішку. У січні цього року з російського полону звільнили Андрія Степанова, підполковника Державної прикордонної служби. В Оленівці та Камишині він провів майже два роки. Там чоловіка весь час катували, у нього зупинялося серце, він втратив 67 кілограмів і кілька разів мало не покінчив життя самогубством.

13 Лютого 2025

Військовополонені
Боровся за Україну і отримав довічне: в Росії помстилися грузину із ЗСУ

Щонайменше 27 громадян Грузії у Росії заочно засудили за участь у війні на боці України. Ще двоє, потрапивши до полону, засуджені так званим вищим судом “ДНР” до довічного ув’язнення. Обох звинувачують у найманстві та замаху на життя військовослужбовців збройних сил РФ. Один із них — 23-річний Мамука Гацерелія. Хлопець потрапив до полону у травні 2022 року у Маріуполі, в лютому 2024-го його засудили до довічного ув’язнення у колонії особливого режиму.

11 Лютого 2025

Військовополонені
Авіатроща ІЛ-76 над Бєлгородом. Родини військовополонених вимагають долучити до проведення ДНК-експертиз міжнародні організації  

Минув рівно рік з моменту падіння літака ІЛ-76 в Бєлгородській області. За повідомленнями російської сторони, на ньому нібито перебували українські військовополонені. 8 листопада 2024 року до України повернули тіла тих, хто начебто загинув у тій авіакатастрофі. Однак до сьогодні родини полонених не мають офіційного підтвердження чи дійсно їхні рідні були на тому літаку. 

24 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд над вінницьким адвокатом, який перешкоджав ТЦК, та ще 87 справ щодо війни цього тижня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

24 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Більше публікацій