Send Lette
Військовополонені

Морські піхотинці в полоні: родичі військовослужбовців 501 ОБМП просять Ватикан допомогти звільнити рідних

02 березня 2023 року в Апостольській Нунціатурії в Україні за сприяння МІПЛ відбулася зустріч родин військовополонених 501-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) із архієпископом Вісвалдасом Кулбокасом.

На зустрічі рідні військовополонених звернулись до Апостольського нунція з проханням допомогти звільнити з полону їхніх рідних. Дружини військовополонених наголосили на тому, що за майже рік перебування в полоні стан здоров’я їхніх чоловіків значно погіршився. У багатьох — хронічні хвороби.

“Мій чоловік у полоні втратив 60 кг ваги, — говорить Ірина Самойленко, дружина полоненого Віталія Сустретова. — Його стан здоров’я вкрай незадовільний. Я знаю про це зі слів звільненого з полону Михайла, який був разом із моїм чоловіком”.

Водночас Марія Чернікіна, сестра військовополоненого Олега Нечаєва, підкреслює, що ситуація критична, бо в деяких випадках відлік часу йде на місяці і навіть на тижні: “Ситуація в нашій сім’ї критична — дружина Олега має четверту стадію онкології. Скільки їй залишилось жити — невідомо. Брата не звільняють, ми боїмось, що він не встигне побачити дружину живою”.

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас заявив про підтримку якнайшвидшого вирішення питання повернення додому військовополонених та пообіцяв надіслати Папі  Франциску список військовополонених 501-го ОБМП, які потребують першочергового звільнення з полону в зв’язку з хронічними хворобами та різким погіршенням стану здоров’я.

“Зараз багато листів і звернень щодо полонених, — зазначає архієпископ Вісвалдас Кулбокас. — Але потрібно писати, говорити, стукатись у всі двері, бо не знаєш, яка ситуація допоможе повернути полоненого. Ми молимось за кожного з них тут і зараз, а полонені своїми стражданнями теж моляться”.

Ця зустріч родин військовополонених із нунцієм — не перша, яка організована за участю МІПЛ. Результатом попередньої стала аудієнція родин військовополонених інших підрозділів із Папою Римським Франциском у Ватикані 28 грудня 2022. Мета зустрічей — налагодити посередництво Святого Престолу в поверненні українських військовополонених додому.

Олена Бєлячкова, МІПЛ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Військовополонені
“Мамо, буду за десять днів”: що сталося з українським десантником Пасічником

Останній раз Людмила Пасічник бачила сина на екрані телефону — він усміхався, але в очах було щось тривожне. "Ти так дивишся, наче востаннє телефонуєш", — сказала вона тоді. За кілька днів Олександр зник. І вже понад два роки Людмила щодня живе між вірою і страхом, збираючи по крихтах свідчення про сина. Олександр Пасічник — один із тисяч українських військових, яких шукають родини. Історія його матері — це історія безмежної любові, впертості й болю, що не стихає.

11 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
Правозахисники довели, що Росія катує українських військових так само, як це робив СРСР 

Медійна ініціатива за права людини презентувала новий аналітичний звіт, який порівнює методи катувань, що їх сучасна РФ застосовує до українських військовополонених, із практиками радянської доби. Автори звіту довели не лише спадковість використання певних практик тортур, але й політичних мотивів їх застосування. 

29 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Били, душили, погрожували розстрілом: у Голій Пристані окупанти катували працівника мерії

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

27 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій