Send Lette
Військовополонені

Морські піхотинці в полоні: родичі військовослужбовців 501 ОБМП просять Ватикан допомогти звільнити рідних

02 березня 2023 року в Апостольській Нунціатурії в Україні за сприяння МІПЛ відбулася зустріч родин військовополонених 501-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) із архієпископом Вісвалдасом Кулбокасом.

На зустрічі рідні військовополонених звернулись до Апостольського нунція з проханням допомогти звільнити з полону їхніх рідних. Дружини військовополонених наголосили на тому, що за майже рік перебування в полоні стан здоров’я їхніх чоловіків значно погіршився. У багатьох — хронічні хвороби.

“Мій чоловік у полоні втратив 60 кг ваги, — говорить Ірина Самойленко, дружина полоненого Віталія Сустретова. — Його стан здоров’я вкрай незадовільний. Я знаю про це зі слів звільненого з полону Михайла, який був разом із моїм чоловіком”.

Водночас Марія Чернікіна, сестра військовополоненого Олега Нечаєва, підкреслює, що ситуація критична, бо в деяких випадках відлік часу йде на місяці і навіть на тижні: “Ситуація в нашій сім’ї критична — дружина Олега має четверту стадію онкології. Скільки їй залишилось жити — невідомо. Брата не звільняють, ми боїмось, що він не встигне побачити дружину живою”.

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас заявив про підтримку якнайшвидшого вирішення питання повернення додому військовополонених та пообіцяв надіслати Папі  Франциску список військовополонених 501-го ОБМП, які потребують першочергового звільнення з полону в зв’язку з хронічними хворобами та різким погіршенням стану здоров’я.

“Зараз багато листів і звернень щодо полонених, — зазначає архієпископ Вісвалдас Кулбокас. — Але потрібно писати, говорити, стукатись у всі двері, бо не знаєш, яка ситуація допоможе повернути полоненого. Ми молимось за кожного з них тут і зараз, а полонені своїми стражданнями теж моляться”.

Ця зустріч родин військовополонених із нунцієм — не перша, яка організована за участю МІПЛ. Результатом попередньої стала аудієнція родин військовополонених інших підрозділів із Папою Римським Франциском у Ватикані 28 грудня 2022. Мета зустрічей — налагодити посередництво Святого Престолу в поверненні українських військовополонених додому.

Олена Бєлячкова, МІПЛ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
184 українців померли у російському полоні від початку великої війни — Коордштаб

Медійна ініціатива за права людини отримала інформацію про офіційно підтверджену кількість українців, загиблих у російському полоні. Більшість із них — військовополонені, однак є і цивільні. МІПЛ також дослідила найпоширеніші причини смерті в полоні.

23 Грудня 2024

Військовополонені
Правозахисники надіслали МКС повідомлення із закликом розслідувати вбивство українських полонених в Оленівці

Регіональний центр прав людини разом із партнерами — Медійною ініціативою за права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Yahad-In Unum, OSINT FOR UKRAINE та Спільнотою Оленівки — надіслали повідомлення до Міжнародного кримінального суду із закликом розслідувати масове вбивство та катування українських військовополонених в Оленівці.

11 Грудня 2024

Військовополонені
На Львівщині родини зниклих безвісти та військовополонених зустрілися із ТЦК і Коордштабом

В Україні офіційно зниклими безвісти вважаються 55 тисяч людей. За кожною з цих цифр — трагедія родини. Й не всі вони знають алгоритм, як шукати рідних. Аби допомагати одне одному, родини  безвісти зниклих і полонених почали об'єднуватися. Одна з таких спільнот є у Сокалі. Її створила Соломія Луковецька. Жінка вже півтора року чекає на свого чоловіка, бійця 93-ої бригади Холодний Яр. Він зник у травні 2023 року поблизу Бахмуту.

9 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій