Send Lette
Військовополонені

Морські піхотинці в полоні: родичі військовослужбовців 501 ОБМП просять Ватикан допомогти звільнити рідних

02 березня 2023 року в Апостольській Нунціатурії в Україні за сприяння МІПЛ відбулася зустріч родин військовополонених 501-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) із архієпископом Вісвалдасом Кулбокасом.

На зустрічі рідні військовополонених звернулись до Апостольського нунція з проханням допомогти звільнити з полону їхніх рідних. Дружини військовополонених наголосили на тому, що за майже рік перебування в полоні стан здоров’я їхніх чоловіків значно погіршився. У багатьох — хронічні хвороби.

“Мій чоловік у полоні втратив 60 кг ваги, — говорить Ірина Самойленко, дружина полоненого Віталія Сустретова. — Його стан здоров’я вкрай незадовільний. Я знаю про це зі слів звільненого з полону Михайла, який був разом із моїм чоловіком”.

Водночас Марія Чернікіна, сестра військовополоненого Олега Нечаєва, підкреслює, що ситуація критична, бо в деяких випадках відлік часу йде на місяці і навіть на тижні: “Ситуація в нашій сім’ї критична — дружина Олега має четверту стадію онкології. Скільки їй залишилось жити — невідомо. Брата не звільняють, ми боїмось, що він не встигне побачити дружину живою”.

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас заявив про підтримку якнайшвидшого вирішення питання повернення додому військовополонених та пообіцяв надіслати Папі  Франциску список військовополонених 501-го ОБМП, які потребують першочергового звільнення з полону в зв’язку з хронічними хворобами та різким погіршенням стану здоров’я.

“Зараз багато листів і звернень щодо полонених, — зазначає архієпископ Вісвалдас Кулбокас. — Але потрібно писати, говорити, стукатись у всі двері, бо не знаєш, яка ситуація допоможе повернути полоненого. Ми молимось за кожного з них тут і зараз, а полонені своїми стражданнями теж моляться”.

Ця зустріч родин військовополонених із нунцієм — не перша, яка організована за участю МІПЛ. Результатом попередньої стала аудієнція родин військовополонених інших підрозділів із Папою Римським Франциском у Ватикані 28 грудня 2022. Мета зустрічей — налагодити посередництво Святого Престолу в поверненні українських військовополонених додому.

Олена Бєлячкова, МІПЛ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Євген Дідківський: “Нас запевнили, що з військовополоненими поводитимуться відповідно до Женевської конвенції”

На п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії Євген Дідківський, доброволець та військовослужбовець 95 бригади, потрапив у полон. У Київській області на його групу росіяни влаштували засідку. Євген намагався відійти разом із побратимом, але їх помітили та взяли в полон.

9 Квітня 2024

Військовополонені
Морський піхотинець з 501 батальйону. Історія Олексія Шевченка, якому в полоні відмовляють у медичній допомозі

Олексій Шевченко — бойовий медик 501 окремого батальйону морської піхоти. Четвертого квітня 2022 року, перебуваючи в Маріуполі на заводі ім. Ілліча, потрапив у полон. МІПЛ поспілкувалася з його сестрою Катериною, яка бореться за звільнення брата. Олексій, каже, хворіє на астму, але належної медичної допомоги в полоні не отримує.

29 Березня 2024

Військовополонені
Військовий зник на полі бою. Ось 10 кроків, які варто зробити, аби розпочати пошук армійця 

В умовах бойових дій часом трапляється так, що військовослужбовець зникає безвісти. Для старту пошуку родинам необхідно дотримуватися чіткого алгоритму дій. Пропонуємо 10 ключових кроків.

28 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Адвокація
“Міжнародне право недієве, коли одна зі сторін не дотримується правил”, — Ольга Решетилова в Осло

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в одній із дискусійних панелей конференції Норвезького Гельсінського комітету, яка відбулася в Осло. Разом із Лене Ваттеланд, керівницею Центру документації та притягнення до відповідальності НГК, вони обговорили проблему притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах Росії. 

11 Квітня 2024

Аналітика
Примусова паспортизація. Як українцям на окупованих територіях та в РФ нав’язують російське громадянство

Коаліція "Україна. П'ята ранку", до якої входить Медійна ініціатива за права людини, підготувала спільну аналітику. Мета дослідження: простежити ключові етапи та практики впровадження політики нав’язування громадянства РФ українським громадянам, а також надати правову кваліфікацію таких дій — у межах міжнародного права і в межах українського законодавства.

10 Квітня 2024

Більше публікацій