Військовополонені

Морські піхотинці в полоні: родичі військовослужбовців 501 ОБМП просять Ватикан допомогти звільнити рідних

02 березня 2023 року в Апостольській Нунціатурії в Україні за сприяння МІПЛ відбулася зустріч родин військовополонених 501-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) із архієпископом Вісвалдасом Кулбокасом.

На зустрічі рідні військовополонених звернулись до Апостольського нунція з проханням допомогти звільнити з полону їхніх рідних. Дружини військовополонених наголосили на тому, що за майже рік перебування в полоні стан здоров’я їхніх чоловіків значно погіршився. У багатьох — хронічні хвороби.

“Мій чоловік у полоні втратив 60 кг ваги, — говорить Ірина Самойленко, дружина полоненого Віталія Сустретова. — Його стан здоров’я вкрай незадовільний. Я знаю про це зі слів звільненого з полону Михайла, який був разом із моїм чоловіком”.

Водночас Марія Чернікіна, сестра військовополоненого Олега Нечаєва, підкреслює, що ситуація критична, бо в деяких випадках відлік часу йде на місяці і навіть на тижні: “Ситуація в нашій сім’ї критична — дружина Олега має четверту стадію онкології. Скільки їй залишилось жити — невідомо. Брата не звільняють, ми боїмось, що він не встигне побачити дружину живою”.

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас заявив про підтримку якнайшвидшого вирішення питання повернення додому військовополонених та пообіцяв надіслати Папі  Франциску список військовополонених 501-го ОБМП, які потребують першочергового звільнення з полону в зв’язку з хронічними хворобами та різким погіршенням стану здоров’я.

“Зараз багато листів і звернень щодо полонених, — зазначає архієпископ Вісвалдас Кулбокас. — Але потрібно писати, говорити, стукатись у всі двері, бо не знаєш, яка ситуація допоможе повернути полоненого. Ми молимось за кожного з них тут і зараз, а полонені своїми стражданнями теж моляться”.

Ця зустріч родин військовополонених із нунцієм — не перша, яка організована за участю МІПЛ. Результатом попередньої стала аудієнція родин військовополонених інших підрозділів із Папою Римським Франциском у Ватикані 28 грудня 2022. Мета зустрічей — налагодити посередництво Святого Престолу в поверненні українських військовополонених додому.

Олена Бєлячкова, МІПЛ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Моряки з судна “Донбас”: невідома сторінка героїчної оборони Маріуполя

Ця історія почалася в 2014 році, коли у Севастополі на плацу Академії військово-морських сил ім. Нахімова ще зовсім юні курсанти, які не зрадили присязі, співали гімн України. Співали в той час, коли решта зрадників разом із окупантами міняли на флагштоку український прапор на російський. Минуло вісім років і колишні курсанти, а тепер військові моряки, стали на захист України. У Маріуполі. Пліч-о-пліч із Нацгвардією і полком “Азов”. 

1 Вересня 2023

Військовополонені
Пошук зниклих безвісти в умовах війни: що має зробити держава для захисту цих людей

30 серпня у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти. За офіційними даними, станом на травень 2023 року в Україні було зареєстровано 23 тисячі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Серед них — військовослужбовці, цивільні та діти. Кожного дня ця цифра зростає. Правозахисники зазначають, що в Україні досі недосконала система захисту прав зниклих та їхніх родин.

30 Серпня 2023

Військовополонені
П’ять років закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти: діє, але з проблемами – правозахисники

Минуло п’ять років, як Верховна Рада прийняла закон “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”. Закон діє, однак ряд його […]

12 Липня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій