Send Lette
Cards

Микола Петровський 

Дата викрадення: 27 березня 2022 року

Місце викрадення: Херсон

У день викрадення Микола поїхав у місто зустрітись з друзями, але дорогою був затриманий представниками збройних формувань РФ.

Вранці наступного дня, 28 березня 2022 року, до його будинку приїхали шестеро озброєних російських військових у формі та двоє чоловіків у цивільному. Вони провели обшук, забрали техніку, після чого затримали Миколу та його батька. Їм одягли мішки на голови, посадили в різні автомобілі та вивезли в невідомому напрямку. Згодом батька відпустили. Миколу — ні.

Упродовж шести місяців родина нічого не знала про його долю: де він, що з ним, чи живий узагалі. Лише 29 вересня 2022 року зателефонував російський адвокат і повідомив, що Миколу звинувачують у шпигунстві.

13 лютого 2024 року так званий “Верховний суд Криму” виніс вирок: 16 років колонії суворого режиму. Суд відбувався за зачиненими дверима, проте російські медіа поширили кадри з допиту та оголошення вироку, зробивши з цієї справи показове судилище.

Наразі Миколу утримують на території Росії. Зв’язок із ним обмежений і нестабільний. Родина іноді отримує від нього звістки, але цього недостатньо, щоб мати уявлення про реальні умови його утримання

Микола має інвалідність ІІІ групи. До війни він потрапив у ДТП і втратив частину стопи. Життя з протезом вимагає регулярної реабілітації та медичного догляду. У колонії цього немає — стан його здоров’я стрімко погіршується. У чоловіка прогресує викривлення хребта, з’явилися фурункули — гнійні утворення, які можуть призвести до зараження крові. Загострилися хронічні хвороби, а протез фактично вийшов з ладу.

— Термін дії протезу давно сплив. Він не просто пошкоджений — майже зламаний. Через це нога всихає, з’являються рани. Якщо протез повністю зламається, то син не зможе ходити, — розповідає батько Миколи.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій