Send Lette
Насильницькі зникнення

На Чернігівщині під час окупації зникли десятки цивільних. Один із них — Ігор Михальчук

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України, 38-річний житель Чернігова Ігор Михальчук вирішив переїхати в область, до хутора Мажугівка. Подумав, що там родині буде безпечно. Але вже скоро туди прийшла російська армія, село опинилося в окупації.

Думали, що у селі буде спокійніше


Мажугівка — це невеликий хутір за 20 кілометрів від Чернігова з населенням близько тридцяти людей.

«Коли почалася війна, уся наша родина — Ігор з дружиною та двома доньками, мої діти та усі наші батьки — поїхали в село Мажугівка, де у нас дача. Ми думали, що там спокійніше буде. А за два дні в село зайшли російські війська, і вся ця територія потрапила під окупацію», — розповідає пані Оксана, родичка Ігоря.  

Оксана — військова, її чоловік — поліцейський. Тому, коли рідні поїхали в село, вони залишилися в місті на службі.

«Коли ж село опинилося в окупації, ми з чоловіком уже не могли туди дістатися. Ми не передбачали, що може бути така ситуація, рідні думали, що це ненадовго, тому взяли з собою мало продуктів», — каже вона.

Жінка говорить, що цивільних російські солдати не тероризували, але на їхні городи поставили свою техніку, з якої били по Чернігову.

Поїхав по молоко і не повернувся


Коли продукти закінчилися, Ігор разом із тестем почали їздити до сусідньої Якубівки, яка була за три кілометри від Мажугівки. 11 березня Ігор самостійно поїхав по молоко для дітей, але дорогою зник, ніхто не знає, що з ним трапилося.

«Він не взяв із собою ні мобільного телефону, ні документів, а лише гроші – приблизно 200 гривень. А ще — пляшки для молока», — продовжує Оксана.

Коли чоловік не повернувся додому, батьки почали шукати Ігоря. Пішли його маршрутом, а з лісу, що оточує село, вийшли російські солдати. Оксана припускає, що росіяни облаштували там свій штаб. Отримати від них бодай якусь інформацію не вдалося.

31 березня село звільнили. Українські військові зачистили ліс, розмінували територію, але про Ігоря не було жодної інформації, навіть велосипед, на якому чоловік поїхав, так і не знайшли. Крім Ігоря в селі зник іще один чоловік. Згодом його знайшли мертвим із простреленими ногами.

«Серед мертвих Ігоря немає. В тому районі багато тіл знайшли, але його тіла серед них не було. Оскільки мій чоловік поліцейський, він моніторить всю інформацію про загиблих. Щойно з’являється інформація про знайдене тіло, він перевіряє, чи це Ігор», — додає Оксана.

Рідні припускають, що Михальчука затримали та вивезли на територію рф, утримують як полоненого чи заручника.

—————

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Адвокація
Трагедія у Ягідному та мотивація постраждалих: іноземні делегати конференції Crimea Global відвідали Чернігівщину

21 листопада у Києві розпочалась Друга міжнародна конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South". Окрім дискусійних панелей в рамках конференції відбулися кілька спеціальний заходів. Один з них присвятили мотивації потерпілих у процесі правосуддя. Організатороми події стали Медійна ініціатива за права людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

21 Листопада 2024

Більше публікацій