Send Lette
Насильницькі зникнення

На Чернігівщині під час окупації зникли десятки цивільних. Один із них — Ігор Михальчук

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України, 38-річний житель Чернігова Ігор Михальчук вирішив переїхати в область, до хутора Мажугівка. Подумав, що там родині буде безпечно. Але вже скоро туди прийшла російська армія, село опинилося в окупації.

Думали, що у селі буде спокійніше


Мажугівка — це невеликий хутір за 20 кілометрів від Чернігова з населенням близько тридцяти людей.

«Коли почалася війна, уся наша родина — Ігор з дружиною та двома доньками, мої діти та усі наші батьки — поїхали в село Мажугівка, де у нас дача. Ми думали, що там спокійніше буде. А за два дні в село зайшли російські війська, і вся ця територія потрапила під окупацію», — розповідає пані Оксана, родичка Ігоря.  

Оксана — військова, її чоловік — поліцейський. Тому, коли рідні поїхали в село, вони залишилися в місті на службі.

«Коли ж село опинилося в окупації, ми з чоловіком уже не могли туди дістатися. Ми не передбачали, що може бути така ситуація, рідні думали, що це ненадовго, тому взяли з собою мало продуктів», — каже вона.

Жінка говорить, що цивільних російські солдати не тероризували, але на їхні городи поставили свою техніку, з якої били по Чернігову.

Поїхав по молоко і не повернувся


Коли продукти закінчилися, Ігор разом із тестем почали їздити до сусідньої Якубівки, яка була за три кілометри від Мажугівки. 11 березня Ігор самостійно поїхав по молоко для дітей, але дорогою зник, ніхто не знає, що з ним трапилося.

«Він не взяв із собою ні мобільного телефону, ні документів, а лише гроші – приблизно 200 гривень. А ще — пляшки для молока», — продовжує Оксана.

Коли чоловік не повернувся додому, батьки почали шукати Ігоря. Пішли його маршрутом, а з лісу, що оточує село, вийшли російські солдати. Оксана припускає, що росіяни облаштували там свій штаб. Отримати від них бодай якусь інформацію не вдалося.

31 березня село звільнили. Українські військові зачистили ліс, розмінували територію, але про Ігоря не було жодної інформації, навіть велосипед, на якому чоловік поїхав, так і не знайшли. Крім Ігоря в селі зник іще один чоловік. Згодом його знайшли мертвим із простреленими ногами.

«Серед мертвих Ігоря немає. В тому районі багато тіл знайшли, але його тіла серед них не було. Оскільки мій чоловік поліцейський, він моніторить всю інформацію про загиблих. Щойно з’являється інформація про знайдене тіло, він перевіряє, чи це Ігор», — додає Оксана.

Рідні припускають, що Михальчука затримали та вивезли на територію рф, утримують як полоненого чи заручника.

—————

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Квазіправова система
Тероризм і спроба підпалити людину: що росіяни інкримінують Костянтину Зіновкіну з Мелітополя та де його утримують

Мелітополь росіяни окупували в перші дні повномасштабного вторгнення. Відразу ж захопили адмінбудівлі, почали викрадати місцевих жителів. Не оминули вони й Костянтина Зіновкіна, який залишився в Мелітополі, аби доглядати маму і бабусю.

12 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах