Насильницькі зникнення

На Чернігівщині під час окупації зникли десятки цивільних. Один із них — Ігор Михальчук

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України, 38-річний житель Чернігова Ігор Михальчук вирішив переїхати в область, до хутора Мажугівка. Подумав, що там родині буде безпечно. Але вже скоро туди прийшла російська армія, село опинилося в окупації.

Думали, що у селі буде спокійніше


Мажугівка — це невеликий хутір за 20 кілометрів від Чернігова з населенням близько тридцяти людей.

«Коли почалася війна, уся наша родина — Ігор з дружиною та двома доньками, мої діти та усі наші батьки — поїхали в село Мажугівка, де у нас дача. Ми думали, що там спокійніше буде. А за два дні в село зайшли російські війська, і вся ця територія потрапила під окупацію», — розповідає пані Оксана, родичка Ігоря.  

Оксана — військова, її чоловік — поліцейський. Тому, коли рідні поїхали в село, вони залишилися в місті на службі.

«Коли ж село опинилося в окупації, ми з чоловіком уже не могли туди дістатися. Ми не передбачали, що може бути така ситуація, рідні думали, що це ненадовго, тому взяли з собою мало продуктів», — каже вона.

Жінка говорить, що цивільних російські солдати не тероризували, але на їхні городи поставили свою техніку, з якої били по Чернігову.

Поїхав по молоко і не повернувся


Коли продукти закінчилися, Ігор разом із тестем почали їздити до сусідньої Якубівки, яка була за три кілометри від Мажугівки. 11 березня Ігор самостійно поїхав по молоко для дітей, але дорогою зник, ніхто не знає, що з ним трапилося.

«Він не взяв із собою ні мобільного телефону, ні документів, а лише гроші – приблизно 200 гривень. А ще — пляшки для молока», — продовжує Оксана.

Коли чоловік не повернувся додому, батьки почали шукати Ігоря. Пішли його маршрутом, а з лісу, що оточує село, вийшли російські солдати. Оксана припускає, що росіяни облаштували там свій штаб. Отримати від них бодай якусь інформацію не вдалося.

31 березня село звільнили. Українські військові зачистили ліс, розмінували територію, але про Ігоря не було жодної інформації, навіть велосипед, на якому чоловік поїхав, так і не знайшли. Крім Ігоря в селі зник іще один чоловік. Згодом його знайшли мертвим із простреленими ногами.

«Серед мертвих Ігоря немає. В тому районі багато тіл знайшли, але його тіла серед них не було. Оскільки мій чоловік поліцейський, він моніторить всю інформацію про загиблих. Щойно з’являється інформація про знайдене тіло, він перевіряє, чи це Ігор», — додає Оксана.

Рідні припускають, що Михальчука затримали та вивезли на територію рф, утримують як полоненого чи заручника.

—————

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій