Насильницькі зникнення

На Чернігівщині під час окупації зникли десятки цивільних. Один із них — Ігор Михальчук

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України, 38-річний житель Чернігова Ігор Михальчук вирішив переїхати в область, до хутора Мажугівка. Подумав, що там родині буде безпечно. Але вже скоро туди прийшла російська армія, село опинилося в окупації.

Думали, що у селі буде спокійніше


Мажугівка — це невеликий хутір за 20 кілометрів від Чернігова з населенням близько тридцяти людей.

«Коли почалася війна, уся наша родина — Ігор з дружиною та двома доньками, мої діти та усі наші батьки — поїхали в село Мажугівка, де у нас дача. Ми думали, що там спокійніше буде. А за два дні в село зайшли російські війська, і вся ця територія потрапила під окупацію», — розповідає пані Оксана, родичка Ігоря.  

Оксана — військова, її чоловік — поліцейський. Тому, коли рідні поїхали в село, вони залишилися в місті на службі.

«Коли ж село опинилося в окупації, ми з чоловіком уже не могли туди дістатися. Ми не передбачали, що може бути така ситуація, рідні думали, що це ненадовго, тому взяли з собою мало продуктів», — каже вона.

Жінка говорить, що цивільних російські солдати не тероризували, але на їхні городи поставили свою техніку, з якої били по Чернігову.

Поїхав по молоко і не повернувся


Коли продукти закінчилися, Ігор разом із тестем почали їздити до сусідньої Якубівки, яка була за три кілометри від Мажугівки. 11 березня Ігор самостійно поїхав по молоко для дітей, але дорогою зник, ніхто не знає, що з ним трапилося.

«Він не взяв із собою ні мобільного телефону, ні документів, а лише гроші – приблизно 200 гривень. А ще — пляшки для молока», — продовжує Оксана.

Коли чоловік не повернувся додому, батьки почали шукати Ігоря. Пішли його маршрутом, а з лісу, що оточує село, вийшли російські солдати. Оксана припускає, що росіяни облаштували там свій штаб. Отримати від них бодай якусь інформацію не вдалося.

31 березня село звільнили. Українські військові зачистили ліс, розмінували територію, але про Ігоря не було жодної інформації, навіть велосипед, на якому чоловік поїхав, так і не знайшли. Крім Ігоря в селі зник іще один чоловік. Згодом його знайшли мертвим із простреленими ногами.

«Серед мертвих Ігоря немає. В тому районі багато тіл знайшли, але його тіла серед них не було. Оскільки мій чоловік поліцейський, він моніторить всю інформацію про загиблих. Щойно з’являється інформація про знайдене тіло, він перевіряє, чи це Ігор», — додає Оксана.

Рідні припускають, що Михальчука затримали та вивезли на територію рф, утримують як полоненого чи заручника.

—————

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Полон, рабство і довгий шлях додому: історія Олени Ягупової

Мешканка Кам’янки-Дніпровської Олена Ягупова добре знає і тих, хто написав на неї донос, і тих, хто знущався над нею в ув’язненні. Свої 50 років вона зустріла в полоні. А ще пережила рабство та дивом вирвалася на свободу.

3 Жовтня 2023

Насильницькі зникнення
Тримали в ямі з водою і контейнері для авто: історія колишнього військового, якого росіяни викрали на Херсонщині

Для колишнього військового Василя Шевченка (імʼя змінено з міркувань безпеки) візити російських армійців стали звичними. Після того, як захопили Херсонщину, росіяни регулярно проводили обшуки в домі чоловіка: нишпорили в шафах, під ліжками, перевіряли сараї.

15 Вересня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій