Насильницькі зникнення

“На його голові були рвані рани: ФСБ ламає цивільних і фізично, і психологічно” — брат викраденого росіянами кінолога

Улітку 2022 року в тимчасово окупованій Каховці, що на Херсонщині, росіяни викрали Валерія Панчука — пенсіонера Міністерства внутрішніх справ України, кінолога. Валерій мешкав сам, тож рідні не відразу дізнались про його викрадення. А потім кілька місяців намагалися довідатися, що з ним сталося.

Брат Валерія, Олександр, у розмові з МІПЛ згадує, як побачив сюжет російського каналу “РІА-новини”. У ньому співробітник ФСБ повідомив, що затримано “терористичне угруповання” в Херсонській області, і назвав ім’я Валерія Панчука.

“Пізніше було його інтерв’ю, яке вони з ним записали. Так ми дізналися, що він живий, але на його голові було видно травми, яких не було раніше. Схожі на рвані рани, зашиті. Видно було ці рани і вистижене волосся. І коли він відповідав, очей не підводив, бо зрозуміло, що він розповідав тільки те, що було треба людям, які це інтерв’ю записували”, — говорить Олександр.

Він вважає, що росіяни, викрадаючи цивільних, мстяться українцям за свої поразки і за спротив окупації. “Методи роботи у ФСБ не змінилися, їм потрібні показники. А найпростіше це зробити не на військових, а на цивільних, яких можна зламати фізично і психологічно”, — підсумовує Олександр.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій