Send Lette
Інші воєнні злочини

На Київщині окупанти не пропустили машину з хлібом у село – у людей закінчуються продукти

Очевидці з села Рудницького у Київській області, що знаходиться праворуч від Борисполя, повідомляють: село вже тиждень як окупувала російська армія. У людей закінчуються продукти, але загарбники не пропускають машини з продовольчими товарами.

Родичі Тетяни тікали від обстрілів з Києва. Виїхали недалеко у село Рудницьке у Київській області. Але за два дні після вторгнення Росії, село захопили окупанти. Наразі у Рудницькому немає світла, води та не працюють магазини, каже Тетяна.

Люди сидять майже без продуктів. Сестра розповіла, що вчора не пропустили машину з хлібом. Крупи вже позакінчувалися. Для племінниці немає сумішей. Її годували манкою, потім гречкою. Ще залишилися закрутки, але це не для дітей. Хата холодна, вони сидять і сплять вдягнені”, переповідає слова сестри Тетяна.

Село Рудницьке знаходиться на кордоні Київської та Чернігівської області

Родичі не виходять на зв’язок по декілька днів, каже вона, але сьогодні вдалося поговорити з чоловіком сестри Сергієм він зарядив телефон від акумулятора машини. Чоловік каже, у мешканців села немає можливості виїхати з Рудницького, бо навколо стоять блокпости. Про це він повідомив у коментарі МІПЛ:

Ходять дивляться телефони, у нас не забрали телефони. Ми вже сьомий день намагаємося виїхати, але вони наставили блокпостів, куди тут виїдеш”.

Тетяна каже, сільська рада добивалася зеленого коридору, але безуспішно.

“Куди я вже тільки не дзвонила, і не писала. Я писала у Баришівську громаду. Мені відповіли, що його не дали”, додала Тетяна. Від сестри вона дізналася, що селом їздять танки окупантів, а через хату стоїть їхня техніка.

Подібна ситуація зберігається у населених пунктах Київщини Козаровичі, Катюжанка, Гостомель.
___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Більше публікацій