Send Lette
Інші воєнні злочини

На Київщині окупанти не пропустили машину з хлібом у село – у людей закінчуються продукти

Очевидці з села Рудницького у Київській області, що знаходиться праворуч від Борисполя, повідомляють: село вже тиждень як окупувала російська армія. У людей закінчуються продукти, але загарбники не пропускають машини з продовольчими товарами.

Родичі Тетяни тікали від обстрілів з Києва. Виїхали недалеко у село Рудницьке у Київській області. Але за два дні після вторгнення Росії, село захопили окупанти. Наразі у Рудницькому немає світла, води та не працюють магазини, каже Тетяна.

Люди сидять майже без продуктів. Сестра розповіла, що вчора не пропустили машину з хлібом. Крупи вже позакінчувалися. Для племінниці немає сумішей. Її годували манкою, потім гречкою. Ще залишилися закрутки, але це не для дітей. Хата холодна, вони сидять і сплять вдягнені”, переповідає слова сестри Тетяна.

Село Рудницьке знаходиться на кордоні Київської та Чернігівської області

Родичі не виходять на зв’язок по декілька днів, каже вона, але сьогодні вдалося поговорити з чоловіком сестри Сергієм він зарядив телефон від акумулятора машини. Чоловік каже, у мешканців села немає можливості виїхати з Рудницького, бо навколо стоять блокпости. Про це він повідомив у коментарі МІПЛ:

Ходять дивляться телефони, у нас не забрали телефони. Ми вже сьомий день намагаємося виїхати, але вони наставили блокпостів, куди тут виїдеш”.

Тетяна каже, сільська рада добивалася зеленого коридору, але безуспішно.

“Куди я вже тільки не дзвонила, і не писала. Я писала у Баришівську громаду. Мені відповіли, що його не дали”, додала Тетяна. Від сестри вона дізналася, що селом їздять танки окупантів, а через хату стоїть їхня техніка.

Подібна ситуація зберігається у населених пунктах Київщини Козаровичі, Катюжанка, Гостомель.
___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Більше публікацій