Інші воєнні злочини

На Київщині окупанти не пропустили машину з хлібом у село – у людей закінчуються продукти

Очевидці з села Рудницького у Київській області, що знаходиться праворуч від Борисполя, повідомляють: село вже тиждень як окупувала російська армія. У людей закінчуються продукти, але загарбники не пропускають машини з продовольчими товарами.

Родичі Тетяни тікали від обстрілів з Києва. Виїхали недалеко у село Рудницьке у Київській області. Але за два дні після вторгнення Росії, село захопили окупанти. Наразі у Рудницькому немає світла, води та не працюють магазини, каже Тетяна.

Люди сидять майже без продуктів. Сестра розповіла, що вчора не пропустили машину з хлібом. Крупи вже позакінчувалися. Для племінниці немає сумішей. Її годували манкою, потім гречкою. Ще залишилися закрутки, але це не для дітей. Хата холодна, вони сидять і сплять вдягнені”, переповідає слова сестри Тетяна.

Село Рудницьке знаходиться на кордоні Київської та Чернігівської області

Родичі не виходять на зв’язок по декілька днів, каже вона, але сьогодні вдалося поговорити з чоловіком сестри Сергієм він зарядив телефон від акумулятора машини. Чоловік каже, у мешканців села немає можливості виїхати з Рудницького, бо навколо стоять блокпости. Про це він повідомив у коментарі МІПЛ:

Ходять дивляться телефони, у нас не забрали телефони. Ми вже сьомий день намагаємося виїхати, але вони наставили блокпостів, куди тут виїдеш”.

Тетяна каже, сільська рада добивалася зеленого коридору, але безуспішно.

“Куди я вже тільки не дзвонила, і не писала. Я писала у Баришівську громаду. Мені відповіли, що його не дали”, додала Тетяна. Від сестри вона дізналася, що селом їздять танки окупантів, а через хату стоїть їхня техніка.

Подібна ситуація зберігається у населених пунктах Київщини Козаровичі, Катюжанка, Гостомель.
___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій