Інші воєнні злочини

На Київщині окупанти не пропустили машину з хлібом у село – у людей закінчуються продукти

Очевидці з села Рудницького у Київській області, що знаходиться праворуч від Борисполя, повідомляють: село вже тиждень як окупувала російська армія. У людей закінчуються продукти, але загарбники не пропускають машини з продовольчими товарами.

Родичі Тетяни тікали від обстрілів з Києва. Виїхали недалеко у село Рудницьке у Київській області. Але за два дні після вторгнення Росії, село захопили окупанти. Наразі у Рудницькому немає світла, води та не працюють магазини, каже Тетяна.

Люди сидять майже без продуктів. Сестра розповіла, що вчора не пропустили машину з хлібом. Крупи вже позакінчувалися. Для племінниці немає сумішей. Її годували манкою, потім гречкою. Ще залишилися закрутки, але це не для дітей. Хата холодна, вони сидять і сплять вдягнені”, переповідає слова сестри Тетяна.

Село Рудницьке знаходиться на кордоні Київської та Чернігівської області

Родичі не виходять на зв’язок по декілька днів, каже вона, але сьогодні вдалося поговорити з чоловіком сестри Сергієм він зарядив телефон від акумулятора машини. Чоловік каже, у мешканців села немає можливості виїхати з Рудницького, бо навколо стоять блокпости. Про це він повідомив у коментарі МІПЛ:

Ходять дивляться телефони, у нас не забрали телефони. Ми вже сьомий день намагаємося виїхати, але вони наставили блокпостів, куди тут виїдеш”.

Тетяна каже, сільська рада добивалася зеленого коридору, але безуспішно.

“Куди я вже тільки не дзвонила, і не писала. Я писала у Баришівську громаду. Мені відповіли, що його не дали”, додала Тетяна. Від сестри вона дізналася, що селом їздять танки окупантів, а через хату стоїть їхня техніка.

Подібна ситуація зберігається у населених пунктах Київщини Козаровичі, Катюжанка, Гостомель.
___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Атака на Маріупольський драмтеатр: як це було. Говорять ті, хто вижив

16 березня 2022 року військові РФ зруйнували Маріупольський драмтеатр. Внаслідок атаки, за даними Маріупольської міськради, загинуло близько 300 людей. Однак точну кількість жертв не встановлено. РФ заявляє, ніби будівлю театру зсередини підірвав полк “Азов”. Проте цю версію спростовують свідки. З деякими з них поспілкувалася команда МІПЛ.

16 Березня 2023

Інші воєнні злочини
“Сказали до побачення, увели. Більше ми його не бачили”: свідчення дружини викраденого херсонця

Медійна ініціатива за права людини розпочинає публікувати серію інтерв’ю з українцями, які постраждали від російських злочинів. Саме […]

15 Березня 2023

Насильницькі зникнення
Незабаром на наших ресурсах: серія інтерв’ю з постраждалими від російських злочинів

Свідчення людей, що пережили окупацію, полон, втратили рідних чи зазнали катувань, — один з ключових доказів злочинів, […]

7 Березня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Зниклі на Київщині. Історії трьох чоловіків, яких вважають зниклими безвісти

За офіційними даними влади, внаслідок російського вторгнення лише у Київській області 283 особи вважаються зниклими безвісти. Ірина […]

Вчора

У медіа
Воєнний злочин може бути ексцесом виконавця. Злочини проти людяності і геноцид — це вже планування

В інтерв’ю Громадському радіо Андрій Яковлєв, юрист і експерт МІПЛ, пояснює, що означає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна і чому суд зачепився за депортацію дітей, а не за інші злочини Російської Федерації в Україні.

Вчора

“Ти Микитина дівчина? Ходімо за мною”. Як росіяни викрали Микиту Бузінова з Чернігівщини

У березні минулого року під час окупації Чернігівщини Микиту вивезли в невідомому напрямку. Лише через дев’ять місяців його близькі дізналися, що Микиту можуть утримувати в СІЗО Бєлгорода.

23 Березня 2023

Більше публікацій