Send Lette
Інші воєнні злочини

На подвір’я у Чернігові впали авіаційні бомби – вони не розірвалися

Ніч проти 5 березня у Чернігові була найстрашнішою, говорить місцевий житель Михайло Жирохов.

«Вже три дні поспіль російська армія бомбить місто з повітря, а раніше обстрілювали реактивною артилерією. Те, що окупанти взялися використовувати бомби, говорить про те, що кероване озброєння у них закінчується, йде в хід все, що можна», – переконаний він.

Під вогонь потрапляють не тільки об’єкти так званої військової інфраструктури, а й приватні житлові будинки, багатоповерхівки. Поряд з ними немає ніяких військових об’єктів. Цієї ночі влучили у нафтобазу та у кілька приватних будинків – спалили три.

«Окрім того, літаки, які літають через погодні умови або з інших причин дуже низько над землею створюють шалений гул, люди ховаються у підвалах, моя родина досі не може оговтатися від страшної ночі. Такі дії можна розцінити як шалений психологічний тиск на місцевих жителів», – говорить Жирохов.

Близько 11.30 дня стало відомо, що підрозділи протиповітряної оборони України збили російський літак Су-34. Він впав біля приватних будинків в передмісті Чернігова, де виникла пожежа, працювали рятувальники. Двоє пілотів катапультувалися. Один з них вижив. Його оперативно відшукали місцеві жителі та представники територіальної оборони. Ним виявився Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії. В мережі знайшли фото, на якому Крастоярцев поряд з сирійським диктатором Башаром Асадом та очільником Кремля Путіним.

Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії

Також відомо, що на приватні подвір’я впали три авіаційні бомби ФАБ-500. Вони не розірвалися.

Фото Михайла Жирохова – мешканця Чернігова

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Війна і правосуддя
Майже сотня справ січня: судові анонси від МІПЛ 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

17 Січня 2025

Більше публікацій