Send Lette
Інші воєнні злочини

На подвір’я у Чернігові впали авіаційні бомби – вони не розірвалися

Ніч проти 5 березня у Чернігові була найстрашнішою, говорить місцевий житель Михайло Жирохов.

«Вже три дні поспіль російська армія бомбить місто з повітря, а раніше обстрілювали реактивною артилерією. Те, що окупанти взялися використовувати бомби, говорить про те, що кероване озброєння у них закінчується, йде в хід все, що можна», – переконаний він.

Під вогонь потрапляють не тільки об’єкти так званої військової інфраструктури, а й приватні житлові будинки, багатоповерхівки. Поряд з ними немає ніяких військових об’єктів. Цієї ночі влучили у нафтобазу та у кілька приватних будинків – спалили три.

«Окрім того, літаки, які літають через погодні умови або з інших причин дуже низько над землею створюють шалений гул, люди ховаються у підвалах, моя родина досі не може оговтатися від страшної ночі. Такі дії можна розцінити як шалений психологічний тиск на місцевих жителів», – говорить Жирохов.

Близько 11.30 дня стало відомо, що підрозділи протиповітряної оборони України збили російський літак Су-34. Він впав біля приватних будинків в передмісті Чернігова, де виникла пожежа, працювали рятувальники. Двоє пілотів катапультувалися. Один з них вижив. Його оперативно відшукали місцеві жителі та представники територіальної оборони. Ним виявився Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії. В мережі знайшли фото, на якому Крастоярцев поряд з сирійським диктатором Башаром Асадом та очільником Кремля Путіним.

Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії

Також відомо, що на приватні подвір’я впали три авіаційні бомби ФАБ-500. Вони не розірвалися.

Фото Михайла Жирохова – мешканця Чернігова

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій