Інші воєнні злочини

На подвір’я у Чернігові впали авіаційні бомби – вони не розірвалися

Ніч проти 5 березня у Чернігові була найстрашнішою, говорить місцевий житель Михайло Жирохов.

«Вже три дні поспіль російська армія бомбить місто з повітря, а раніше обстрілювали реактивною артилерією. Те, що окупанти взялися використовувати бомби, говорить про те, що кероване озброєння у них закінчується, йде в хід все, що можна», – переконаний він.

Під вогонь потрапляють не тільки об’єкти так званої військової інфраструктури, а й приватні житлові будинки, багатоповерхівки. Поряд з ними немає ніяких військових об’єктів. Цієї ночі влучили у нафтобазу та у кілька приватних будинків – спалили три.

«Окрім того, літаки, які літають через погодні умови або з інших причин дуже низько над землею створюють шалений гул, люди ховаються у підвалах, моя родина досі не може оговтатися від страшної ночі. Такі дії можна розцінити як шалений психологічний тиск на місцевих жителів», – говорить Жирохов.

Близько 11.30 дня стало відомо, що підрозділи протиповітряної оборони України збили російський літак Су-34. Він впав біля приватних будинків в передмісті Чернігова, де виникла пожежа, працювали рятувальники. Двоє пілотів катапультувалися. Один з них вижив. Його оперативно відшукали місцеві жителі та представники територіальної оборони. Ним виявився Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії. В мережі знайшли фото, на якому Крастоярцев поряд з сирійським диктатором Башаром Асадом та очільником Кремля Путіним.

Олександр Красноярцев, досвідчений льотчик з міста Челябінськ РФ, який воював у Сирії

Також відомо, що на приватні подвір’я впали три авіаційні бомби ФАБ-500. Вони не розірвалися.

Фото Михайла Жирохова – мешканця Чернігова

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *