Send Lette
Інші воєнні злочини

На виклики – тільки до дітей та на пологи: у Тронстянці окупанти блокують роботу швидкої

В окупованому нині російською армією Тростянці, що на Сумщині, загарбники заблокували станцію швидкої допомоги, випускають автомобілі тільки на виклики до маленьких дітей або пологи. Якщо мова про невідкладний стан у дорослих, то принципово не виїжджають, залякують.

«Окупанти базуються в центрі, у відділенні поліції. Частина – на залізничному та на автовокзалі. Пройти по залізничному вокзалу не можна, ніхто не знає, що там відбувається. Техніка різна: танки, БТРи, ГРАДи. Ховаються в цивільних кварталах. Звідти стріляли по Охтирці цієї ночі, близько десяти разів. Тримають у окупації все населення, – розповідає депутат Тростянецької міської ради. – Загалом, за інформацією головного лікаря місцевої лікарні, було шість поранених, вбили чотирьох цивільних. Загалом у місті загинули 11 осіб. Хтось помер від інсульту, у когось серце не витримало, коли бомба бахнула».

Фото з відкритих джерел

У Тростянці ходять чутки про можливу провокацію окупантів, які, як очікується, запропонують так звану «евакуацію». А насправді візьмуть мирних людей у заручники і прикриватимуться ними. Російські війська забрали транспорт комунального підприємства, шкільні автобуси, соціальні, маршрутки, поставили у різних куточках міста. Проте мешканців повідомляють про загрозу, люди розуміють, що жодний зелений коридор неможливий.

Фото з відкритих джерел

Містяни кажуть, що місто пограбоване: з магазинів, обмінників, точок продажу ювелірних виробів і мобільних телефонів винесли все. Проте до гуманітарної кризи не доходить, тростянецькі підприємці печуть хліб, розвозять харчі.

Фото з відкритих джерел

Мирослав, який забезпечує людей продуктами, повідомив МІПЛ, що єдина можлива домовленість з окупантами – про зелений коридор: «Аби дістатись у найвіддаленіші райони міста та громади, щоб привозити сировину. Від них отримав інформацію наступну: планують в районі «Малібу» (центр міста) розгорнути польову кухню для жителів. Звісно, готуватимуть з награбованого. Отримувати чи не отримувати допомогу від них – вибір кожного з вас. Відбуватиметься це на власний розсуд кожного жителя».

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій