Send Lette
Інші воєнні злочини

На виклики – тільки до дітей та на пологи: у Тронстянці окупанти блокують роботу швидкої

В окупованому нині російською армією Тростянці, що на Сумщині, загарбники заблокували станцію швидкої допомоги, випускають автомобілі тільки на виклики до маленьких дітей або пологи. Якщо мова про невідкладний стан у дорослих, то принципово не виїжджають, залякують.

«Окупанти базуються в центрі, у відділенні поліції. Частина – на залізничному та на автовокзалі. Пройти по залізничному вокзалу не можна, ніхто не знає, що там відбувається. Техніка різна: танки, БТРи, ГРАДи. Ховаються в цивільних кварталах. Звідти стріляли по Охтирці цієї ночі, близько десяти разів. Тримають у окупації все населення, – розповідає депутат Тростянецької міської ради. – Загалом, за інформацією головного лікаря місцевої лікарні, було шість поранених, вбили чотирьох цивільних. Загалом у місті загинули 11 осіб. Хтось помер від інсульту, у когось серце не витримало, коли бомба бахнула».

Фото з відкритих джерел

У Тростянці ходять чутки про можливу провокацію окупантів, які, як очікується, запропонують так звану «евакуацію». А насправді візьмуть мирних людей у заручники і прикриватимуться ними. Російські війська забрали транспорт комунального підприємства, шкільні автобуси, соціальні, маршрутки, поставили у різних куточках міста. Проте мешканців повідомляють про загрозу, люди розуміють, що жодний зелений коридор неможливий.

Фото з відкритих джерел

Містяни кажуть, що місто пограбоване: з магазинів, обмінників, точок продажу ювелірних виробів і мобільних телефонів винесли все. Проте до гуманітарної кризи не доходить, тростянецькі підприємці печуть хліб, розвозять харчі.

Фото з відкритих джерел

Мирослав, який забезпечує людей продуктами, повідомив МІПЛ, що єдина можлива домовленість з окупантами – про зелений коридор: «Аби дістатись у найвіддаленіші райони міста та громади, щоб привозити сировину. Від них отримав інформацію наступну: планують в районі «Малібу» (центр міста) розгорнути польову кухню для жителів. Звісно, готуватимуть з награбованого. Отримувати чи не отримувати допомогу від них – вибір кожного з вас. Відбуватиметься це на власний розсуд кожного жителя».

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій