Send Lette
Інші воєнні злочини

На виклики – тільки до дітей та на пологи: у Тронстянці окупанти блокують роботу швидкої

В окупованому нині російською армією Тростянці, що на Сумщині, загарбники заблокували станцію швидкої допомоги, випускають автомобілі тільки на виклики до маленьких дітей або пологи. Якщо мова про невідкладний стан у дорослих, то принципово не виїжджають, залякують.

«Окупанти базуються в центрі, у відділенні поліції. Частина – на залізничному та на автовокзалі. Пройти по залізничному вокзалу не можна, ніхто не знає, що там відбувається. Техніка різна: танки, БТРи, ГРАДи. Ховаються в цивільних кварталах. Звідти стріляли по Охтирці цієї ночі, близько десяти разів. Тримають у окупації все населення, – розповідає депутат Тростянецької міської ради. – Загалом, за інформацією головного лікаря місцевої лікарні, було шість поранених, вбили чотирьох цивільних. Загалом у місті загинули 11 осіб. Хтось помер від інсульту, у когось серце не витримало, коли бомба бахнула».

Фото з відкритих джерел

У Тростянці ходять чутки про можливу провокацію окупантів, які, як очікується, запропонують так звану «евакуацію». А насправді візьмуть мирних людей у заручники і прикриватимуться ними. Російські війська забрали транспорт комунального підприємства, шкільні автобуси, соціальні, маршрутки, поставили у різних куточках міста. Проте мешканців повідомляють про загрозу, люди розуміють, що жодний зелений коридор неможливий.

Фото з відкритих джерел

Містяни кажуть, що місто пограбоване: з магазинів, обмінників, точок продажу ювелірних виробів і мобільних телефонів винесли все. Проте до гуманітарної кризи не доходить, тростянецькі підприємці печуть хліб, розвозять харчі.

Фото з відкритих джерел

Мирослав, який забезпечує людей продуктами, повідомив МІПЛ, що єдина можлива домовленість з окупантами – про зелений коридор: «Аби дістатись у найвіддаленіші райони міста та громади, щоб привозити сировину. Від них отримав інформацію наступну: планують в районі «Малібу» (центр міста) розгорнути польову кухню для жителів. Звісно, готуватимуть з награбованого. Отримувати чи не отримувати допомогу від них – вибір кожного з вас. Відбуватиметься це на власний розсуд кожного жителя».

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Олександр Чирков 

Олександр Чирков  Дата зникнення: 17 березня 2022 року Місце зникнення: Глібівка, Київська область   Олександр Чирков — […]

30 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Ні медіа, ні потерпілі не розуміють, як працює судова система, — Решетилова на конференції USAID

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова та Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права, взяли участь у другій щорічній конференції “Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини”. Захід, присвячений невідворотності покарання воєнних злочинців, відбувся у Києві у рамках програми USAID “Справедливість для всіх”.

29 Жовтня 2024

Насильницькі зникнення
МІПЛ дізналась, де росіяни тримають чотирьох з п’яти викрадених під час окупації Київщини мешканців Прибірська

Прибірськ — невелике село на Київщині, неподалік Чорнобиля. У лютому 2022-го росіяни захопили його разом із сусідніми Ораним і Хочевою, а за місяць викрали п’ятьох місцевих хлопців, які намагалися знайти зв’язок в окупації та повідомити рідним, що живі. Відтоді додому повернувся лише один. Решта четверо й донині перебувають у російській неволі.

29 Жовтня 2024

Більше публікацій