Інші воєнні злочини

На виклики – тільки до дітей та на пологи: у Тронстянці окупанти блокують роботу швидкої

В окупованому нині російською армією Тростянці, що на Сумщині, загарбники заблокували станцію швидкої допомоги, випускають автомобілі тільки на виклики до маленьких дітей або пологи. Якщо мова про невідкладний стан у дорослих, то принципово не виїжджають, залякують.

«Окупанти базуються в центрі, у відділенні поліції. Частина – на залізничному та на автовокзалі. Пройти по залізничному вокзалу не можна, ніхто не знає, що там відбувається. Техніка різна: танки, БТРи, ГРАДи. Ховаються в цивільних кварталах. Звідти стріляли по Охтирці цієї ночі, близько десяти разів. Тримають у окупації все населення, – розповідає депутат Тростянецької міської ради. – Загалом, за інформацією головного лікаря місцевої лікарні, було шість поранених, вбили чотирьох цивільних. Загалом у місті загинули 11 осіб. Хтось помер від інсульту, у когось серце не витримало, коли бомба бахнула».

Фото з відкритих джерел

У Тростянці ходять чутки про можливу провокацію окупантів, які, як очікується, запропонують так звану «евакуацію». А насправді візьмуть мирних людей у заручники і прикриватимуться ними. Російські війська забрали транспорт комунального підприємства, шкільні автобуси, соціальні, маршрутки, поставили у різних куточках міста. Проте мешканців повідомляють про загрозу, люди розуміють, що жодний зелений коридор неможливий.

Фото з відкритих джерел

Містяни кажуть, що місто пограбоване: з магазинів, обмінників, точок продажу ювелірних виробів і мобільних телефонів винесли все. Проте до гуманітарної кризи не доходить, тростянецькі підприємці печуть хліб, розвозять харчі.

Фото з відкритих джерел

Мирослав, який забезпечує людей продуктами, повідомив МІПЛ, що єдина можлива домовленість з окупантами – про зелений коридор: «Аби дістатись у найвіддаленіші райони міста та громади, щоб привозити сировину. Від них отримав інформацію наступну: планують в районі «Малібу» (центр міста) розгорнути польову кухню для жителів. Звісно, готуватимуть з награбованого. Отримувати чи не отримувати допомогу від них – вибір кожного з вас. Відбуватиметься це на власний розсуд кожного жителя».

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій