Send Lette
Адвокація

Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

Новий підхід має знизити навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, підвищити якість розслідувань і спростити комунікацію Нацполу з родинами зниклих безвісти.

Раніше всі провадження щодо осіб, зниклих безвісти у зонах бойових дій, передавалися у регіони, де фіксували зникнення. Це призводило до значного навантаження слідчих, особливо в областях, де тривають активні бойові дії. Крім того, розслідування уповільнювали логістичні труднощі і час, необхідні для передачі матеріалів між регіонами. Це ускладнювало взаємодію родин зниклих безвісти зі слідчими — часто процедура пошуку відповідального, якому передали справу, тривала місяцями.

Ігор Калантай (крайній праворуч), начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції, був спікером на конференції до Міжнародного дня прав людини. Фото: Віктор Ковальчук

З грудня 2024 року за ініціативи Національної поліції розпочався процес припинення обов’язкової передачі таких справ за територіальною підслідністю. Відтак розслідування здійснюватимуть у регіонах, де відповідні дані були внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), тобто там, де подана заява про зникнення безвісти. Це дозволить швидше розпочинати слідчі дії, уникнути можливої втрати матеріалів через обстріли в зонах бойових дій, а також забезпечить родини постраждалих більш оперативним доступом до слідчих.

Ігор Калантай підкреслив, що новий підхід не лише зменшить навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, але й дозволить ефективніше використовувати ресурси слідчих у тих областях, де немає активних бойових дій.

“Це також дозволить ефективніше здійснювати контроль і розслідування за цими фактами, а родинам не потрібно буде витрачати місяці на те, щоб знайти нових слідчих, яким справи передають за територіальною підслідністю”, — наголосив він.

Начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції зазначив, що впровадження змін очікується найближчим часом.

1 Коментар
  • Тобто, поліція, сидячи, наприклад, в Київський області,буде розслідувати зникнення безвісті за особливих обставин в Сумській області (чи в Донецькій, чи в Запорізькій…)😳?!?!
    Це називається: “Нам із погрібу видніше!”🤦

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій