Send Lette
Адвокація

Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

Новий підхід має знизити навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, підвищити якість розслідувань і спростити комунікацію Нацполу з родинами зниклих безвісти.

Раніше всі провадження щодо осіб, зниклих безвісти у зонах бойових дій, передавалися у регіони, де фіксували зникнення. Це призводило до значного навантаження слідчих, особливо в областях, де тривають активні бойові дії. Крім того, розслідування уповільнювали логістичні труднощі і час, необхідні для передачі матеріалів між регіонами. Це ускладнювало взаємодію родин зниклих безвісти зі слідчими — часто процедура пошуку відповідального, якому передали справу, тривала місяцями.

Ігор Калантай (крайній праворуч), начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції, був спікером на конференції до Міжнародного дня прав людини. Фото: Віктор Ковальчук

З грудня 2024 року за ініціативи Національної поліції розпочався процес припинення обов’язкової передачі таких справ за територіальною підслідністю. Відтак розслідування здійснюватимуть у регіонах, де відповідні дані були внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), тобто там, де подана заява про зникнення безвісти. Це дозволить швидше розпочинати слідчі дії, уникнути можливої втрати матеріалів через обстріли в зонах бойових дій, а також забезпечить родини постраждалих більш оперативним доступом до слідчих.

Ігор Калантай підкреслив, що новий підхід не лише зменшить навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, але й дозволить ефективніше використовувати ресурси слідчих у тих областях, де немає активних бойових дій.

“Це також дозволить ефективніше здійснювати контроль і розслідування за цими фактами, а родинам не потрібно буде витрачати місяці на те, щоб знайти нових слідчих, яким справи передають за територіальною підслідністю”, — наголосив він.

Начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції зазначив, що впровадження змін очікується найближчим часом.

1 Коментар
  • Тобто, поліція, сидячи, наприклад, в Київський області,буде розслідувати зникнення безвісті за особливих обставин в Сумській області (чи в Донецькій, чи в Запорізькій…)😳?!?!
    Це називається: “Нам із погрібу видніше!”🤦

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій