Send Lette
Адвокація

Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

Новий підхід має знизити навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, підвищити якість розслідувань і спростити комунікацію Нацполу з родинами зниклих безвісти.

Раніше всі провадження щодо осіб, зниклих безвісти у зонах бойових дій, передавалися у регіони, де фіксували зникнення. Це призводило до значного навантаження слідчих, особливо в областях, де тривають активні бойові дії. Крім того, розслідування уповільнювали логістичні труднощі і час, необхідні для передачі матеріалів між регіонами. Це ускладнювало взаємодію родин зниклих безвісти зі слідчими — часто процедура пошуку відповідального, якому передали справу, тривала місяцями.

Ігор Калантай (крайній праворуч), начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції, був спікером на конференції до Міжнародного дня прав людини. Фото: Віктор Ковальчук

З грудня 2024 року за ініціативи Національної поліції розпочався процес припинення обов’язкової передачі таких справ за територіальною підслідністю. Відтак розслідування здійснюватимуть у регіонах, де відповідні дані були внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), тобто там, де подана заява про зникнення безвісти. Це дозволить швидше розпочинати слідчі дії, уникнути можливої втрати матеріалів через обстріли в зонах бойових дій, а також забезпечить родини постраждалих більш оперативним доступом до слідчих.

Ігор Калантай підкреслив, що новий підхід не лише зменшить навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, але й дозволить ефективніше використовувати ресурси слідчих у тих областях, де немає активних бойових дій.

“Це також дозволить ефективніше здійснювати контроль і розслідування за цими фактами, а родинам не потрібно буде витрачати місяці на те, щоб знайти нових слідчих, яким справи передають за територіальною підслідністю”, — наголосив він.

Начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції зазначив, що впровадження змін очікується найближчим часом.

1 Коментар
  • Тобто, поліція, сидячи, наприклад, в Київський області,буде розслідувати зникнення безвісті за особливих обставин в Сумській області (чи в Донецькій, чи в Запорізькій…)😳?!?!
    Це називається: “Нам із погрібу видніше!”🤦

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Більше публікацій