Send Lette
Адвокація

“Нам потрібно бути на одну війну попереду,” — Ольга Решетилова на Варшавській конференції ОБСЄ

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зі вступним словом відкрила перше пленарне засідання Варшавської конференції ОБСЄ з людського виміру. Свою промову правозахисниця розпочала із пропозиції хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українців, загиблих від збройної агресії Росії проти України.

Перше пленарне засідання конференції присвятили дотриманню Міжнародного гуманітарного права і Міжнародного права прав людини в умовах збройних конфліктів. Учасники обговорили, як війна, зокрема в Україні, порушує права людини. Дискутували також про притягнення до відповідальності за воєнні та інші міжнародні злочини.

У вступному слові Ольга Решетилова закликала міжнародну спільноту не витрачати час на дебати і консолідувати зусилля, аби діяти:

— Міжнародне право завжди запізнюється на одну війну. Я впевнена, що нам потрібно розвивати наші навички тайм-менеджменту і бути на одну війну попереду.

— Переслідування цивільних на окупованих територіях є системною політикою РФ, воно триває вже 11 років. Нещодавній звіт Московського механізму ОБСЄ це підтвердив. Однак ні Україна, ні міжнародна спільнота не запропонували ефективного способу звільнення цивільних. 

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини. Фото: МІПЛ

МІПЛ ідентифікувала 1887 українських цивільних, утримуваних Росією. Однак їх значно більше, бо РФ продовжує викрадати людей на окупованих територіях. У лютому 2024 року було оголошено про створення Коаліції держав, які б займалися звільненням цивільних затриманих, утім результатів досі немає. Ольга Решетилова запропонувала присутнім створити спеціальний аналітичний центр із залученням міжнародних експертів, який має розробити для Коаліції дорожню карту звільнення цивільних.

ОБСЄ має мандат і можливості для створення моніторингових місій. Я розумію, що це політично складно, але ці місії необов’язково повинні включати представників західних країн. Вони можуть складатися з представників, наприклад, Центральної Азії. Я переконана, що серед наших колег із Казахстану чи Узбекистану є багато відданих правозахисників. Нещодавнє звільнення російських політв’язнів показало, що знайти способи тиску на Росію реально, — сказала голова МІПЛ.

Перше пленарне засідання Варшавської конференції ОБСЄ з людського виміру. Фото: МІПЛ

Окрему увагу Решетилова приділила темі позбавлення цивільних і військовополонених права на справедливий суд. У Росії тривають сотні судових процесів над українцями за цілковито сфабрикованими справами, які ґрунтуються на свідченнях, здобутих під тортурами. Таким чином керівництво РФ намагається перекласти відповідальність за вчинені воєнні злочини на українців та, що гірше, будує власну паралельну правову реальність, підриваючи систему міжнародного правосуддя. Єдиний можливий спосіб задокументувати і цей злочин — забезпечити присутність західних дипломатів на судових засіданнях над українцями, зазначила очільниця МІПЛ.

Авторка: Анастасія Лоза, комунікаційна менеджерка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Які виплати та соціальні гарантії передбачені для звільнених зі служби військових

Повернення з фронту — це не лише кінець служби, а й початок нового етапу життя: адаптація, пошук роботи, відновлення здоров’я. Однак не всі військові знають про те, яку підтримку гарантує їм держава, зокрема під час звільнення.

28 Лютого 2025

Адвокація
Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

28 Лютого 2025

Адвокація
Як Росія краде правду: у штаб-квартирі ЮНЕСКО представили нові факти викрадення українських журналістів

У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбувся спеціальний захід, присвячений доступу до інформації в умовах російської збройної агресії проти України. Він зібрав послів та постійних представників із понад 30 європейських країн.

26 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал ТЦК, авто військових і вербування матроса: українські суди розглянуть сто воєнних справ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

14 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Росіяни три роки приховують місце утримання військового пенсіонера з Херсону Романа Іщенка

Романа Іщенка викрали з власного дому 19 квітня 2022 року. Чоловік три роки лишається у статусі інкомунікадо. Росіяни не висувають йому жодних звинувачень і не повідомляють, де утримують. 

12 Березня 2025

Більше публікацій