Send Lette
Інші воєнні злочини

Народжені після арешту. Фотопроєкт Муміне Салієвої про кримських дітей

До сьомої річниці окупації Криму правозахисні організації представили онлайн-фотопроєкт кримської правозахисниці Муміне Салієвої “Народжені після арешту”.

Проєкт “Народжені після арешту” — це галерея знімків, створених активісткою ініціативи “Кримська солідарність” та координаторкою проєкту “Кримське дитинство” Муміне Салієвою. Проєкт присвячений кримським дітям, які народилися після арештів батька. Проєкт доступний українською та англійською мовами за адресою bornafterarrest.net 

Фото дітей зроблені Муміне наприкінці 2020-початку 2021 років у різних куточках Криму в родинах, які постраждали від політичних переслідувань окупаційної адміністрації. На них зображені 12 кримських дітей віком від 8 місяців до 5 років з подібними сімейними історіями: батька арештували в рамках політичного переслідування в Криму ще до народження малюка. Більшість ув’язнених, справи котрих перебувають на різних етапах слідства, були активними учасниками “Кримської солідарності”, займаючись гуманітарною допомогою та документуючи політичні переслідування в Криму. Декому із арештованих загрожує пожиттєве ув’язнення, що означає, що їх діти можуть ніколи не побачити своїх батьків вільними. Принаймні, за умов збереження статус-кво.
Авторка ідеї проєкту та самих знімків Муміне Салієва також виховує чотирьох дітей самостійно, адже її чоловіка, громадського журналіста Сейрана Салієва, окупаційна влада затримала, а російський суд засудив до 16-річного терміну ув’язнення. 

“На сьогоднішній день кількість кримських дітей, які ростуть без своїх батьків, досягла колосальної цифри —  191. З них 12 народилися після арешту тата. Фактично це діти, які не знають та не бачили своїх батьків. Вони знайомляться з ними по фото та відеосюжетах. Ставляться до них, як до героїв улюблених мультиків”, —  розповідає Муміне у зверненні до аудиторії фотопроєкту.

Звернення авторки знімків, також розміщене на сторінці фотопроєкту, було записане кримськотатарською мовою та субтитроване українською та англійською.

Нещодавно Муміне отримала вищу журналістську освіту на материку, стала членкинею Національної спілки журналістів України. Останніми роками вона вимушено займається репортерською роботою, в тому числі, фотографією. У 2020 році Муміне отримала журналістську премію Андре Лорша за
фільм про дітей політичних в’язнів. 

У створенні цього проєкту надали організаційну підтримку Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Програми USAID “Права людини в дії”. Партнер проєкту — Представництво Президента України в АР Крим.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Били, душили, погрожували розстрілом: у Голій Пристані окупанти катували працівника мерії

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

27 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У суді про вбивство дитячого письменника Вакуленка вкотре оголосили перерву 

Слухання у справі про вбивство українського письменника Володимира Вакуленка, якого російські військові викрали під час окупації Ізюма, знову не відбулося. Засідання в Дзержинському райсуді Харкова 24 квітня тривало лише три з половиною хвилини через неявку захисників обвинувачених.

24 Квітня 2025

Більше публікацій