Send Lette
Інші воєнні злочини

Народжені після арешту. Фотопроєкт Муміне Салієвої про кримських дітей

До сьомої річниці окупації Криму правозахисні організації представили онлайн-фотопроєкт кримської правозахисниці Муміне Салієвої “Народжені після арешту”.

Проєкт “Народжені після арешту” — це галерея знімків, створених активісткою ініціативи “Кримська солідарність” та координаторкою проєкту “Кримське дитинство” Муміне Салієвою. Проєкт присвячений кримським дітям, які народилися після арештів батька. Проєкт доступний українською та англійською мовами за адресою bornafterarrest.net 

Фото дітей зроблені Муміне наприкінці 2020-початку 2021 років у різних куточках Криму в родинах, які постраждали від політичних переслідувань окупаційної адміністрації. На них зображені 12 кримських дітей віком від 8 місяців до 5 років з подібними сімейними історіями: батька арештували в рамках політичного переслідування в Криму ще до народження малюка. Більшість ув’язнених, справи котрих перебувають на різних етапах слідства, були активними учасниками “Кримської солідарності”, займаючись гуманітарною допомогою та документуючи політичні переслідування в Криму. Декому із арештованих загрожує пожиттєве ув’язнення, що означає, що їх діти можуть ніколи не побачити своїх батьків вільними. Принаймні, за умов збереження статус-кво.
Авторка ідеї проєкту та самих знімків Муміне Салієва також виховує чотирьох дітей самостійно, адже її чоловіка, громадського журналіста Сейрана Салієва, окупаційна влада затримала, а російський суд засудив до 16-річного терміну ув’язнення. 

“На сьогоднішній день кількість кримських дітей, які ростуть без своїх батьків, досягла колосальної цифри —  191. З них 12 народилися після арешту тата. Фактично це діти, які не знають та не бачили своїх батьків. Вони знайомляться з ними по фото та відеосюжетах. Ставляться до них, як до героїв улюблених мультиків”, —  розповідає Муміне у зверненні до аудиторії фотопроєкту.

Звернення авторки знімків, також розміщене на сторінці фотопроєкту, було записане кримськотатарською мовою та субтитроване українською та англійською.

Нещодавно Муміне отримала вищу журналістську освіту на материку, стала членкинею Національної спілки журналістів України. Останніми роками вона вимушено займається репортерською роботою, в тому числі, фотографією. У 2020 році Муміне отримала журналістську премію Андре Лорша за
фільм про дітей політичних в’язнів. 

У створенні цього проєкту надали організаційну підтримку Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Програми USAID “Права людини в дії”. Партнер проєкту — Представництво Президента України в АР Крим.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій