Send Lette
Cards

Наталія Власова

Наталія Власова

Дата затримання: 21 березня 2019 року

Місце затримання: контрольно-пропускний пункт “Оленівка”

 

Майже шість років Наталію Власову незаконно утримує Росія. Жінку разом із іншими двома чоловіками — Віктором Шидловським та Сергієм Грузиновим — затримали 21 березня 2019 року представники проросійських квазіструктур “ДНР”. Їх звинуватили у підготовці замаху на очільника сил спеціальних операцій “ДНР” Василя Євдокимова з позивним Ленін.

Рідні Наталії чотири місяці не знали, що з нею, допоки не побачили відео. Сюжети про затримання показували на федеральному російському телеканалі. На відео видно, що їх знімали після катувань.

Згодом Наталія розповіла, що після затримання її кудись повезли з мішком на голові, били, збиралися відрізати пальці. Вона також описувала катування, які пережила в “Ізоляції” у Донецьку:

“Це місце називали фабрикою смерті. Шефом її був Євдокимов. Якоїсь миті я теж просила, щоб мене застрелили при спробі втечі, але ні — Євдокимов відповідав, що я повинна страждати”.

Жінка розповіла, що її роздягали, зв’язували скотчем, обливали водою та підʼєднували до тіла струм. Якщо недостатньо кричала — удари ставали сильнішими.

“Їм була потрібна реакція, я це не одразу зрозуміла: коли кричала досить голосно, то чула задоволені голоси. На тортурах ще був лікар, коли я знепритомніла, він нашатирним спиртом привів мене до тями”, — розповіла Власова.

Звільнені жінки, які перебували на “Ізоляції” одночасно з Наталею, також підтвердили факт тортур. Казали, що її щодня забирали та знущались, водили підточувати зуби тощо.

“Якось до нас у камеру кинули дівчину. У неї були пиляні зуби, дуже набряклі ноги, ниркова недостатність, струс мозку, синці, перебитий ніс. Вона казала, що до неї привозили 15 чоловіків, аби вони робили, що хотіли”, — розповідає Марина Чуйкова, яка бачила Власову у СІЗО Донецька.

Після чотирьох років утримання у Донецьку, навесні 2023-го, Наталію перевели в Росію в СІЗО № 1 Ростова-на-Дону. Туди ж перевели Шидловського та Грузинова. Розгляд їхньої справи тривав півтора року. Усіх трьох визнали винними в участі у терористичній спільноті та підготовці замаху на Євдокимова. Наталію Власову засудили до 18 років ув’язнення. Наразі захист готує апеляцію. Поки триватиме розгляд, жінка перебуватиме у Ростові-на-Дону. Якщо Україна не встигне повернути Наталію, то російська система відправить її у колонію для відбування покарання. З Ростова після вироків українців засилають у Красноярський край, в Ульяновську чи Саратовську області або в Якутію.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій