Send Lette
Військовополонені

Не обстріл, а вибух: що відомо про загибель кількох десятків утримуваних в колонії в Оленівці

У колонії, де утримуються полонені «азовці», стався вибух. За попередньою інформацією, яку оприлюднили російські та проросійські телеграм-канали з посиланням на Міноборони РФ, загинули понад 50 осіб, ще близько 70 травмовані.

З самого ранку 29 липня Росія повідомила про те, що нібито Збройні сили України прицільно били по бараках, де утримуються полонені українські військові, які «почали співпрацювати зі слідством». Йдеться про приміщення Оленівської колонії № 120 Волноваського району Донецької області.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Джерела Медійної ініціативи за права людини на окупованій території Донецької області підтверджують, що в Оленівці вчора ввечері було чутно вибух. Вночі і зранку до колонії приїжджали карети швидкої допомоги.

Інші джерела переконують, що ніякого обстрілу території колонії 28 липня не було, а стався саме вибух, оскільки звуку прильоту, характерного для обстрілу, чутно не було. Вибух пролунав ввечері, коли частина військовополонених перебувала біля бараків на вулиці. Після нього всіх загнали в приміщення, але багато хто чув крики ззовні.

Нагадаємо, що в селищі Оленівка Донецької області розташована колонія, в якій Росія утримує українських військовополонених, зокрема бійців полку «Азов», а також цивільних заручників, які не пройшли так звану фільтрацію.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Людина, яка кілька місяців перебувала в колонії в Оленівці навесні 2022 року, розповідає МІПЛ, що на її території є щонайменше шість великих двоповерхових бараків з окремими кімнатами – і це капітальні споруди. Вони розташовані поряд. П’ять чоловічих, навпроти – один жіночий. Біля бараків є територія, де утримані можуть пересуватися. В кожному з таких бараків може утримуватися приблизно 200 осіб. Але, за словами цього свідка, жоден з описаних ним бараків не схожий на той, який показали на відео росіяни.

«Я можу лише сказати, що паркан на одному з кадрів на відео схожий на той, що був у Оленівці», – уточнює він.

Приблизний план території Оленівської колонії, наданий МІПЛ

МІПЛ також отримала приблизний план території Оленівської колонії. Барак, у якому стався вибух, міг розташовуватися у технічній зоні, які ув’язнені і наглядачі колонії називають «промкою».

Оленівська колонія на мапі Google

Інше джерело МІПЛ стверджує, що барак, про який йдеться, і де й стався вибух, не використовувався для утримання полонених, і розташований на відстані приблизно 300 метрів від основної групи бараків, і саме туди напередодні привезли близько двохсот «азовців», захоплених росіянами в Маріуполі. Де їх утримували з середини травня, коли відбулась так звана евакуація з «Азовсталі», наразі невідомо.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
За всі обміни з полону повернули 505 морських піхотинців — Коордштаб

Водночас 1300 морпіхів, які боронили Маріуполь, досі перебувають у російському полоні. Ще близько 1000 вважаються зниклими безвісти. Про це заявили на пресконференції, присвяченій тисячі днів полону морських піхотинців. Її організовала МІПЛ спільно з асоціацією “Сила морської піхоти”.

8 Січня 2025

Військовополонені
1000 днів у полоні: що відбувається з морпіхами, які боронили Маріуполь

Наразі в російському полоні перебуває близько 1300 морпіхів, які боронили Маріуполь, ще понад 1000 вважаються зниклими безвісті. Тих, кого тримають у полоні, катують. Щонайменше 12 морських піхотинців померли в російських тюрмах, їхні тіла передали в Україну під час репатріації.

6 Січня 2025

Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій