Send Lette
Військовополонені

Не обстріл, а вибух: що відомо про загибель кількох десятків утримуваних в колонії в Оленівці

У колонії, де утримуються полонені «азовці», стався вибух. За попередньою інформацією, яку оприлюднили російські та проросійські телеграм-канали з посиланням на Міноборони РФ, загинули понад 50 осіб, ще близько 70 травмовані.

З самого ранку 29 липня Росія повідомила про те, що нібито Збройні сили України прицільно били по бараках, де утримуються полонені українські військові, які «почали співпрацювати зі слідством». Йдеться про приміщення Оленівської колонії № 120 Волноваського району Донецької області.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Джерела Медійної ініціативи за права людини на окупованій території Донецької області підтверджують, що в Оленівці вчора ввечері було чутно вибух. Вночі і зранку до колонії приїжджали карети швидкої допомоги.

Інші джерела переконують, що ніякого обстрілу території колонії 28 липня не було, а стався саме вибух, оскільки звуку прильоту, характерного для обстрілу, чутно не було. Вибух пролунав ввечері, коли частина військовополонених перебувала біля бараків на вулиці. Після нього всіх загнали в приміщення, але багато хто чув крики ззовні.

Нагадаємо, що в селищі Оленівка Донецької області розташована колонія, в якій Росія утримує українських військовополонених, зокрема бійців полку «Азов», а також цивільних заручників, які не пройшли так звану фільтрацію.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Людина, яка кілька місяців перебувала в колонії в Оленівці навесні 2022 року, розповідає МІПЛ, що на її території є щонайменше шість великих двоповерхових бараків з окремими кімнатами – і це капітальні споруди. Вони розташовані поряд. П’ять чоловічих, навпроти – один жіночий. Біля бараків є територія, де утримані можуть пересуватися. В кожному з таких бараків може утримуватися приблизно 200 осіб. Але, за словами цього свідка, жоден з описаних ним бараків не схожий на той, який показали на відео росіяни.

«Я можу лише сказати, що паркан на одному з кадрів на відео схожий на той, що був у Оленівці», – уточнює він.

Приблизний план території Оленівської колонії, наданий МІПЛ

МІПЛ також отримала приблизний план території Оленівської колонії. Барак, у якому стався вибух, міг розташовуватися у технічній зоні, які ув’язнені і наглядачі колонії називають «промкою».

Оленівська колонія на мапі Google

Інше джерело МІПЛ стверджує, що барак, про який йдеться, і де й стався вибух, не використовувався для утримання полонених, і розташований на відстані приблизно 300 метрів від основної групи бараків, і саме туди напередодні привезли близько двохсот «азовців», захоплених росіянами в Маріуполі. Де їх утримували з середини травня, коли відбулась так звана евакуація з «Азовсталі», наразі невідомо.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Правозахисники надіслали МКС повідомлення із закликом розслідувати вбивство українських полонених в Оленівці

Регіональний центр прав людини разом із партнерами — Медійною ініціативою за права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Yahad-In Unum, OSINT FOR UKRAINE та Спільнотою Оленівки — надіслали повідомлення до Міжнародного кримінального суду із закликом розслідувати масове вбивство та катування українських військовополонених в Оленівці.

11 Грудня 2024

Військовополонені
На Львівщині родини зниклих безвісти та військовополонених зустрілися із ТЦК і Коордштабом

В Україні офіційно зниклими безвісти вважаються 55 тисяч людей. За кожною з цих цифр — трагедія родини. Й не всі вони знають алгоритм, як шукати рідних. Аби допомагати одне одному, родини  безвісти зниклих і полонених почали об'єднуватися. Одна з таких спільнот є у Сокалі. Її створила Соломія Луковецька. Жінка вже півтора року чекає на свого чоловіка, бійця 93-ої бригади Холодний Яр. Він зник у травні 2023 року поблизу Бахмуту.

9 Грудня 2024

Військовополонені
З Росії повернули тіло морпіха з 501 батальйону: чоловіка закатували в полоні

Іван Макаров не єдиний морський піхотинець із 501 батальйону, тіло якого повернули з російського полону. МІПЛ відомо про ще трьох убитих у полоні військових із цього батальйону. Усіх їх утримували у виправній колонії № 1 міста Донське Тульської області. З отриманих нами свідчень відомо, що до них системно застосовували тортури, кілька днів підряд не дозволяли спати, змушували виконувати виснажливі фізичні вправи та відмовляли у їжі. Ймовірно, Макаров також міг бути у Донському.

4 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій