Війна і правосуддя

Обмін відбувся, а справа залишилася. Цього тижня заплановане засідання у справі “підривника одеського СБУ”

6 липня о 12:00 у Приморському районному суді Одеси заплановане засідання у справі Володимира Грубника, колишнього одеського хірурга, одного з обвинувачених в організації вибуху під стінами обласного управління СБУ. Інкриміновані статті —  створення терористичної групи чи терористичної організації та вчинення терористичного акту.

Нагадаємо, що підрив адміністративної будівлі Управління СБ України в Одеській області стався в ніч на 27 вересня 2015 року. Вибухом пошкодило двері, вікна та фрагменти фасаду будівлі. 

Грубнику, як і його спільнику, Приморський суд виніс вирок за кілька днів до “великого обміну” у грудні 2019 року — засудив до 8 років позбавлення волі. У зв’язку з тим, що за гратами терористи опинилися ще у жовтні 2015 року, строк відбуття покарання суд рахував від першого дня в СІЗО, як день за два. Саме тому замість 8 років колонії обвинувачені відсиділи всього 4 роки та 2 місяці у СІЗО, а потім вийшли на волю, точніше, погодилися на так званий взаємний обмін із ОРДЛО. 

Після свого переїзду в окупацію в інтерв’ю проросійським ресурсам Грубник розповідав про “укронацистський режим”, “укронацистський полон”, “громадянську війну”, патріотизм до СРСР і багато подібного…

Цікаво, що вже після “обміну” стало відомо, Грубник подавав позов проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Він хотів отримати матеріальну компенсацію, вимагаючи визнати своє затримання порушенням прав.

18 вересня 2020 року ЄСПЛ не задовольнив його вимогу у стягненні компенсації, однак все ж побачив у його справі кілька порушень — у зв’язку із затримкою складання протоколу та арешту Грубника без судового рішення.

Також ЄСПЛ визнав, що презумпцію невинуватості заявника було порушено. У суді зазначили, що в першій постанові про попереднє ув’язнення Грубника звинуватили в “особливо тяжкому правопорушенні”. Тоді як він мав статус підозрюваного та не був засуджений за будь-який терористичний злочин.

Однак у ЄСПЛ зазначили, що українські правоохоронці надали вдосталь підстав для попереднього ув’язнення Грубника, враховуючи підозру у вибуху біля будівлі Одеської СБУ.

Також цього тижня у Костянтинівському міськрайонному суді 7 липня о 9:00 заплановане засідання у справі так званого “міського голови” окупованого Дебальцево Ігоря Захаревича.

Йому інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та створення терористичної групи чи терористичної організації.

За версією обвинувачення, “посадовець” налагодив механізм матеріального забезпечення учасників незаконних збройних формувань через стягнення незаконних “податків” з місцевих жителів. Також фігурант причетний до перереєстрації підприємств і промислових об’єктів на користь бойовиків. До суду справу передали у 2021 році.

Сам же Захаревич встиг стати популярним в українських новинах, коли у соцмережах похвалився тим, що подарував дитсадку кухонний вінчик приблизною вартістю у 57 гривень.

Згодом Захаревич пояснив свої дії тим, що для окупованого Дебальцева кухонний вінчик —  це недешева річ, дитсадочок потребує усього.

Також заплановані засідання, про які ми вже розповідали:

—  Трубіцин Ігор Іванович. Селидівський міський суд, 8 липня 10:00. 

—  Саган Олег Борисович. Солом’янський районний суд, 5 липня 14:00. 

—  Штепа Неля Ігорівна. Орджонікідзевський районний суд, 6 липня 10:00.   

—  Тимофєєв Олександр Юрійович. Павлоградський міськрайонний суд, 7 липня 09:00.   

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 



 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Війна і правосуддя
Суд визнав ексмера Рубіжного Хортіва винним у колабораціонізмі

Хортіва засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, заборонивши впродовж 15 років обіймати посади в органах влади

18 Травня 2023

Війна і правосуддя
Псковський десантник Андрій Медведєв домігся, аби його справу розглядала колегія суддів

В Ірпені суд вдруге не зміг провести підготовче засідання у справі російського військового, якого обвинувачують у скоєнні воєнного злочину. Чому це трапилося, розповідає журналістка МІПЛ, яка побувала в суді.

16 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій