Send Lette
Війна і правосуддя

Обвинувачений у наведенні ракетного удару на піцерію в Краматорську попросився на обмін

Володимира Синельника з Краматорська обвинувачують у наведенні ракетного удару по піцерії “Rіа”. Суд почав слухати справу. Синельник подав клопотання про те, щоб його включили в списки на обмін до Росії.

Про це повідомила Аліна Дударєва, прокурорка Донецької обласної прокуратури, передає кореспондентка МІПЛ. 

У Самарському районному суді Дніпра 8 лютого мало відбутися судове засідання у справі Синельника. 

Він народився і виріс у Краматорську. Отримав вищу технічну освіту, проходив строкову службу в Афганістані. Працював на машинобудівному заводі, згодом приватним підприємцем, а в останні роки у ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”. Чоловіка затримали 28 червня 2023 року. Напередодні, каже слідство, на прохання знайомого з “ДНР” Синельник перевірив, чи є українські військові у піцерії “Rіа”. Невдовзі після того, як він це підтвердив, росіяни вдарили ракетою по закладу. Загинула 13 людина, 61 отримала поранення. Серед загиблих ― українська письменниця Вікторія Амеліна, документаторка Truth Hounds. Організація наразі веде власне розслідування удару. Синельнику інкримінують держзраду, вчинену під час воєнного стану.

Володимира Синельника обвинувачують у наведенні ракетного удару на піцерію “Ріо” в Краматорську. Фото: МІПЛ

Синельник був безпосередньо на засіданні, а його захисник Євген Ігнатов, залучений за контрактом від Центру безоплатної правової допомоги, брав участь онлайн. Це вже третій захисник чоловіка. Попередніх двох, наданих державою, він попросив замінити. Обвинувачення представляє Аліна Дударєва з Донецької обласної прокуратури.

На прохання Синельника суд заборонив знімати його на фото і відео.

Суддя Алла Плінська повідомила, що розгляд справи переносять на 21 лютого через хворобу однієї із суддів колегії. 

Коли обвинуваченого виводили з зали суду, журналісти поцікавилися, чи визнає він провину. Синельник заперечив, від коментарів відмовився. 

Після засідання прокурорка Дударєва повідомила, що клопотатиме перед судом про слухання у закритому режимі. Сказала, що підстави розголошувати не може.

― Спочатку після затримання обвинувачений співпрацював зі слідством, визнавав провину у повному обсязі. Однак після завершення досудового розслідування відмовився давати свідчення згідно зі статтею 63 Конституції (дозволяє не свідчити щодо себе ― МІПЛ), ― розповіла прокурорка. 

Аліна Дударєва, прокурорка Донецької обласної прокуратури. Фото: МІПЛ

На думку обвинувачення, Синельник передав інформацію для коригування удару з ідеологічних мотивів. На питання МІПЛ, чи клопотав він про обмін, прокурорка підтвердила, що Синельник написав таку заяву. Якщо його провину доведуть, чоловіку загрожує 15 років за ґратами або довічне ув’язнення.

За словами прокурорки, Донецька обласна прокуратура також відкрила окреме кримінальне провадження через обстріл піцерії за статтею 438 ККУ щодо порушення законів і звичаїв війни. Наразі триває розслідування. 

Анастасія Зубова, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій