Send Lette
Інші воєнні злочини

Одним пропонують «евакуацію», інших готують виставляти живим щитом. Що відбувається у Ворзелі, Ірпені та Бучі під Києвом

«З Гостомеля нам повідомили, людям сказали – планується евакуація. І аби їх евакуювали, потрібно включити геолокацію у телефоні, звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомивши свої особисті дані. Ми подзвонили до надзвичайників Київської області, там переконують: ніяких подібних плані щодо «гуманітарного коридору» нема», – розповідає жінка, знайомі якої заблоковані у Гостомелі.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

Інша жінка, родичі якої також опинилися у заручниках, каже, що російська армія, користуючись відсутністю інтернету у людей, розповсюджує серед місцевих людей фейки: мовляв, «взяли Київ», тому пропонують мирним мешканцям, які переживають усі жахи війни, евакуюватися у РФ чи Білорусь.

Насправді, напружена ситуація залишається у багатьох житлових комплексах Ворзелю, Ірпеня та Бучі. Приміром, родичі тих, хто заблокований, у Гостомелі у ЖК «Покровський» говорять, що у багатьох забрали мобільні телефони, а людей готують для живого щита. Заручники з будинку по вулиці Київська, 51 села Липівка Бучанського району повідомляють, що на руки їм всім одягли білі пов’язки, утримують у підвалі і виводять тільки групою у туалет.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

ЖК «Гранд Вілас» у селі Михайлівка-Рубежівка поблизу Ворзеля також вже тиждень в оточенні окупантів. Близько 200 людей, зокрема, і діти, відрізані від найнеобхіднішого та перебувають у свої будинках. У них немає газу, води, електроенергії, тепла, інтернету. Мешканка котеджного містечка, якій у 2014 році довелося виїхати з Луганська розповідає: «Всі об’єдналися, їсти готуємо на вогнищах, але закінчуються харчі.  Так само як і ліки. Мобільні телефони вмикаємо на кілька хвилин, щоб подзвонити і попросити про допомогу. Вийти за межі житлового комплексу неможливо. Одна з жінок намагалася виїхати на велосипеді, російські військові пригрозили «перетворити її на труп». Ми нічого не знаємо про рідних, які зовсім поряд – у Ворзелі. У садку поряд стоять націлені в бік Ірпеня пушки».

_____________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій