Send Lette
Інші воєнні злочини

Одним пропонують «евакуацію», інших готують виставляти живим щитом. Що відбувається у Ворзелі, Ірпені та Бучі під Києвом

«З Гостомеля нам повідомили, людям сказали – планується евакуація. І аби їх евакуювали, потрібно включити геолокацію у телефоні, звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомивши свої особисті дані. Ми подзвонили до надзвичайників Київської області, там переконують: ніяких подібних плані щодо «гуманітарного коридору» нема», – розповідає жінка, знайомі якої заблоковані у Гостомелі.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

Інша жінка, родичі якої також опинилися у заручниках, каже, що російська армія, користуючись відсутністю інтернету у людей, розповсюджує серед місцевих людей фейки: мовляв, «взяли Київ», тому пропонують мирним мешканцям, які переживають усі жахи війни, евакуюватися у РФ чи Білорусь.

Насправді, напружена ситуація залишається у багатьох житлових комплексах Ворзелю, Ірпеня та Бучі. Приміром, родичі тих, хто заблокований, у Гостомелі у ЖК «Покровський» говорять, що у багатьох забрали мобільні телефони, а людей готують для живого щита. Заручники з будинку по вулиці Київська, 51 села Липівка Бучанського району повідомляють, що на руки їм всім одягли білі пов’язки, утримують у підвалі і виводять тільки групою у туалет.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

ЖК «Гранд Вілас» у селі Михайлівка-Рубежівка поблизу Ворзеля також вже тиждень в оточенні окупантів. Близько 200 людей, зокрема, і діти, відрізані від найнеобхіднішого та перебувають у свої будинках. У них немає газу, води, електроенергії, тепла, інтернету. Мешканка котеджного містечка, якій у 2014 році довелося виїхати з Луганська розповідає: «Всі об’єдналися, їсти готуємо на вогнищах, але закінчуються харчі.  Так само як і ліки. Мобільні телефони вмикаємо на кілька хвилин, щоб подзвонити і попросити про допомогу. Вийти за межі житлового комплексу неможливо. Одна з жінок намагалася виїхати на велосипеді, російські військові пригрозили «перетворити її на труп». Ми нічого не знаємо про рідних, які зовсім поряд – у Ворзелі. У садку поряд стоять націлені в бік Ірпеня пушки».

_____________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Більше публікацій