Send Lette
Інші воєнні злочини

Одним пропонують «евакуацію», інших готують виставляти живим щитом. Що відбувається у Ворзелі, Ірпені та Бучі під Києвом

«З Гостомеля нам повідомили, людям сказали – планується евакуація. І аби їх евакуювали, потрібно включити геолокацію у телефоні, звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомивши свої особисті дані. Ми подзвонили до надзвичайників Київської області, там переконують: ніяких подібних плані щодо «гуманітарного коридору» нема», – розповідає жінка, знайомі якої заблоковані у Гостомелі.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

Інша жінка, родичі якої також опинилися у заручниках, каже, що російська армія, користуючись відсутністю інтернету у людей, розповсюджує серед місцевих людей фейки: мовляв, «взяли Київ», тому пропонують мирним мешканцям, які переживають усі жахи війни, евакуюватися у РФ чи Білорусь.

Насправді, напружена ситуація залишається у багатьох житлових комплексах Ворзелю, Ірпеня та Бучі. Приміром, родичі тих, хто заблокований, у Гостомелі у ЖК «Покровський» говорять, що у багатьох забрали мобільні телефони, а людей готують для живого щита. Заручники з будинку по вулиці Київська, 51 села Липівка Бучанського району повідомляють, що на руки їм всім одягли білі пов’язки, утримують у підвалі і виводять тільки групою у туалет.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

ЖК «Гранд Вілас» у селі Михайлівка-Рубежівка поблизу Ворзеля також вже тиждень в оточенні окупантів. Близько 200 людей, зокрема, і діти, відрізані від найнеобхіднішого та перебувають у свої будинках. У них немає газу, води, електроенергії, тепла, інтернету. Мешканка котеджного містечка, якій у 2014 році довелося виїхати з Луганська розповідає: «Всі об’єдналися, їсти готуємо на вогнищах, але закінчуються харчі.  Так само як і ліки. Мобільні телефони вмикаємо на кілька хвилин, щоб подзвонити і попросити про допомогу. Вийти за межі житлового комплексу неможливо. Одна з жінок намагалася виїхати на велосипеді, російські військові пригрозили «перетворити її на труп». Ми нічого не знаємо про рідних, які зовсім поряд – у Ворзелі. У садку поряд стоять націлені в бік Ірпеня пушки».

_____________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій