Send Lette
Cards

Олександр Бабич

Олександр Бабич

Дата викрадення: 28 березня 2022 року

Місце викрадення: Гола Пристань, Херсонська область

Олександр Бабич — міський голова Голої Пристані. Росіяни викрали його зранку 28 березня 2022 року. За тиждень до цього він відправив дружину та двох доньок подалі від окупації, а сам навідріз відмовився покидати громаду. Від початку великої війни Бабич в умовах окупації організовував доставку продуктів із сусідніх сіл та містечок, розвозив гуманітарну допомогу, а ввечері разом із небайдужими мешканцями Голої Пристані патрулював вулиці від мародерів. Кілька разів у місті проходили проукраїнські мітинги, в яких Бабич брав активну участь. За трохи більш ніж місяць життя в окупації міський голова кілька разів отримував погрози на свою адресу. Росіяни висували йому ультиматум, схиляючи до співпраці. Врешті чоловіка під конвоєм доставили до будівлі міської ради, де за зачиними дверима він коротко поговорив із представником ФСБ, після чого Бабчиа посадили у мікроавтобус і вивезли геть.

Про можливі причини викрадення говорить Віктор Маруняк, староста села Стара Збур’ївка, якого у 2022 році також викрадали росіяни: “Бабич має патріотичну позицію. Я знаю його давно, він завжди був активним у Голій Пристані, кілька скликань працював депутатом Голопристанської міської ради. Брав участь ще у Майдані 2004 року та у процесі демонтажу пам’ятника Леніну. Після 2014 року допомагав армії. З міського бюджету щороку виділяли гроші на підтримку військових, на 2022 рік було заплановано пів мільйона”.

Понад два роки міського голову Голої Пристані утримують у СІЗО 2 Сімферополя в окупованому Криму. Росіяни не підтверджують його утримання офіційно, не висувають звинувачень та не надають адвоката.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі російського штурмовика переглянули відео з місця страти бійця ЗСУ

Суд у Запоріжжі продовжив вивчати докази у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика, звинуваченого у воєнному злочині. За даними слідства, у січні 2024 року він розстріляв Віталія Годнюка, українського військового, який склав зброю.

12 Травня 2025

Більше публікацій